CEYHAN'DA  ASFALT ÇALIŞMALARI 

Büyükşehir asfaltsız yol kalmaması için çalışıyor

VALİ ELBAN POLİS UYGULAMA NOKTASINDA YAPILAN DENETİMLERLE İLGİLİ BİLGİ ALDI

Çukurova Belediyesi çocukları unutmadı.

Hibe yemler besiciye dağıtıldı

UYARILARI DİKKATE ALMAYAN 397 HAVAALANI TAKSİNİN BELGELERİ ASKIYA ALINDI

Kozan'ın üç köyü bayrama susuz girmedi

BOŞ DURAN ARAZİLERDE İLK BUĞDAY HASADI YAPILDI

ADANA’DA TAKSİ ÜCRETLERİNE ZAM YAPILDI

KOCAİSPİR, “BAYRAM PAYLAŞMAKTIR”

AKKUYU NÜKLEER A.Ş İTFAİYECİLERİ  ORMAN YANGININI SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA KATILDI  

Çetin,“Bayramlar yardımlaşma ve dayanışma günüdür”

Zeydan Karalar, “Nice bayramlara birlikte ve ağız tadıyla girelim.”

MİNİKLERİN BAYRAM TIRAŞI YÜREĞİR BELEDİYESİ'NDEN

Büyükşehirden Kurban Bayramı tedbirleri

Karaisalı Kaymakam Mehmet Kaya'ya veda yemeği

“YENİ ADANA ADLİYE SARAYI, CEHENNEM SARAYA DÖNÜŞMÜŞTÜR”

AKAY BELEDİYE ÇALIŞANLARI VE ÇOCUKLARLA BAYRAMLAŞTI

YÜREĞİR BELEDİYESİ KURBAN PAZARLARINDA DENETİMLERİ ARTIRDI

Adana'nın 13 ilçesinde kırsal mahalle ve kırsal yerleşim alanları belirlendi

Büyükşehir Yaz Spor Okulları 14 branşta hizmet veriyor

Bölgesel Kooperatifler Zirvesi sona eriyor

Ticaret Bakanlığının destekleriyle Adana Valiliğince koordine edilen Bölgesel Kooperatifler Zirvesi TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yarın sona erecek.

16-18 Haziran tarihleri arasında 13 ilin katılımıyla ülke genelinde 100’ün üzerinde kooperatifin katılımıyla düzenlenecek zirve, kooperatifçiliğin daha da güç kazanması açısından büyük önem taşıyor.

Zirvede bir konuşma yapan Vali Elban, “Bölgesel Kooperatifler Zirvesi”nin Adana’da düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bugün başlayan bu zirve ile bölgemizde faaliyet gösteren kooperatifler ve kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının, kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar ile özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının, zincir marketlerin ve önde gelen elektronik ticaret firmalarının bölge yetkilileri ile buluşması, ticari hayatın içindeki tüm aktörlerin bilinçlendirilmesi ve ortak iş yapabilme kültürünün arttırılarak kooperatifçiliğin geliştirilmesi amaçlanmaktadır”dedi.

Sözlerini, “Kooperatiflerimizin; hem yerel lezzetlerin, sanatların yaşatılıp dünyaya duyurulmasında hem de  bunların yerelde de gelişip duyurulmasında çok büyük katkısı vardır.”diyerek sürdüren Vali Elban, “Son dönemde ülkemizde, özellikle Adana'mızda kooperatifçilik konusunda Ticaret Bakanlığımızın da destekleriyle büyük gelişmeler yaşanıyor. Fuarın açılma yerinin Bakanlığımız tarafından Adana olarak seçilmesi de kooperatifçiliğin ilimizde karşılık bulduğunun en büyük göstergesidir”dedi.

Vali Elban,”Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde desteği olan başta Ticaret Bakanlığımız olmak üzere, bankalara, kurumlara, şirketlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”diyerek konuşmasını bitirdi.

Bölgesel Kooperatifler Zirvesi açılışına Vali Süleyman Elban ve eşi İrem Beyza Elban, Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Sezai Uçarmak, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Serkan Tokgöz, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları ile kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri katılmıştı.

(vş)