Samet Aybaba'dan Demirspor için umut dolu sözler

Mavi Şimşekler PFDK yolunda

Adanaspor’un teknik direktörü Emrah Bayraktar iyimser konuştu

TFF 1.Lig 24.hafta programı ve hakemleri

Adanaspor, Lider Giresunspor'a farklı yenildi

Lider Kaplan'ı gözüne kestirdi!

Erkan Zengin Tuzlaya da yar olmadı

Mavi Şimşekte Samet Aybaba dönemi

Seyhan Belediyespor,Yüreğir’e set vermedi:3-0

Mavi Şimşek'te beklenen istifa

Özköylü:"Yeni Adana Stadı’nda ilk maçı kazandığımız için mutluyum"

ADANA DEMİRSPOR YENİ STADDAKİ İLK MAÇTA 3 PUAN KAYBETTİ

Yeni Adana Stadyumu nihayet açılıyor

Beşiktaş'ta Tosun Paşa şoku!

FİFA Dünya sıralamasını açıkladı

Toros Kaplanları sakatlıkla boğuşuyor

"Skor avantajını koruyamadık"

"Son saniyede yediğimiz gol, canımızı acıttı"

Son dört sezonun en düşük transfer dönemini yaşıyoruz

Ara Transfer Dönemi Çekişmeli Geçti!

Demirspor zorlu virajda

Atletik Adana Spor Kulübü Derneği'nin Avrupa Birliği projesi kabul edildi

Atletik Adana Spor Kulübü tarafından hazırlanan “Sağlıklı Bir Gelecek İçin” başlıklı proje, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi.

Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Erasmus+ Programı kapsamında Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Ana Eyleminde, 2020/R2 Döneminde Atletik Adana Spor Kulübü Derneği’nin koordinatör ev sahibi ülke olarak hazırlamış olduğu “For a HealthyFuture” isimli 16 bin 240euro bütçeli proje asil listeden kabul edildi.

“Sağlıklı Bir Gelecek İçin” isimli proje ile Türkiye, Makedonya, Litvanya ve Romanya olmak üzere 4 Avrupa ülkesinden 32 katılımcıyı Bireylerin Öğrenme Hareketliliği konusunda çalışmak için bir araya getireceklerini belirten Atletik Adana Spor Kulübü Derneği Başkanı Zeynel GİRENTE konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

Gençlerde sağlığı koruma ve geliştirme bilincinin oluşturulması, günlük yaşam içerisinde spor ve egzersizuygulamaları ile kontrolsüz beslenme, kötü alışkanlıklar ve stres gibi unsurların bertaraf edilerek kontrollü ve bilinçli biryaşam sürmeleri büyük önem taşımaktadır.

 "24 Nisan -01Mayıs 2021 tarihleri arasında 9 gün süre ile koordinatör ev sahibi ülke olarak Adana’da gerçekleşecek çeşitli proje faaliyetleriyle tüm katılımcılarımızın;

• Kendisini tanıyan,

• Olumlu davranışlara sahip,

• Günlük yaşam içerisinde doğru beslenme bilinci ile spor ve egzersiz uygulamalarını gerçekleştiren,

• Kötü alışkanlıklardan uzak duran, sağlıklı gençler olmaları amaçlanmaktadır.

Projemiz, katılımcı gençlerin özellikle sağlıklı yaşam ile ilgili bilgi ve birikimlerini artırmak, onlarda daha içsel bir empati yeteneği, daha kategorize bir iletişim becerisi ve daha optimal bir paylaşımcılık becerisi oluşturmak, sağlıklı yaşam ile ilgili sosyal ve sportif aktiviteler planlamalarını, uygulamalarını ve bunları toplumla paylaşmalarını sağlayarak sosyal sorumluluk bilinçlerini ve liderlik yeteneklerini geliştirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Bu amaçları gerçekleştirmek için katılımcılar, faaliyethaftası boyunca faklı branşlarda

* Spor müsabakaları,

* Doğa yürüyüşleri,

* Ata sporlarını tanıma öğrenme etkinlikleri,

*Günlük hayatta kullanacakları basit egzersiz hareketlerini öğrenme,

* Sağlıklı ve dengeli beslenme kurallarını tanıma,

*Zararlı alışkanlıklar ve obezite ile ilgili araştırmalarda bulunma, korunma yöntemleri ve eylemlerini tanıma uygulamabecerisini geliştirme gibi faaliyetler gerçekleştireceklerdir.

Ayrıca projemiz Erasmus+programında yer alan gençlerin AB ile ilgili farkındalıklarının artırılması, yabancı dillere olan ilgilerinin artırılması, kültürler arası entegrasyonun geliştirilmesi, kültürel ön yargıların kırılması gibi AB önceliklerini de desteklemektedir. Katılımcı ve etkileşimli çalışma yöntemleri sayesinde katılımcıların birlikte çalışmanın, toplumun aktif bireyleri olmanın ve yeni insanlarla tanışmanın keyfini çıkaracak. Bunların yanı sıra proje gençlik alanındaki projelerin artmasına katkı sağlayacak ve gençleri, gençlik çalışanlarını, gençlik liderlerini ve politika yapıcıları gelecek projelere katılmaya teşvik edecektir. Projemiz Adana’mıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.(CO)