SAĞLIK 22.05.2022 11:40:00 396 0
 • BIST 100

  2.419%0,47
 • DOLAR

  17,2333% 0,10
 • EURO

  17,5788% 0,18
 • GRAM ALTIN

  963,07% 0,04
 • Ç. ALTIN

  1589,0655% 0,04
 • Perşembe 37.3 ° / 23.2 ° Açık hava
 • Cuma 36.9 ° / 23.9 ° Açık hava
 • Cumartesi 35.3 ° / 22.9 ° Dağınık bulutlar

ADO’dan ADEO’ya ziyaret

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Güler, Adana Eczacı Odası (ADEO) yönetimine ‘14 Mayıs Ezcacılık Günü’ nedeniyle ziyaret ederek sağlık sistemi, sosyal haklar, ilaç ve eczacılık üzerine istişare de bulundu.


Adana Diş Hekimleri Odası (ADO) Başkanı Dt. Fatih Güler, Genel Sekreter Doç. Dr. Dt. Hasan Boğa ve YK Üyesi Dt. Nevin Kilecioğlu Beysun ile birlikte Adana Eczacı Odası (ADEO) yönetimine ‘14 Mayıs Ezcacılık Günü’ nedeniyle ziyaret ederek sağlık sistemi, sosyal haklar, ilaç ve eczacılık üzerine istişare de bulundular. 

DT. GÜLER, “AKADEMİK MESLEK ODALARINDA BAĞ-KUR MESELESİ PROBLEME DÖNÜŞTÜ”

Sağlık bileşeni olarak bir çok payda da bir araya geldikleri Adana Eczacı Odası yönetimini ziyaret ederek ‘14 Mayıs Eczacılık Günü’nü kutlayan Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “14 Mayıs Eczacılık Haftası nedeniyle buradayız. Tebrik ederiz. Gelmişken ortak sorunlarımızıda masaya yatıralım istedik. Bildiğiniz üzere kendi işini yapan diş hekimi, eczacı, doktor, veteriner hekim ve avukatların sosyal güvencesi Bağ-Kur’dur. Emekliliğe yansıması çok dramatik. Akademik meslek odalarında bu Bağ-Kur meselesi giderek büyüyen bir probleme dönüştü. Bu konuyla alakalı Baro birlikteliğiyle bir ‘Sosyal Güvenlik Çalıştay’ı yapma kararı aldık. Bu çalıştayda aynı sıkıntıları yaşayan sizlerle de beraber hareket etme arzusundayız. Bu çalıştayda Ankara’ya taşınacak çözüm ve önerileri bulacağımızı düşünüyoruz.” dedi. 

ECZ. YALBUZDAĞ, “GELECEKLE İLGİLİ ENDİŞELERİMİZ ARTIYOR”

Adana Eczacı Odası Genel Sekreteri Ecz. Erdem Kızıltepe, Sayman Ecz. Ezgi Elekarışmaz, YK Üyeleri Ecz. Hakan Deniz, Ecz. Esra Haköver ve Ecz. Melika Şahindal’ın hazır bulunduğu ziyarette 14 Mayıs Eczacılık Günü etkinliklerini yoğun bir gündem ile sürdürdükleri ifade eden ADEO Başkanı Ö. Mürsel Yalbuzdağ, “Öncelikle nazik ziyaretiniz için çok teşekkür ediyoruz. Türkiye’de ekonomi de ve sağlık sisteminde sorun hiç bitmiyor. İnsanlar mucize denklemlerde yaşıyor. Biz eczacıların kazancı ve yaşam standardı düştü. Gelecekle ilgili endişe duymaya başladık. Bir endişe yaşatan unsurda kontrolsüz açılan fakültelerdir. 1700 mezunlardan 4 bin mezunlara çıktık. Bu mezunlar yasadaki sınırlamadan dolayı eczane açamayacaklar. İşsizler ordusuna eczacılar da katılacak. Bizler genç meslektaşlarımızın işsiz kalmaması için yoğun mücadele ediyoruz. Halk sağlığını korumak adına kamuda eczacı ve diş hekimlerinin çok büyük çalışma alanlarında eksiklikler var, onların tamamlanması lazım.” Diye konuşan Başkan Ecz. Yalbuzdağ, sağlık meslek örgütleri ve Adana Akademik Meslek Odaları Birliği (ADAMOB) olarak hem ülkenin hem de mesleğin sorunlarına ortak çözümler arayışlarını hep birlikte sürdürmeye devam edeceklerini söyledi.
Adana Diş Hekimleri Odası (ADO) Başkanı Dt. Fatih Güler, Genel Sekreter Doç. Dr. Dt. Hasan Boğa ve YK Üyesi Dt. Nevin Kilecioğlu Beysun ile birlikte Adana Eczacı Odası (ADEO) yönetimine ‘14 Mayıs Ezcacılık Günü’ nedeniyle ziyaret ederek sağlık sistemi, sosyal haklar, ilaç ve eczacılık üzerine istişare de bulundular.
(VŞ)

 

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ


KURBAN BAYRAMI’NDA SIK YAPILAN HATALAR!

Migren ataklarını hangi besinler tetikliyor?

Sağlık sektörünü geleceğe taşıyacak 10 maddelik yol haritası belirlendi

YAZIN ÇORBA İLE GELEN 6 FAYDA

Ekiyor,"Terleme neden olur? Nelere dikkat etmeliyiz? "

Uzmanı Uyardı: "Sık İdrara Çıkıyorsanız Dikkat"

Çevirme, "Yaz Sıcakları Kalp Krizini Tetikliyor"

Uykusuzluk, covidin uzun vadeli sonuçlarından biri 

YAHŞİ, "RUHSAL HASTALIKLAR KANSERİ TETİKLİYOR"

Demir Eksikliği Neden Olur? Nelere Dikkat Etmeliyiz? Nasıl Beslenmeliyiz?

Kıl Dönmesi Nedir? Belirtileri Nelerdir?  Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Akçay,"Pandemi Uyuz Hastalığını Arttırdı"

“İki eczaneden biri kapanma noktasına geldi”

ACAR,"YAZ AYLARINDA BU 4 TEHLİKEYE DİKKAT!"

Arslan,"Afetler Psikolojik Travmalar Yaratıyor "

D Vitamini Nedir? Eksikliği Neden Olur? Demirden Zengin Besinler Nelerdir?

"SAĞLIKLI BİR YAŞLILIK DÖNEMİ İÇİN BU TARAMALARI İHMAL ETMEYİN"

Akıllı kalp pili: İhtiyaç kalmayınca, kendi kendine çözünüyor

"Vücut direncini artırmak için pH değeri yüksek alkali sular tüketebilirsiniz"

Prof. Öner, İngiltere’de tüp bebek konferansı verdi 

GÖZ SAĞLIĞINI ETKİLEYECEK YAZ RİSKLERİ