Büyükşehir karla mücadelede görev başında  

ARILARIN HAYRANLIK UYANDIRAN DÜNYASI

“Sağlık çalışanları pandemide fedakarca mücadele ediyor”

KAPAUM İlk Kurum İçi Protokolünü İletişim Fakültesi ile İmzaladı  

"Yerel yönetimler TMMOB’ye bağlı odalarla iş birliğinin sağlamalı"

Çukurova Üniversitesinde Dekan Devir Teslim Töreni

LÖSEV: “Saç ve Peruk Bağışı Kabul Etmiyoruz!”

Büyükşehir, kira bedeli yüksek araçları satın alıyor ve kurumun malı yapıyor

İş Dünyasında Dijital Dönüşüm

2020 şimdiye kadarki en sıcak yıl oldu

Hayvanlarla konuşmayı ne zaman öğreneceğiz?

Nesli tükenmekte olan gelinciklere COVID-19 aşısı yapıldı

7 ROTARY KULÜBÜNDEN FARKINDALIK

Sokaklar sessizliğe büründü

YENİ YILDA ALDIĞINIZ KARARLARIN ARKASINDA DURUN

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “En yan etkisiz ilaç alınmayan ilaçtır"

Evde kaldık, oyunlara daha fazla para harcadık 

İSTANBULDAKİ BARAJ HAVZALARINDAN 40 TON ATIK ÇIKTI

Adana’da asfalt çalışmaları sürüyor

POLİS ADAYLARINDAN ADANAYA HEM CAN HEM KAN

Pandemi sürecinde zaman iyi değerlendirilmeli

Vali Elban: "En iyi narkotik polisi annelerimiz"

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Süleyman Elban başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Süleyman Elban’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcı Vekili Musa Ünel, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Serkan Tokgöz, Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, ilçe kaymakamları, il müdürleri ile kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda, koordinasyon kurulu üyesi kuruluşların temsilcileri tarafından yapılan sunumların ardından konuşan Vali Süleyman Elban, bugüne kadar başarılı operasyonlar yaparak, uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayan güvenlik güçlerine teşekkür etti.

Uyuşturucu ile mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini vurgulayan Vali Süleyman Elban, “Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun tanıtımını yaptığı ‘En İyi Narkotik Polisi: Anne’ kampanyası kapsamında annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetlerinde bulunulması gerektiğini aktararak çocuklarımızı korumak, onları bu zehirden uzak tutmak için ailelerimizle birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Bizler dışarıda zehir tacirlerinin evlatlarımıza ulaşmasını engellemeye çalışırken ailelerimizin de evlerinde çocuklarının davranışlarını izlemelerini ve olumsuz bir davranışla karşılaştıklarında durumu bizlere bildirmelerini istiyoruz.olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında Vali Elban; gençleri ve toplumu tehdit eden bağımlılık sorununu ortadan kaldırmak için gerekli tüm tedbirlerin bir an önce alınması ve uygulanmasını yakından takip edeceklerini dile getirdi ve her zaman olduğu gibi pandemi sürecinde de gerekli hassasiyeti göstererek toplum sağlığını, huzurunu, asayişini olumsuz etkileyen bağımlılığı ortadan kardırmanın azim ve kararlılığı içinde olacaklarını ifade etti. Vali Süleyman Elban’ın başkanlığında gerçekleştirilen "Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu" toplantısı, uyuşturucu kullanımı ve bağımlılıkla mücadele konusunda yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunulmasıyla son buldu.(CO)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ