Erdoğan ve Macron Eylül’den Bu Yana İlk Kez Görüştü

ABD'den Rusya'ya Navalny Yaptırımları

Dünya'nın manyetik alan değişikliği küresel ısınmanın sebebi mi?

Biden yönetiminden anti damping yaptırımı

Biden'den Çin'e karşı önlemler

Nijerya'daki çeteler fidye için okul çocuklarını kaçırıyor

Ürdün’de iki bakan görevden alındı

Sarkozy, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Paşinyan'dan erken seçim açıklaması

Japonya eski başbakanı Kan, "Utanıyorum"

ABD’DE KONGRE ÜYELERİ BLİNKEN’E TÜRKİYE MEKTUBU GÖNDERDİ

SARKOZY’YE YOLSUZLUKTAN HAPİS CEZASI

Ermenistan'da Taşnak Partisi üyeleri hükümet binasını bastı

78. ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Japon hükümetinde 'pahalı yemek' istifası

Irak: "Türkiye’nin tek taraflı operasyonlarını reddediyoruz"    

İngiltere’de Gıda Yardımına Muhtaçların Sayısı Arttı

Trump Yeni Parti Kurmuyor

BM: "Myanmar'daki eylemlerde 18 kişi öldürüldü"

İran’dan ‘Soylu’ tepkisi

Dışişleri: " 80 binden fazla sığınmacı ülkemize geri itildi"

TRUMP: “BİR ŞEKİLDE GERİ DÖNECEĞİZ”

Donald Trump ABD Başkanı olarak son kez destekçilerine seslendi ve  Demokrat Joe Biden’ın başkanlık yemin töreni öncesindeki konuşmasında  “Hareketimiz Yeni Başlıyor” ifadelerini kullandı.

Trump konuşmasında dört yıllık icraatının başarılı olduğunun altını çizdi ve bunlardan örnekler verdi.

Biden’ın galibiyetini kutlamayı ve yemin törenine katılmayı reddeden Trump, sabah yerel saatle 8.00’de Beyaz Saray’dan helikopterle ayrıldı. Florida’ya gitmek üzere, eşi Melania Trump ile birlikte Andrews Hava Üssü’ne giden Trump, burada yaptığı konuşmasında destekçilerine seslenerek, “Bir şekilde geri döneceğiz” dedi.

Trump'tan Veda Mesajı: “Hareketimiz Yeni Başlıyor”

Trump, Florida’daki Mar-a-Lago tesisine gitmeden önce, başkan olarak yaptığı son konuşmasında ayrıca yönetiminin, Corona virüsüne karşı aşının bir seneden kısa bir süre içinde geliştirilmesini sağladığını söyledi.

Trump, “Yaptıklarımız tüm standartların ötesinde harika işlerdi. ABD ordusunu yeniden inşa ettik. Uzay Gücü adında yeni bir askeri birim kurduk ve bu normal bir yönetimi için harika birşey olacak ama biz sıradan bir yönetim değildik” ifadelerini kullandı.

Liderliği sırasında eski muhariplere daha fazla önem verildiğini, vergi kesintilerinin yeniden düzenlendiğini ve ekonominin büyüdüğünü söyleyen Trump, Corona virüsü pandemisiyle ilgili olarak da “Çin virüsü nedeniyle acı çeken ailelere sevgimizi gönderiyoruz” şeklinde konuştu ve aşının kısa sürede hazır olmasını övdü.

Trump konuşmasını, “Sizi seviyoruz. Bir şekilde geri döneceğiz. Kısa bir süre sonra görüşmek üzere” sözleriyle tamamladı.

Trump seçimlerde galip gelen yeni başkanı tebrik etmeyi reddedip yemin törenine de gitmeme kararı alarak ülke tarihinde 150 yıldan fazla bir süredir devam eden bir geleneği de bozmuş oldu.

Trump’ın Beyaz Saray’dan ayrılarak Florida’ya gitmek üzere yola çıktığı sırada yanında yardımcısı Mike Pence ve diğer bazı üst düzey Cumhuriyetçiler’in yer almadığı dikkat çekti. KAYNAK: VOA AMERİKA'NIN SESİ İNTERNET SİTESİ