“VATANDAŞIN DERDİ İLE İLGİLENMEYEN BİR İKTİDARLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

“BİZ TÜRKÇE SÖYLEDİK DİNLEMEDİLER, IMF İNGİLİZCE SÖYLEYİNCE KABUL ETTİLER”

Atay, "İlk seçimde iktidar olacağız"

TBMM YERLEŞKESİNİ, HER İKİ KOVİD-19 AŞISINI OLANLAR ZİYARET EDEBİLECEK    

TBMM'DE BU HAFTA    

CHP'Lİ SARIASLAN'DAN 3 HİLALLLİ YEŞİL BAYRAK ASILMASINA TEPKİ

Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Gürer mobilet mezarlıklarını gezdi

CHP'Lİ TOPRAK: "MARMARA EYLEM PLANI YANDAŞA VE KATAR’A YENİ KAZANÇ KAPISI"

CHP, KHK MAĞDURU YURTTAŞLARLA ADANA’DA YARIN BULUŞUYOR

KILIÇDAROĞLU, "KIBRIS TÜRKLERİ ADALET İSTİYOR"

CHP Gençliği karpuz hasadı yaptı

CHP'li Gürer: “Pembe tablolar sorunları örtemiyor”

MUHARREM VARLI’DAN BÜNYAMİN AVCI’YA ZİYARET

Deva Partisi Sarıçam kongresi yapıldı

Gürer, "Eğitim çağında 1 milyon 272 bin sığınmacı var"

CHP, KHK İLE İHRAÇ EDİLEN YURTTAŞLARLA BULUŞMALARI İZMİR’DEN BAŞLATTI

Erdoğan, Kilis Yukarı Afrin Barajı ve İçme Suyu İsale Hattı Açılış Töreninde konuştu

CHP Çukurova teşkilatı Yurt Mahallesinde

Gürer: “Deniz kirliliği tüm denizler için risk, sorumlu, siyasi iktidardır”

Vedat Gündoğan yerel medyaya destek istedi

  İYİP’Lİ ÇULHAOĞLU, “TURİZMCİ DESTEK BEKLİYOR”

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu AK Parti Hükümetine seslenerek "İflasların yaşanmaması için tüm sektörlere destek şarttır" dedi.

Çulhaoğlu, turizm sektörünun yardım beklediğini ama iktidarın yardım bekleyenlerin parasına göz diktiğini ileri sürerek,”Ak Parti İktidarı lafa geldiğinde “Turizm istihdam sağlar, turizm barıştır, dostluktur” diyor ve turizmin ülke ekonomisi için ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor, ama sektörün içinde bulunduğu sıkıntıları nedense hatırlamıyor. Hatta, yok konaklama vergisi, yok tanıtım ajansı katkı payı diye ek vergiler, ödemeler çıkarıyor. Yetmemiş olacak ki; Şimdi de Meclis Turizm Komisyonundan, “Tanıtım ajansı beyannamesi vermeyi unutma” cezası çıkarıyorlar. Hani olur da turizmci beyanname vermeyi unutursa 13.500 lira ceza ödetecekler. Zihniyete bakar mısınız? Turizmci destek bekliyor, iktidar, turizmcinin olmayan parasına göz dikiyor” dedi.

Pandemi sebebiyle nakit akışı sıkıntısına giren turizm sektörünün toplam kredi hacminin yaklaşık 110 Milyar lira olduğunu kaydeden Çulhaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bu kredilerin bir yıl ertelenmesinin maliyeti de 15 milyar lira. Türkiye için bu kadar önemli bir sektör için 15 milyar lirayı göğüslemeyecekseniz ne işe yarıyorsunuz. Böyle iş bilmezlik olur mu? Turizm sektörü diken üstündeyken iktidar, Turizm Teşvik Kanunu’nda değişiklikler yapmak için düğmeye bastı. Biz de umutlanarak Dedik ki, “Herhalde meseleyi gördüler, çözüm üretecekler.” Ama ne oldu biliyor musunuz?

Teklifin ilk maddesinde aynen şöyle denildi. “Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgeleri oluşturma yetkisi Cumhurbaşkanı’na verilmektedir. Bu ülkede Bakanlıklar var, Sektör temsilcileri var, İşletmeciler var, Yerel yönetimler var. Bu uzun zincire rağmen kimseye bir şey danışılmayacak, her şeye yine sadece bir kişi karar verecek…Bu kadar zor bir zamanda bile kafaları bütün yetkileri tek adama aktarmaya çalışıyor. Peki ilk madde böyle olunca devamı nasıl geliyor dersiniz? Otlaklar, yaylalar, meralar, yine bir kişinin uygun göreceği şartlarda turizme açılacak. Ormanlarımızı kapsayan bölgeler nasıl sınırlanacak belli değil. Kim nereyi nasıl kapatacak artık siz hesap edin…Her zaman olduğu gibi bu değişiklikte de istihdam yok, turizmci yok, kalkınma yok. Her zaman olduğu gibi yine rant var, peşkeş var, 5 yandaş müteahhit var. Her zaman olduğu gibi yine bir kişinin iradesi var, millet yok.

Mecliste bu konuda İyi Parti olarak 13 önerge verdik. Hepsi iktidar ortakları tarafından reddedildi.

Buradan iktidara bir kez daha seslenmek istiyorum;

Türkiye, 2020 sezonundan sonra, 2021 sezonunu da kaybederse hem sektör, hem firmalar, hem yüzbinlerce çalışan hem de ülkemiz kaybedecek.

 Yapmayın. Aklınızı başınıza alıp turizm firmalarına, dolayısıyla sezonla birlikte ekmek bekleyen yüzbinlerce çalışanımıza, tedarik ve ulaşım zincirindeki işletmelerimize, esnafımıza omuz verin. Aksi taktirde, saydığım bu zincirde, peş peşe iflaslar yaşanacak. Türkiye bunu kaldıracak durumda değildir.

Bu olumsuzlukları bilerek ve isteyerek yapan iktidarın aksine ilk seçimler ile birlikte İyi Parti iktidar olacak, büyük halkımız ve tüm müteşebbislerimiz ile birlikte ortak akıl ile ülkemizi yöneteceğiz. Getireceğimiz iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistem ile Türkiye Büyük Millet Meclisini yeniden hak ettiği konuma getireceğiz. Vatandaşlarımızın lehine yapılması ne gerekiyorsa fazlası ile yapacak, bunların yaptığı gibi bir zümreyi değil, 84 Milyonu mutlu ve mesut edeceğiz. Böylelikle yoksulluk, fakirlik ve geçim sıkıntısı büyük milletimizin sadece hatıralarında kalacaktır. “

(VŞ)