AKP'li Kurtulmuş,"Türkiye her zaman darbelere karşıdır"

Memleket Partisi Seyhan’a genç Başkan

AKP, "Tunus'ta demokratik süreçlerin askıya alınmasını reddediyoruz"

CHP'Lİ ÇEVİKÖZ, "TUNUS’TA YAŞANAN GELİŞMELERİ TASVİP ETMİYORUZ"

CHP'li  Gürer: “Arpada ithalat tam gaz”

CHP'li Şevkin,“Acilen Afet Bakanlığı kurulmalı”

CHP’li Bulut, “Adana’da Salam Deresi’ndeki balık ölümlerinin nedeni kimyasal sızıntı”

DEVA PARTİ’SİNDE YENİ GÖREVLENDİRMELER

“TÜRKİYE AVRUPA’NIN GÖÇMEN GETTOSU DEĞİLDİR”

Bahçeli'den Kıbrıs açıklaması

CHP'li Orhan Sümer, “İktidar garibanları unuttu”

CHP'Lİ İLGEZDİ'DEN TRT AÇIKLAMASI

Gürer: “Pandemi, takviye edici gıda kullanımını tetikledi”

AĞBABA, ESNAF İFLASLARINI AÇIKLADI

ŞENTOP, TUNUS'TA YAŞANANLAR ENDİŞE VERİCİ"

CHP'Lİ AKIN: "İKTİDAR REKOR MALİYET ARTIŞINI KABUL ETTİ"

Gürer: “2021 yılının ilk 6 ayında, 1155 emekçi iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi”

CHP’Lİ BULUT,“409 BİN KİŞİ DAHA BANKALARIN KARA LİSTESİNDE”

CHP'li Barut,"Kayıp silahlar bulunsun, hesap sorulsun"

KILIÇDAROĞLU: “ÜLKEMİZİN GERÇEK BEKA SORUNU SIĞINMACI SELİDİR”

CHP’li  Şevkin, “Her yıl 20’den fazla insanımız boğuluyor!”

CHP'Lİ SARIASLAN'DAN 3 HİLALLLİ YEŞİL BAYRAK ASILMASINA TEPKİ

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Nevşehir'in Ürgüp İlçesi'ndeki Ortahisar Kalesi'ne 3 hilalli yeşil bayrak asılmasını eleştirdi.

CHP'li Sarıaslan, Ürgüp'teki Ortahisar Kalesi'ne bir hafta önce asıldığını söylediği 3 hilalli bayrağın kaldırılmasını istedi.
Nevşehir'den dün akşam kendisini arayanların, "bir haftadır Ortahisar Kalesi'nde Türk bayrağı yerine bu bez parçası duruyor ve şimdiye kadar hiçbir yetkili, görevli müdahale etmedi" dediğini belirten Sarıaslan, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin şerefli, şanlı bayrağı yerine bu bez parçasının bir hafta orada durmasına kimler müsaade etti." diye sordu?
Sarıaslan, partililerin kendisini arayıp durumu bildirmesinin ardından kendisinin de Nevşehir Valisi'ni aradığını ve neden müdahale etmediğini sorduğunu, valinin ise "Benim hiç haberim yok, ilgilenip size döneceğim" dediğini ileri sürdü.
Nevşehir Valisinin araştırıp geri dönüş yaptığını ve "sabah ilk işim onu oradan kaldırtmak" dediğini iddia eden Sarıaslan, "Ürgüp kaymakamı ne işe yarar, ilçe emniyet müdürü ne işe yarar, Ortahisar Belediye Başkanının bundan nasıl haberi olmaz." ifadesini kullandı.
Sarıaslan, bunun bir kişi tarafından asılamayacağını ileri sürerek, şunları söyledi:
"Nevşehir'de de Türklük düşmanı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti düşmanı birtakım meczuplar harekete geçmiş durumda. Nevşehir halkını, Nevşehir kamuoyunu ve Nevşehir idarecilerini buradan uyarıyorum! Bayrak oradan kaldırıldıysa sayın valimize teşekkür ediyorum. Ama bu işi savsaklayanlar, bu işte görevi ihmal edenler, buraya bez parçasının asılmasına müsaade edenler hakkında eğer savcılarımız cumhuriyetin savcısı, sarayın savcısı değillerse göreve davet ediyorum."
Asılan 3 hilalli bayrağın fotoğraflarını da gösteren Sarıaslan, bunun kimin bayrağı olduğunu bilmediğini söyledi. Sarıaslan, kalelerde Türkiye Cumhuriyeti bayrağı asılması gerektiğini belirterek, "Üç hilali herkes kullanmaya çalışıyor. Ama burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti, burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatandaşlarının yaşadığı yer. Kalelere Türkiye Cumhuriyeti bayrağı asılır, meczupların bayrağı değil." diye konuştu.

(VŞ)