YAZARLAR

 • BIST 100

  1.084%-1,49
 • DOLAR

  7,3563% 0,21
 • EURO

  8,7443% 0,76
 • GRAM ALTIN

  461,21% 0,04
 • Ç. ALTIN

  760,9965% 0,04

Adana

15.08.2020

 • İMSAK 04:20
 • GÜNEŞ 05:49
 • ÖĞLE 12:48
 • İKİNDİ 16:33
 • AKŞAM 19:38
 • YATSI 21:01
 • Cumartesi 38 ° / 22 ° Güneşli
 • Pazar 37 ° / 21 ° Güneşli
 • Pazartesi 38 ° / 21 ° Güneşli

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

TEKDER Adana Şube Başkanı Esra Birgenç oldu

Türkiye genelinde 56 ilde, yurt dışında 17 ülkede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu Ticaret ve Ekonomi Kulübü’nün (TEKDER) Adana Şube Başkanlığı görevine Kurumsal Gelişim ve Marka Danışmanı Esra Birgenç seçildi

 

Birgenç, Türkiye’nin menfaatlerini gözeten, ahlaklı ve dürüst ticaret yapmayı amaç edinmiş, milli ve manevi değerlerini benimsemiş iş insanlarını ortak paydada buluşturan TEKDER’in Adana kurucu başkanı olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

TEKDER Adana Şube Başkanı Esra Birgenç, Adana Baro Tesisleri’nde düzenlenen tanışma ve bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada yeni dönemde paydaşlarının gücünü sinerjiye dönüştüren, üye sayısını artıran ve üyelerini rekabet koşullarında doğru, hızlı ve güvenilir bilgilerle güçlendiren, sorunların çözülmesine katkı sağlayan bir dernek olarak Adana ve bölgenin kalkınması için çalışacaklarını söyledi. Adana’nın Çukurova’nın merkezinde ve ülkemizin en önemli sanayi ve ticaret kentlerinden biri olduğunu belirten Birgenç, “Amacımız Adana iş dünyasını en iyi şekilde temsil etmek  ve bölgenin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olmaktadır. Bunu yaparken de başta kamu ve yerel yönetimler olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içinde çalışacağız. Sağlayacağımız güç birliği ile iş dünyası ile kamu arasında ve üyelerimizin birbiri ile ticaretinin arttırılması noktasında etkin bir yapı kuracağız.” diye konuştu.


‘Adana’ya yapılacak her yatırıma destek olacağız’

Adana’nın köklü sanayi geçmişine ve katma değeri yüksek tarımsal ürün zenginliğine vurgu yapan Birgenç, Çukurova bölgesinin ülkemizin Marmara’dan sonra en önemli üretim merkezlerinden biri olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi: “Adana katma değerli tarımsal üretimde ve tasarım üstünlüğüne sahip, teknoloji yoğun sanayi ürünlerinde öne çıkmayı hedefliyor. Bu amaçla petrokimya, enerji, gıda, tekstil ayakkabı ve mobilya sektörlerinde yeni üretim merkezleri planlanıyor. Adana’yı küresel ölçekte güçlendirecek bu yatırımlar hayata geçirilirken, TEKDER olarak bizler de maksimum faydanın ortaya çıkması, bölgesel ve ulusal kalkınmamızın hızlanması için tüm imkanlarımızı seferber ederek katkıda bulunmanın gayreti içinde olacağız.”  

TEKDER’in 56 ilde şubesi bulunduğunu ve 17 ülkede temsilciliklerinin olduğunu kaydeden Birgenç, “Kısa bir zaman diliminde güçlü bir teşkilat yapısına kavuştuğumuza inanıyoruz. Davetimize icabet edip derneğimiz hakkında bilgi almak istemeniz ve üye olma isteğiniz bizlerin bölgemizi en iyi şekilde temsil etme noktasında gücümüzü bir kat daha artırdı.’’ diye konuştu.

 

‘Ülkemize kazandırmak istediğimiz birçok değer var’

Adana’nın sorunlarını en iyi Adanalıların anlayacağını ifade eden TEKDER Genel Sekreteri Salim Kaya ise, ‘’Adana tarımın, ticaretin ve sanayinin güçlü olduğu bir şehir. Bunu Adana’nın yetiştirdiği Sabancı Holding’in ülkemize kattığı değerlerden de biliyoruz. Bizim TEKDER olarak ülkeye kazandırmak istediğimiz birçok değer var. Hedefimiz hem ülkemiz içerisinde hem de ülke dışındaki pazarlarda ihracatta birbirimize nasıl destek olacağız, onun çözümlerine bakacağız. Yeni kurulan bir sivil toplum örgütüyüz. Asıl yapılanmamızı bu sene ortaya koyduk. Biz herhangi bir siyasi partinin, herhangi bir tarikatın ya da cemaatin bağlantısı değiliz. Önümüzde çok uzun bir süreç var. Sizin önerileriniz bize yol gösterecektir. Bizler de bu sorunları toparlayarak siyasi kurum ve kişilere, Meclis’e, gerekirse daha üst makamlara götürmek derdindeyiz.’’ şeklinde konuştu.

TEKDER Teşkilat Başkanı Ertuğrul Bozoğlu ise, birçok ilde tanışma toplantıları düzenlediklerini dile getirip “Adana’daki yüksek katılım bizi heyecanlandırdı ve mutlu etti. Yolun başında bu şevkle karşılaşmak motivasyonumuzu artırdı.” diye konuştu.

 (VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ