“Sanayici ve iş insanı önünü göremiyor”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Dr. Müzeyyen Şevkin, kurulması yılan hikayesine dönen Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi´nde bu hızla gidilmesi durumunda sadece projenin fizibilite etüdünün tamamlanmasının 591 yılı bulacağını vurguladı.
Tarih: 5.11.2018 09:59:27/ 248okunma / 0yorum

“KUŞKULUYUZ”

Plan ve Bütçe Komisyonu´nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı´nın bütçe görüşmelerine katılan Dr. Şevkin, Bakanlar Kurulunun 17 Ekim 2007 tarih ve 26673 sayılı Resmi Gazete´de yayınlanan 2007/12632 sayılı kararıyla Adana´nın Ceyhan ilçesi Kurtpınar ve Sarımazı mevkisinde bulunan 13 milyon 471 bin 964 metrekarelik alana Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi kurulmasının planlandığını hatırlattı. Adana´da kurulması öngörülen Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi Projesi´nde 11 yıldır kayda değer bir ilerleme olmadığını, kamuoyunda bölgeyle ilgili kuşkular oluştuğunu ifade eden Dr. Şevkin, bölgeyle ilgili altyapı yatırımlarının ve kamulaştırma çalışmalarının ne aşamada olduğu, bölgeye yatırım yapmak isteyen bir yatırımcının bürokratik olarak nasıl bir yol izleyeceği ve nereye başvuru yapması gerektiği konusunda bir açıklama yapılmadığına işaret etti.
“11 YILDIR HAYALDEN ÖTEYE GEÇMEDİ”
Bölgenin kurulmasıyla Adana´nın önemli bir enerji merkezi olacağı ve bu bölgeye yapılacak yatırımların hem bölge hem de ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacağı yönündeki beklentilerin de 11 yıldan bu yana hayalden öteye geçemediğini ifade eden Dr. Şevkin, “Oysa Bakanlar Kurulu kararı ekinde arazi koordinatları belirlenmesine, fiziki tanımlanmasına rağmen kuruluşundan bu güne kadar maalesef hala kamulaştırma çalışmaları tamamlanmamış atıl bir bölge olarak durmaktadır” dedi.

“TEŞVİK, ADANA´YA UĞRAMIYOR”
Hiçbir somut ilerlemenin olmadığı bölgede, yetkililerin çalışmaların sürdüğü ve en kısa zamanda bitirileceği yönünde açıklamalar yaparak son dönemlerde kamu yatırımlarıyla da yeteri düzeyde desteklenmeyen, yürürlükteki teşvik mevzuatı çerçevesinde 2´nci bölgede yer alması ve çevredeki illerin daha fazla teşvik unsurlarından faydalanan 3´üncü 4´üncü ve 5´inci bölgelerde yer almasının yarattığı haksız rekabet koşulları nedeniyle özel yatırımların da azaldığı, yeni yatırımların çevre illere kayması sonucunda cazibe merkezi olmaktan çıkan, sosyoekonomik gelişmişlik ve kalkınma göstergeleri bazlı sıralamalarda sürekli ivme kaybeden, net göç alan şehir konumundan her yıl yaklaşık 10 bin net göç veren, en yüksek borç takibinin, işsizliğin en yüksek olduğu iller arasına girmiş mutsuz, umutsuz bölge insanını avutma yoluna gidildiğini vurgulayan Dr. Şevkin, Cumhurbaşkanı´nın ve önceki bakanların verdikleri sözün de yerine getirilmediğine dikkat çekti.

“591 YIL MI BEKLEYECEĞİZ?”
2018 yatırım programında verilen rakamlara göre bu proje çerçevesinde 49 milyon 474 bin TL tutarında kamulaştırma harcaması yapıldığının anlaşıldığını, diğer yandan, projenin fizibilite etüt raporunun hazırlanmasında bile oldukça yavaş kalındığının görüldüğünü dile getiren Dr. Şevkin, 2018 yatırım programı verilerine göre Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sahipliğinde yürütülen Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi Fizibilite Etüt Projesi için 2008-2020 döneminde 6 milyon liralık ödenek ayrıldığını, bu hızla gidildiği takdirde sadece projenin fizibilite etüdünün tamamlanmasının 591 yılı bulacağını belirtti. Adana´nın bu kadar zaman beklemeye tahammülünün kalmadığını dile getiren Dr. Şevkin, “Hayati önem taşıyan bu projenin bir an önce hayata geçirilmesi Türkiye açısından da, Türkiye ekonomisi açısından da son derece önemlidir. Buna dikkati çekmek istiyorum” diye konuştu.

SANAYİCİLERİN ELEKTRİK SORUNU
Adana sanayicisinin olduğu gibi Türkiye´deki tüm sanayici ve iş insanlarının 2019 yılı ile birlikte yeni bir krize sürükleneceğine işaret eden Dr. Şevkin, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu´nun aldığı kararla yüksek elektrik tüketen yerler ve özellikle sanayicilerin daha fazla elektrik faturası ödemekle karşı karşıya kalacağını söyledi. Dr. Şevkin, yıllık 10 milyon kilovat-saat elektrik tüketen sanayicilerin yüksek tüketimli tüketici grubunda yer almasının ve yüksek faturalar ödemesinin zaten ekonomik krizle mücadele eden sanayicinin önünü göremez hale getireceğini söyledi.

MADENLERE DİKKAT ÇEKTİ

Milyonlarca yılda oluşan ve yenilenemeyen kaynak olan madenlerin cevher olarak ihraç edilmesi yerine işlenerek uç ürün olarak elde edilmesinin ve madenciliğe dayalı yan sanayinin geliştirilmesinin en can yakıcı hale gelen işsizliği engelleyeceğini, yeni istihdam alanı açacağını vurgulayan Dr. Şevkin, “Dünyada kömür madeni işleten 132 ülke arasında 28´inci sıradayız. Birinci sırada olan Almanya´da 40 yılda hiçbir ölüm yok. Avrupa´da son maden faciası 1946 yılında gerçekleşirken Türkiye madenlerindeki ölümler ‘kader´ olarak açıklanmamalı. Madenlerde ölüme ilişkin, Allah´ın bize verdiği aklı kullanarak nasıl önlemler alınması düşünülüyor?” diye sordu.(CO)
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: Sanayici insanı önünü göremiyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“CUMHURİYET TARİHİNİN EN DERİN EKONOMİK KRİZİ” İÇİN CHP´DEN İKTİDARA 6 MADDELİK ÖNERİ PAKETİ
“CUMHURİYET TARİHİNİN EN DERİN EKONOMİK KRİZİ” İÇİN CHP´DEN İKTİDARA 6 MADDELİK ÖNERİ PAKETİ
FAİK ÖZTRAK, CHP EKONOMİ MASASI ÜYELERİYLE BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA TÜRKİYE´DE VAROLAN ÇOK DERİN GÜVEN BUNALIMI AŞILMADAN EKONOMİDE BEKLENTİLERİ OLUMLUYA ÇEVİRMENİN MÜMKÜN GÖZÜKMEDİĞİNİ SÖYLEDİ
CUMHURİYET GAZETESİNİN CEZALARI ONANAN ESKİ ÇALIŞANLARI  CEZAEVİNE  GERİ DÖNDÜLER
CUMHURİYET GAZETESİNİN CEZALARI ONANAN ESKİ ÇALIŞANLARI CEZAEVİNE GERİ DÖNDÜLER
Cumhuriyet gazetesi davasında 5 yılın altında hapis cezasına çarptırılan ve kararın onandığı gazetenin eski yazar ve yöneticileri Kocaeli Adliyesine teslim oldu.
Ceyhan Belediyesi´nin borcu 192 milyon lira
Ceyhan Belediyesi´nin borcu 192 milyon lira
Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, belediyeyi 192 milyon 91 bin lira borçla devraldığını açıkladı.
   “BAŞKAN DEĞİŞİKLİĞİ KANAL İSTANBUL PROJESİNİ ETKİLEMEZ”
“BAŞKAN DEĞİŞİKLİĞİ KANAL İSTANBUL PROJESİNİ ETKİLEMEZ”
Kanal İstanbul, 3 katlı büyük tünel gibi dev projelerin başkan değişikliği ile etkilenip etkilenmeyeceği sorulan Çevre Bakanı Kurum “Bakanlığımızı ilgilendiren bütün işleri kararlı şekilde yürüteceğiz. Büyükşehir belediyesinin olmadığı yerde de ilgili bakanlıklarımız, ilçe belediyeleri ile gerekli bütün desteği sağlayacaktır,” dedi
CHP´li Tanal: "Bu Meselenin iktidarı muhalefeti yok"
CHP´li Tanal: "Bu Meselenin iktidarı muhalefeti yok"
Küçükçekmece´deki 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırıyla ilgili Twitter hesabından paylaşımlarda buluna CHP´li Vekil Mahmut Tanal, "Bu meselenin iktidarı, muhalefeti yok. Bu yaratıkların en ağır şekilde cezalandırılacağı bir zemin oluşturulmalıdır" dedi.
Barut: "Her defasında ´Milliyiz, yerliyiz´ diyenler, ülke tarımını gözden çıkardı"
Barut: "Her defasında ´Milliyiz, yerliyiz´ diyenler, ülke tarımını gözden çıkardı"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, ´Tarımda Milli Birlik Projesi´ ile bir nevi ´Tarım Varlık Fonu´ oluşturulmak istendiğini, tarımda devlet destekli sermaye egemenliğinin asla kabul edilemeyeceğini vurguladı.
 “SANDIKLA GİTMEM DEYİP MEŞRUİYET SINIRINI ZORLAMAYIN”
“SANDIKLA GİTMEM DEYİP MEŞRUİYET SINIRINI ZORLAMAYIN”
CHP Sözcüsü Öztrak, “Biz milletimizin her bir ferdinin hak, hukuk ve adalet talebi için siyaset yapmaya devam edeceğiz. Demokratik meşru siyasetin yolundan ayrılmayacağız. Sandıkla geldiniz. Şimdi sandıkla gitmem deyip de meşruiyetinizin sınırlarını zorlamayın,” diye konuştu
 MALTEPE´DE KAMU GÖREVLİSİ OLMAYAN SANDIK KURULU ÜYELERİ ARAŞTIRILACAK
MALTEPE´DE KAMU GÖREVLİSİ OLMAYAN SANDIK KURULU ÜYELERİ ARAŞTIRILACAK
YSK´nın saat 14.00´te başlayan toplantısında MHP´nin Maltepe´de kamu görevlisi olmayan sandık kurulu üyelerinin araştırılması başvurusunu kabul etti
"Emekçiler  güvenceden yoksun duruma getiriliyor"
"Emekçiler güvenceden yoksun duruma getiriliyor"
CHP Milletvekili Gürer, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, kıdem tazminatının fona devredilmesinin yaratacağı sorunları sıraladı, hükümete ciddi uyarılarda bulundu
CHP´den Dışişleri´ne SDG sorusu
CHP´den Dışişleri´ne SDG sorusu
Cumhuriyet Halk Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Dışişleri Bakanlığı´na SDG ile görüşme yapıldığı iddiaları hakkında soru önergesi verdi.
"Sosyal belediyecilik anlayışından ödün vermeyeceğiz"
"Sosyal belediyecilik anlayışından ödün vermeyeceğiz"
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Büyükşehir Belediyesi´nin 5 milyar liraya ulaşan borcu bulunmasına rağmen sosyal belediyecilik anlayışından ödün vermemiz mümkün değil" dedi.
YSK´DAN İSTANBUL SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ ARA KARAR
YSK´DAN İSTANBUL SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ ARA KARAR
AKP´nin KHK´lıların oy kullanmaması yönündeki talebini reddeden Yüksek Seçim Kurulu, 41 bin 132 kişi ile memur olmayan sandık kurulu başkan ve üyelerinin araştırılmasına karar verdi.
Öztrak: “İçişleri Bakanı sorumluluktan kaçamaz”
Öztrak: “İçişleri Bakanı sorumluluktan kaçamaz”
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, önceki gün bir basın toplantısı düzenledi. İktidarın hala ayrıştırıcı bir dil kullandığını ve İçişleri Bakanın sorumluluklarını yerine getirmediğini belirtti. Öztrak, CHP Genel Merkez´de düzenlediği toplantıda şunları kaydetti:
CHP Çubuk için araştırma komisyonu kurdu
CHP Çubuk için araştırma komisyonu kurdu
CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu´na yapılan saldırıyı ortaya çıkarmak için araştırma komisyonu kurdu.
YSK´da bugün ara karar çıkabilir
YSK´da bugün ara karar çıkabilir
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti ve MHP´nin özellikle İstanbul seçiminin iptali ve yenilenmesi için verdiği olağanüstü itiraz görüşmelerine devam edecek. Kurulun bugün bir ara karar vermesi gündemde.
YSK İSTANBUL İTİRAZLARINI GÖRÜŞÜYOR
YSK İSTANBUL İTİRAZLARINI GÖRÜŞÜYOR
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Büyükçekmece seçimlerinin iptaline ilişkin talebi yarın görüşmeye devam edecek.
“AKKUZULU´DA DEVLET RİCALİ VARDI AMA DEVLET YOKTU”
“AKKUZULU´DA DEVLET RİCALİ VARDI AMA DEVLET YOKTU”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Öztrak, bugün CHP Genel Merkezi´nde düzenlediği basın toplantısında, “Atanmış İçişleri Bakanı´nın görevleri vardır. Birinci görevi bu olayı önlemektir ama bunu becerememiştir, başaramamıştır. İkinci görevi ise bu olay olduktan sonra bu olayı tarafsız bir şekilde soruşturmak, sorumluları yargıya teslim etmektir. Ama İçişleri Bakanı bunu yapmak yerine hala seçim öncesindeki ayrıştırıcı dili kullanmaya devam etmektedir,” dedi
Zeydan Karalar: “Sağduyusu olan saldırıyı kınar.”
Zeydan Karalar: “Sağduyusu olan saldırıyı kınar.”
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na Ankara´nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesi töreninde yapılan çirkin saldırıyı protesto etmek için 81 ilde düzenlediği basın toplantısı, Adana´da da gerçekleştirildi.
   SÜLEYMAN SOYLU´DAN  KILIÇDAROĞLU´NU KUSURLU BULAN AÇIKLAMA
SÜLEYMAN SOYLU´DAN KILIÇDAROĞLU´NU KUSURLU BULAN AÇIKLAMA
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yapılan saldırı ile ilgili açıklamalarda bulunurken “Kemal Kılıçdaroğlu´nun bu cenazeye geleceği haber verilmeliydi. Cenazeye geleceği herhangi bir güvenlik gücüne bildirilmemiştir. Kılıçdaroğlu´nun ve partisinin bu meseleye bakışı yapıcı bir yaklaşım değildir,” dedi
YSK İstanbul itirazlarını gündeme aldı
YSK İstanbul itirazlarını gündeme aldı
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptaline ilişkin Ak Parti´nin yaptığı olağanüstü itirazını gündeme aldı.
CHP´li Sümer İçişleri Bakanını istifaya çağırdı
CHP´li Sümer İçişleri Bakanını istifaya çağırdı
CHP Grup Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Sümer, CHP Liderine yapılan linç girişimini TBMM gündemine taşıdı ve İçişleri Bakanı´na 10 soru sordu.
Kılıçdaroğlu´na yumruk atan saldırgan: "Galeyana geldim"
Kılıçdaroğlu´na yumruk atan saldırgan: "Galeyana geldim"
CHP lideri Kılıçdaroğlu´na yönelik çirkin saldırıyla ilgili soruşturma kapsamında direkt fiziki müdahalede bulunan 11 kişinin kimliği tespit edildi. Kılıçdaroğlu´na yumruk atan Osman Sarıgün de yakalandı. Sarıgün´ün, jandarmadaki ilk ifadesinde, kalabalık arasında galeyana gelerek Kılıçdaroğlu´na yumruk attığını söylediği belirtildi.
CHP´li Bulut, İçişleri Bakanına Sordu: "İstifa Edecek misiniz?"
CHP´li Bulut, İçişleri Bakanına Sordu: "İstifa Edecek misiniz?"
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na yönelik provokatif saldırıyı ve linç girişimini Meclis gündemine taşıdı. Bulut, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´ya “Toplumu ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı ifadeleriniz nedeniyle istifa edecek misiniz” diye sordu.
CHP Kadın Kollarından Kılıçdaroğlu´na yapılan saldırıyı kınama
CHP Kadın Kollarından Kılıçdaroğlu´na yapılan saldırıyı kınama
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na yönelik saldırıyı gerçekleştirenler kadar bu sürece gelinmesine neden olanların da sorumlu olduğunu vurguladı.
EKONOMİYE BAKIŞ
BAŞYAZI VE GÜNÜN YORUMU Çetin Remzi YÜREGİR
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
SESSİZ SEDASIZ BİR DERBİ
Cumali KARATAŞ
Cumali KARATAŞ
söyleşi DERLEMECİ OZAN ZAHİDE ESKİCİ
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
TERÖRİST SUÇLAMASI
PROF. DR. FİKRİ AKDENİZ - BİLİM DÜNYASI
PROF. DR. FİKRİ AKDENİZ - BİLİM DÜNYASI
EĞİTİM VE ÖĞRETİME GÖNÜL VEREN EMEKLİ İLKÖĞRETİM MÜFETTİŞİ ŞÜKRÜ AKDENİZ İLE SÖYLEŞİ
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
GELECEĞİN GÜLÜ, YILDIZI VE İKBAL IŞIKLARINA
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 104. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMASI
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
OKULLARDA DAVRANIŞ DÜZELTME VE DEĞİŞTİRME
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
Dost acı söyler sayın Kılıçdaroğlu
ÖNCE EĞİTİM - BURHAN YETKİL EMEKLİ EDEBİYAT ÖĞRETMENİ
ÖNCE EĞİTİM - BURHAN YETKİL EMEKLİ EDEBİYAT ÖĞRETMENİ
ADANA´DAKİ ÇOCUK TİYATROLARI
Ahmet DUMAN
Ahmet DUMAN
Srilanka´dan Çubuk´a…
M. Ziya YERGÖK
M. Ziya YERGÖK
SAHADAN GÖZLEMLER: HAYIR YÖNÜNDE
Cezmi DOĞANER
Cezmi DOĞANER
NEDEN DÜŞÜNDÜĞÜNÜ SÖYLEMEZ İNSAN KORKAR(2)
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
SAVCI DOĞAN ÖZ´Ü SAYGIYLA ANARKEN...
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
EKONOMİ YÖNETİMİNİN SORUMLULUĞU ARTIYOR!
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
LAİK DEVLET İLKESİNİN ANAYASAMIZA GİRİŞİNİN 91. YILDÖNÜMÜ
Zekai BULUÇ
Zekai BULUÇ
NOTRE DAME ‘IN GERÇEK KAMBURU KİMDİR ?
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
8 Mart Dünya emekçi kadınalar günü tüm çalışan-emekçi kadınlarımız için kutlu olsun.
OKUR KÖŞESİ
OKUR KÖŞESİ
BAYRAM MI GELMİŞ?
Ata Alp And
Ata Alp And
SEVGİDEN AŞKA
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
İDLİP
EĞİTİMCİNİN KALEMİNDEN-Kemal Çelikkaya
EĞİTİMCİNİN KALEMİNDEN-Kemal Çelikkaya
ALTMIŞ BEŞ YAŞ ÜSTÜ YOLCULARI VE ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
SRİ LANKA´DA VAHŞETİN DÜŞÜNDÜRDÜĞÜ
Celal Topkan
Celal Topkan
KİM KAYBETTİ
ALİ TAŞ ADN.
ALİ TAŞ ADN.
“GADASINI ALDIĞIM ŞİİRLER”
Av.Cemil DENLİ
Av.Cemil DENLİ
ATATÜRK 30 AĞUSTOS´U ANLATIYOR
İlhan ALPER
İlhan ALPER
NEYDİ O GÜNLER
Ahmet ERDOĞDU
Ahmet ERDOĞDU
YENİ ADANA GAZETESİNİN KUVAYI MİLLİYE RUHUYLA 100. YILI
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Tarihten Ders Almak
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
İNTİHAR
Adil OKAY
Adil OKAY
ADİL OKAY YAZDI: “ZAMANA ADANMIŞ YÜZLERİMİZ”*
Özcan İNCEOĞLU
Özcan İNCEOĞLU
BUNUN ADI DERBİ!
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
ADANALI OLUNMAZ ADANALI DOĞULUR
AZ ve  ÖZ A.AKDAMAR
AZ ve ÖZ A.AKDAMAR
BİRİ ANLATSA!...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI

/resimler/2016-2/23/1416139429844.jpg

ADANA`DA NÖBETÇİ ECZANELER

/resimler/2015-5/28/1255038362873.jpg

ADANA İLİ ÖNEMLİ TELEFONLAR

/resimler/2016-3/22/1515302901917.jpg

HAFTANIN PANAROMASI

/resimler/2019-4/23/1354273268150.jpg