YAZARLAR

 • BIST 100

  1.128%0,79
 • DOLAR

  7,6681% 0,56
 • EURO

  8,9221% 0,21
 • GRAM ALTIN

  456,31% -0,36
 • Ç. ALTIN

  752,9115% -0,36

Adana

25.09.2020

 • İMSAK 05:02
 • GÜNEŞ 06:22
 • ÖĞLE 12:35
 • İKİNDİ 15:59
 • AKŞAM 18:39
 • YATSI 19:53
 • Cuma 34 ° / 22 ° Parçalı bulutlu
 • Cumartesi 34 ° / 21 ° Fırtına
 • Pazar 35 ° / 21 ° Güneşli

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Çetin, “Yakında sizlerle kucaklaşacağız”

Çukurova’daki parkları gezerek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Soner Çetin, “Türkiye’de durum iyiye gidiyor. Ama yine de tedbiri elden bırakmayalım. Kucaklaşacağımız günler yakındır” ifadesini kullandı.

Pazar günü saat 11:00-15:00 arasında dışarı çıkmalarına izin verilen 65 yaş üstü vatandaşlar parklara akın etti. Çukurova’daki parkları gezerek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Soner Çetin, “Türkiye’de durum iyiye gidiyor. Ama yine de tedbiri elden bırakmayalım. Kucaklaşacağımız günler yakındır” ifadesini kullandı.

Yaklaşık 2 aydır sokağa çıkmaları yasak olan 65 yaş üstü vatandaşların pazar günü saat 11:00-15:00 arası yasaktan muaf olmaları nedeniyle parklar doldu taştı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de parkları gezerek, vatandaşlarla sohbet etti.

Çukurova’nın parklarında güzel pazar gününün birkaç saat de olsa tadını çıkaran vatandaşlarla sohbet eden Başkan Soner Çetin, erkeklere hal hatır sordu, kadınların Anneler Gününü kutladı.

Vatandaşlara hitaben, “Kucaklaşacağımız günler yakındır” ifadesini kullanan Başkan Soner Çetin, “Yaklaşık 2 aydır yasaktan dolayı sokağa çıkamıyorsunuz. Bütün bu önlemler sizlerin sağlığı için alındı. Ama artık Türkiye’de durum iyiye gidiyor. Yakında kucaklaşacağız. Kısa süre sonra sokağa çıkma yasağının kaldırılacağını düşünüyorum. Ancak tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. Dikkatli olmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Soner Çetin, parkta vatandaşlarla sohbet ederken sosyal mesafe uyarısı da yaptı. Sosyal mesafeye uymayan vatandaşların biraz daha mesafeli oturmasını isteyen Başkan Soner Çetin, maske kullanımının da ihmal edilmemesini vurguladı.

Öte yandan Çukurova Belediyesi otobüsü de ilçenin cadde ve sokaklarında gezerek vatandaşlara mutlu pazarlar diledi. Otobüsün anons sisteminden sevilen şarkılar dinletilirken, Anneler Günü kutlaması da ihmal edilmeli.

 

Başkan Çetin Yılın Annesini kutladı

Öte yandan, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Yılın Annesi seçilen Gülşen Akgöz’ü ziyaret ederek, Anneler Günü’nü kutladı.

Başkan Soner Çetin, titiz bir araştırma sonucu Yılın Annesi seçilen Gülşen Akgöz’ü ve kızı 14 yaşındaki Selin’i evinde ziyaret etti. Gülşen Akgöz’e “Yılın Annesi” ödülünü veren Başkan Soner Çetin, “Anneler Günü Türkiye’de 1955 yılından itibaren kutlanmaya başlanmış. O tarihten beri Adana’da belediyeler tarafından Yılın Annesi seçilmemiş. Biz bu konuda ilk olmak istedik. Çok titiz bir araştırma yaptık. Sizin adınız öne çıktı. Hiç tereddüt etmeden kararımızı verdik. Çok doğru bir karar verdiğimizi düşünüyorum. Anneler Gününüz kutlu olsun” dedi.

ÇOK DOĞRU BİR TERCİH YAPTIK

Gülşen Akgöz’ün özel çocuk annesi olduğunu, bununla da kalmayıp özel çocukların annelerini bir araya getirip Gönüllü Anneler Topluluğunu oluşturduğunu vurgulayan Başkan Soner Çetin, “Burada çok önemli çalışmalara imza attığınızı biliyorum. Ayrıca öğrendim ki özel çocukların evlerinde Atatürk Köşesi oluşturmuşsunuz. Ben bu konuda çok hassasım. Size çok teşekkür ediyorum. Annelik çok kutsal. Şehit annesi ya da özel çocuk annesi olmaksa daha da kutsaldır” şeklinde konuştu.

Başkan Soner Çetin, tüm annelerin yılın annesi ödülünü hak ettiğini bildiğini ancak kendilerinin farkındalık yaratmak adına böyle bir seçim yapmak istediklerini kaydederek, “Sizi yılın annesi seçerek çok doğru bir karar verdiğimizi düşünüyorum” ifadesini kullandı.

ATATÜRK BÜSTÜ HEDİYE ETTİ

Yılın Annesi Gülşen Akgöz de “Böyle bir onura layık gördüğünüz için çok mutluyuz” dedi. Ödülü tüm özel çocukların annesi ve Gönüllü Anneler Topluluğundaki tüm adına kabul ettiğini vurgulayan Gülşen Akyüz şöyle konuştu:

“Benim için tüm anneler yılın annesidir. Tüm özel çocuk anneleri bu yolda çaba gösteriyor. Ayrıca bizin çalışmalarınızda anneleri ve özel çocukları ön planda tuttuğunu biliyorum. 23 Nisan’da koltuğunuzu benim kızımın da olduğu özel çocuklara koltuğunu bıraktınız, özel çocuklar için engelsiz havuz tahsis ettiniz. Tüm çalışmalarınızda özel çocukları önemsediğinizi gösterdiniz. Size bu çalışmalarından dolayı minnettarım.”

Yılın Annesi Gülşen Akgöz ziyarette Başkan Soner Çetin’e kızı Selin’in boyadığı Atatürk Büstü hediye etti.

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ