YAZARLAR

 • BIST 100

  1.208%0,18
 • DOLAR

  7,8954% 0,21
 • EURO

  9,3068% 0,34
 • GRAM ALTIN

  482,75% 0,09
 • Ç. ALTIN

  796,5375% 0,09
 • Salı 28 ° / 18 ° Gök gürültülü sağanak yağış
 • Çarşamba 28 ° / 17 ° Fırtına
 • Perşembe 30 ° / 16 ° Güneşli

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Bayram Akgül'den TSYD Ziyaretinde Önemli Açıklamalar

Adanaspor Başkanı Bayram Akgül, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi’nde gazetecilerle bir araya geldi.

Geçen sene kötü bir sezon geçirdiklerini söyleyen Bayram Akgül, “Maalesef küme düştük ama pandemiden dolayı kısmet diyelim ligde kaldık. Bu sene, geçen sene yaptığımız hataları yapmayacağımız. Aslında yapmamız gereken hatalardı. Kendimizi eleştirdiğimiz dönemler var. Adanaspor camiası bu şehre mal olmuş büyük bir camia. İnşallah istediğimiz hedef doğrultusunda bu sezonu geçirir, istediğimiz yerde ligi bitiririz” diye konuştu.

FATİH HOCAYLA LİSANS SORUNU VARDI

Transfer konusunda çalışmaların devam ettiğini belirten turuncu-beyazlı ekibin başkanı, “Teknik ekibin verdiği rapor doğrultusunda 1-2 eksiğimiz var. İnşallah eksiklikleri gidereceğiz. Giderince sizlerle paylaşacağız. Teknik heyet değişikliği kamuoyunda skorer gibi algılandı ama bizim Fatih hocayla skorla ilgili problemimiz yoktu. Lisans ile ilgili problem vardı, onu çözemedik. Dolayısıyla bu şekilde devam edemeyeceğimizi kendisiyle anlaşırken görüşmüştük. Eğer süreçte lisansını çözebilirse kapımız her zaman açık. Yunus Murat Ceylan bizimle beraber 2 defa şampiyonluk yaşamış bir insan. Hiçbir zaman irtibatımızda kopmadı. Kendisi çok zeki bir kardeşimiz. Gençlerin önünü açmak gerekiyor diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İÇSEL SORUN YAŞADIK

Adanaspor’un transfer yaptığı oyuncuları çok incelediğini dile getiren Akgül, “Alacağımız oyuncuları scout ekibimiz hem canlı hem de video görüntülerini izleyerek karar veriyor. Bizim geçen seneki takımımız aslında kötü bir takım değildi, içeride yaşadığımız bazı problemlerden dolayı takım kötüye gitti. Bu sene ki yabancı oyuncularımızın çok başarıları var. Bir kişi veya bir menajerin aklıyla alınan oyuncu yok bizde. Birçok aklın ortak karar verdiği bir takım oluşturuluyor Adanaspor’da. Geçen sene başarısız olmamızın birçok sebebi var. Tek bir sebep hakkında konuşmak yanlış olur” şeklinde konuştu.

BAŞKAN MURAT SANCAK DOĞRU İŞLER YAPIYOR

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak’ın, ‘Adana Demirspor’un şirketleşmesi gerek’ açıklamalarını da değinen Başkan Akgül, “Ben 14 sene önce Türk futbolunun kurtuluşu şirketleşmede diye söylemiştim. Gün gelecek bütün kulüpler şirketleşecek, şirketleşmek zorunda. Bugün yine aynı şeyi söylüyorum. Bugün Adana Demirspor Kulübü’nün şirketleşmek istemesi doğru yolda olduğunu gösterir. Murat Sancak çok iyi işler yapıyor, kendisi benim eski dostumdur zaten. Bence doğru yolda ilerliyor. Eğer Adana Demirspor camiası bunu becerebiliyorsa çok doğru” yorumunu yaptı.

(CO)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ