YAZARLAR

 • BIST 100

  1.191%-0,64
 • DOLAR

  7,9696% 0,40
 • EURO

  9,4568% 0,70
 • GRAM ALTIN

  487,41% 0,29
 • Ç. ALTIN

  804,2265% 0,29
 • Cumartesi 33 ° / 18 ° Güneşli
 • Pazar 34 ° / 19 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 33 ° / 18 ° Parçalı bulutlu

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

ADANA BAROSU’NDA RUHSAT HEYECANI VE MUTLULUĞU YAŞANDI

Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 10 genç avukat meslek yemini ederek cübbelerini giydi.

Baro Tesislerinde gerçekleşen tören salgın hastalık korona virüsten ötürü sosyal mesafe kuralları uygulanarak yapıldı.

Genç avukatlar ; Nur Sultan Çiftçi, Yusuf Karaağaç, Hande Diyarbekir, Ferhat Aydın, Simge Anlı, Hasan Avşar, Yusuf Emre Oğultegin, Büşra Yılmaz, Oya Topaloğlu ve Ömer Faruk Karabörklü birinci derece aile yakınları ve büro avukatlarının huzurunda salona birer birer alınarak meslek yeminlerini ettiler.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, mutlulukların paylaşıldığı bir günde bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Genç meslektaşları sosyal mesafe selamlamasını yaparak ruhsatlarını takdim etti. Genç meslektaşlarını, ailelerini, büro avukatlarını kutladı. Genç meslektaşlarının meslek etiği ve kurallarına uygun davranmaları halinde başarılı olacaklarına inancının tam olduğunu ifade etti.  Pandemi sürecinden bir an evvel kurtulmayı dilediğini sözlerine ekledi.

Avukatlık yeminini eden, sonrasında ise ruhsatını alan genç meslektaşlarımız ailelerine, baromuza ve büro avukatlarına bu süreçteki katkılarından ötürü teşekkür ettiler.

Törende, Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz, Sayman Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlknur Önal, Yönetim Kurulu Üyeleri; Av. Miyesser Ersalan Önenli, Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin, Av. Timur Ortatepe de hazır bulundular.

Meslek yeminini eden, sonrasında ise ruhsatını alan çiçeği burnunda genç  avukatlara cübbelerini ise Av. Abdulmuttalip Akkaş, Av. İlknur Önal, Av. Ahmet Alev, Av. Şehmus Açıkgöz, Av. Mustafa Yalçın Özen, Av. Mustafa Kınalı, Av. Aytaç Er, Av. Osman Olcay, Av. İlksen Nazlı, Av. Zekiye Karaytuğ, Av. Mustafa Karabörklü ve Av. Esat Buğra Krabörklü giydirdi.(Fİ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ