İŞÇİ SINIFININ OLMADIĞI MECLİS VE CHP’YE DÜŞEN GÖREV 

CHP fabrika ayarlarına dönmeli,işçi sınıfı ile bütünleşmeli ve emeğini satarak çalışan   19.2 milyon işçi ile iktidar olmalıdır. CHP Genel Başkanının tutucu, gerici kesimlere şirin görünme çabaları çok yanlıştır

İYİ PARTİLİ KABUKCUOĞLU,"ÇATILARDAKİ YAĞMUR SULARI DEĞERLENDİRİLMELİDİR"

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, şehirlerde çatılardan akan yağmur sularının depolanarak, kuraklığa karşı değerlendirilmesini istedi.

CHP'Lİ ÜNSAL,"140 MİLYON DOZ AŞIYA İHTİYAÇ VAR"

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin ihtiyacının 140 milyon doz koronavirüs aşısı olduğunu kaydetti.

AKP'Lİ AKBAŞOĞLU, "BAŞIMIZA NE GELDİYSE PARLAMENTER SİSTEMDEN GELDİ"

Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yürürlükte bulunduğunun ve herkesin Anayasa'ya uygun davranmak zorunda olduğunun altını çizdi.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, "1921 ANAYASASI'NIN KABUL EDİLİŞİNİN 100. YILI SEMPOZYUMU"NA KATILDI

Türkiye'de 16 Nisan 2017'de referandum ile kabul edilen yeni hükümet sistemi bulunduğuna işaret eden Şentop,bu bağlamda yürütülen tartışmalarda birçok temel kavramın, birbirine karıştırıldığını gördüklerini söyledi.

STK'lar Ana Konteyner Limanının Karataş’a kurulmasını istiyor

7 sivil toplum kuruluşu tarafından oluşturulan 5 Ocak Platformu  Topuz ile birlikte bAna Konteyner Limanının yapımı için Karataş’ın tercih edilmesi yönünde çağrıda bulundular.

Çukurova Belediyesi'nde TİS sevinci

Başkan Soner Çetin, emekten ve emekçiden yana tavırlarını bu sözleşmede gösterdiklerini belirtirken, DİSK Bölge Temsilcisi Yaşar Gündoğdu, Adana’daki iki sözleşmeden birini Çukurova Belediyesi’nde imzaladıklarını açıkladı.

YÜREĞİR’E 9 YENİ MUHTARLIK BİNASI

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Akdeniz, Dervişler ve Sarıçam mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

ATEŞ “ KILIÇDAROĞLU, CHP’DEN İLHAM ALMAMIŞ”

CHP eski Genel Başkan Yardımcısı,  “Sayın Kılıçdaroğlu, toplumun hangi kesimiyle görüşürse görüşsün, mutlaka başında bulunduğu partinin ilkeleri aleyhine konuşmayı gelenek haline getirmiştir,” dedi

Taliban’dan Biden’a ABD güçlerini Afganistan’dan çekme çağrısı

Taliban, Biden’a 20 yıldır süren savaşın sona ermesi noktasında önümüzdeki mayıs ayına kadar, tüm güçlerini Afganistan’dan çekmesi için imzalanan anlaşmayı uygulama çağrısında bulundu.

Türkiye, PKK’ya karşı Irak ile ‘mutabakata’ vardı

Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün yaptığı açıklamada, PKK’ya karşı Irak ile ‘mutabakata’ vardıklarını açıkladı.

Gürer: “Rehber öğretmen ataması yapılmalıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ömer Fethi Gürer rehberlik hizmeti alamayan okulların sorununu Meclis gündemine taşıdı

Esendemir’den yerel basına destek çağrısı

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, pandemi sürecinde belediyelerin yerel basına desteğinin büyük önem taşıdığını belirterek, vatandaşların da günde bir gazete alarak yerel basına destek vermesi çağrısında bulundu.

Ayçiçek tohumu satın alınacaktır

Basın İlan Kurumu'nun resmi sayfası ilan.gov.tr internet

AKP'Lİ AKBAŞOĞLU: "ERKEN SEÇİM FALAN YOK"

AKP'li Akbaşoğlu, "Millet, milletvekillerimize de cumhurbaşkanına da yasama organına da yürütme organına da doğrudan iradesiyle 5 yıl yetki vermiş. Her şey zamanında yapılacak" dedi.