Ahmet Yaşar Aktaş


Siyasal Partiye Üyelik ile Etik Sorunu

Değerli okurum bugün çok ilginç, belki de sizlerin de başına gelebilecek bilgileri izninizle sizinle paylaşmak isterim.


Geçtiğimiz hafta Salı günü hayretler içinde kaldığım bir mesaj aldım. Bana ne diyebilirsiniz, haklısınız da. Ama sözcüklerini değiştirmeden sunacağım akepe’den iletilen şöyle bir mesaj ilginizi çekebilir:

Sayın Yaşar Aktaş

Üyelik işleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir. Sağlıklı günler dileriz. AK PARTİ” B002

Bu partiye üyelik başvurum hiç olmadı! Nereye ve nasıl itiraz edeceğimi kestiremedim. Benim bilgim, onayım dışı bu üyelik haberine çok sevindiğimi (!!!) de kestirebilirsiniz. Bir onurlandırma, bir yükseltme olarak da algıyabilirsiniz!!!

Sanırım, benden hiçbir tepki gelmediği için ertesi gün, birincisi denli enteresan ikinci bir mesaj daha geldi. Tamamını aktarıyorum:

“Aziz Kardeşim,

AK Partimize, Türkiye’nin en büyük ailesine hoş geldin.

Hamurunu aziz milletimizin yoğurduğu, istikametini milletimizin çizdiği AK Parti’miz, kurulduğu ilk günden itibaren milletimizin sesi ve vicdanı olarak ona hizmet etmenin gayreti içinde olmuştur.

Bugünden itibaren sizin de katkınızla dün olduğu gibi bugün de yarın da gece gündüz demeden çalışmaya devam edecek, partimizi ve ülkemizi 2023 hedeflerine beraber taşıyarak yeni başarı hikayelerini birlikte yazacağız.

Bu anlayışla partimizi en iyi şekilde temsil edeceğinize, çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmayacağınıza inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle yol arkadaşlığımızın hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyor, hak davamızda muvaffakiyetler diliyorum.

Recep Tayyip ERDOĞAN

AK Parti Genel Başkanı

Türkiye Cumhurbaşkanı” B002          

Karşılık beklemeden o parti için geceyi gündüze katarak çalışmam isteniyor. Doğrusu, 2023 hedeflerinin de ne olduğundan bihaberim!

            Bitmedi, Perşembe günü bir ileti daha aldım:

“Değerli Üyemiz,

Gerçekleştirilen üyelik işleminiz sonucunda adınıza düzenlenen Üyelik Sertifikanızı takdim eder, iyi günler dileriz.

AK PARTİ

https:// uyelik. akparti.org.tr/Uye/Qaw6v30bhemWSJFI8G1MUO” B002

E-devletten sorguladım. E-devlet de benim başvurum, onayım, ıslak imzam olmadan beni o partinin aktif üyesi olarak gösteriyor. Demek ki, oraya öyle bildirilmiş.

            Bir kişinin üyelik başvurusu, hiçbir bilgisi, imzası olmadan siyasal bir partiye üye edilmesi, siyasal ahlak kural ve etik ilkeleriyle bağdaşır mı, lütfen siz değerlendiriniz!

            Sağlıcakla sevgiyle Atatürk ile kalınız!

 

 

 

M. Emin İzgi
5.10.2020 16:32:26
Yeni üyelik kampanyası olan “yüz bin yeni üye” programındaki üyelik olmalı! Resmen Reis aldatılıyor! Böyle üyelerle hangi yola “Birlikte Gidilir” bilmiyorum! Geçmiş olsun kardeşim... Emin İzgi

Durmuş Sığırcı
6.10.2020 17:18:11
Aşk olsun hocam, sizden hiç beklemezdim AKP ye üye olacağınızı! Oysa size çok gğvenmiştim!

YAZARLAR

 • Cuma 36.1 ° / 23.9 ° kırık bulutlar
 • Cumartesi 34.3 ° / 25.4 ° Bulutlar
 • Pazar 34.4 ° / 24.1 ° kırık bulutlar
 • BIST 100

  2.858%-0,38
 • DOLAR

  17,9489% 0,06
 • EURO

  18,4031% -0,70
 • GRAM ALTIN

  1.034,0% 0,13
 • Ç. ALTIN

  1706,1% 0,13