KÜLTÜR SANAT 4.05.2022 13:40:00 390 0
 • BIST 100

  2.427%0,80
 • DOLAR

  17,2729% 0,33
 • EURO

  17,6417% 0,53
 • GRAM ALTIN

  969,36% 0,69
 • Ç. ALTIN

  1599,444% 0,69
 • Perşembe 37.3 ° / 23.2 ° Açık hava
 • Cuma 36.9 ° / 23.9 ° Açık hava
 • Cumartesi 35.3 ° / 22.9 ° Dağınık bulutlar

YER ÇEKİMİ KUZGUN ART SPACE’DE

Çağdaş Sanat Galerisi Kuzgun Art Space, genç kuşağın birbirinden yetenekli  sanatçılarının eserlerinin yer aldığı  ‘’ Yer Çekimi’’ adlı karma sergiyi  14 Mayıs-4 Haziran tarih aralığında sanatseverlerin izlenimine açıyor.

 

Çukurova bölgesinde gerçekleştirdiği sergilerle kısa sürede adından söz ettiren Çağdaş Sanat Galerisi Kuzgun Art Space, genç kuşağın birbirinden yetenekli  sanatçılarının eserlerinin yer aldığı  ‘’ Yer Çekimi’’ adlı karma sergiyi  14 Mayıs-4 Haziran tarih aralığında sanatseverlerin izlenimine açıyor.

Kuzgun Art Space’in dördüncü sergisi Yer Çekimi’ nde İçsel dünyasındaki çocukluğu  eserlerine yansıtan, izlerken kendi çocukluğunuzu bulabileceğiniz  resim sanatçısı  Ayşe Topçuoğulları, graffiti sanatıyla dikkat çeken Duvok, multidisipliner sanatçı Özge Enginöz, resim sanatçıları Burak Taşdemir, Cemal Dougan, Hakan Çapkan, Musa Hatan, fotoğraf sanatçıları Nazım Arslan veTahsin Engin Gökten, Resim ve Heykel sanatçısı Büşra Çeğil, Diorama sanatçısı Alper Bıçaklıoğlu, Punch Needle (İğneleme) Sanatçıları Studio Pinprick ve hareketli imge sanatçısı Hamza Kırbaş’ın çalışmalarındaki sanatın iyileştirici gücünü hissedebilir, görebilirsiniz.

Yer Çekimi hakkında!

Martin Heidegger'ın zemine bağlılık, Bir yer çekimi felsefesi; ,İnsanları tekrar yeryüzüne döndürme ve oluşsallaştırma girişimidir. Yeryüzü üzerinde mesafeleri kaldırmaya yönelik her girişim, insanla yeryüzü arasındaki mesafenin de giderek artmasına yol açar. (Zamanın Kokusu- Byung Chul Han)

Tüm bu bilgilerin izinde, köklerimizle bağlı olduğumuz yeryüzünde yer çekiminin bizi ayakta tutmasına, toprakla bağımızı kuvvetlendirmesine izin vermeliyiz.

Sanat; Köklerimize dokunup, yer çekimi felsefesi ile dengede durmanın izlerini takip ederek, bedenlerimizden ruhlarımıza geçişi sağlayabilecek en güçlü etkidir ve sanatın iyileştiriciliği bu felsefenin çözüm yollarından biridir.

Kuzgun Art Space Hakkında

Çukurova Bölgesinin en Kapsamlı ve Yeni Çağdaş Sanat Galerisi

Adını kendi geleceklerini planlama kapasitelerine sahip efsane kuş Kuzgun’dan alan ‘’ Kuzgun Art Space’’ Adana’nın en kapsamlı sanat galerisi olmak üzere,  Çukurova bölgesinde gerçekleştirdiği yaratıcı projelerle çalışmalarını sürdüren genç iş insanı Elif Sezer Çaylı, tarafından hayata geçirildi.

Sanata karşı tutkusunu yıllardır izleyici olarak sürdüren Elif Sezer Çaylı, süreç içinde modern sanatın sıkı bir takipçisi olarak yeni sanatçıları merak edip keşfetmeye başladı. Sanata olan ilgi ve merakı bölgedeki yatırım yetersizliğini görmesine neden oldu. Sanat alanında proje geliştirerek yatırım yapmaya karar verdi. Oluşturduğu koleksiyonlar ve sanat için kurduğu ekip ile birlikte bilgi ve gözlem birikimini sanat tutkusuyla birleştirerek çalışmaya başladı. Böylece dünyanın sanatını Çukurova’ya taşımanın ilk aşamasında  ‘’ Kuzgun Art Space’’  Adana’nın en kapsamlı galerisi olarak yerini aldı.

(VŞ)

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ


6. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

ENGELSİZ FİLMLER FESTİVALİ “KISA FİLM YARIŞMASI” BAŞVURULARI İÇİN SON 10 GÜN!

ADANA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANADOLU LİSESİ’NE ÖDÜL

III. HEYKELDE YENİ KEŞİFLER YARIŞMASI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ UZATILDI

‘Sanatçı’ avukatlar plaketle ödüllendirildi

SİLİVRİ’DE YAZLIK SİNEMA GÜNLERİ BAŞLADI

FRANKFURT’TA 7 DALDA “ALTIN ELMA”VERİLDİ 

Zafer Algöz’den imza günü  

Sanatın İyileştirici Gücü; Sanatla Terapi

Baştacımız ‘ANNE’ Şiir Yarışması Sonuçlandı

Cüneyt Arkın hayatını kaybetti

EDİZ HUN’UN HAYATINI ANLATAN “FİLM GİBİ GEÇTİ”NİN İLK İMZA GÜNÜNE YOĞUN İLGİ

22.ULUSLARARASI FRANKFURT TÜRK FİLM FESTİVALİ BAŞLADI

GENÇLER “SEYHAN Z FEST” İLE STRES ATTI

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, eşsiz koleksiyonları ile haftanın 6 günü ziyarete açık...

VAO BODRUM ULUSLARARASI OPERA FESTİVALİ İKİNCİ KEZ BODRUM’ DA

SALZBURG FİLARMONİ ORKESTRASI’NIN YILDIZI OLDU

Çukurova Belediyesi’nden “Haziran’da ölmek zor” etkinliği

Meclis Üyesi Vursavuş’tan konser

Ressam Çevirgen,"Sanat ve sanatçı korunmalıdır"  

Yakın Doğu Üniversitesi Bilim Ödülleri Sahiplerini Buldu