GÜNDEM 19.05.2022 11:22:00 231 0
 • BIST 100

  2.418%0,43
 • DOLAR

  17,2425% 0,16
 • EURO

  17,5822% 0,19
 • GRAM ALTIN

  964,40% 0,18
 • Ç. ALTIN

  1591,26% 0,18
 • Perşembe 37.3 ° / 23.2 ° Açık hava
 • Cuma 36.9 ° / 23.9 ° Açık hava
 • Cumartesi 35.3 ° / 22.9 ° Dağınık bulutlar

VALİ DR.SÜLEYMAN ELBAN,GENÇLERE SESLENDİ:"ÇOK ÇALIŞMALISINIZ"

Elban, "Türkiye Cumhuriyeti; vatanını canından üstün tutan atalarımızın verdiği büyük mücadele ve fedakârlıklar sonucu, büyük sıkıntı ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek kurulmuş ve sizlere emanet edilmiştir" dedi.

Adana Valisi Süleyman Elban, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında gençlere seslenerek, Türkiye Cumhuriyeti; vatanını canından üstün tutan atalarımızın verdiği büyük mücadele ve fedakârlıklar sonucu, büyük sıkıntı ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek kurulmuş ve sizlere emanet edilmiştir.Bu emaneti korumak, daha da yüceltmek, çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için çok çalışmalısınız" dedi.
Elban, mesajında şu açıklamalrında bulundu:

"Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan ve yüce milletimizin bağımsızlığı için Samsun’da istiklâl meşalesini ateşlediği tarihin 103. yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

"Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir." diyen ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğarak umut dolu yarınlara yürüyüşüdür.

Türk Milletinin sönmeyen ve hiç sönmeyecek bağımsızlık meşalesi olan 19 Mayıs; tarih boyunca esareti asla kabul etmeyen, vatanına, istiklâline, milli ve manevi değerlerine uzanan tehditlere karşı canını ortaya koymaktan asla çekinmeyen aziz milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek 23 Nisan 1920’de milli iradenin hâkimiyetine, 29 Ekim 1923’te de Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden en önemli adım olmuştur.

Bugün bizlere düşen en büyük sorumluluk, şanlı tarihimizden aldığımız güç ve ilhamla yarınlarımızın teminatı gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak olacaktır.

Sevgili Gençler,

Milletler tarihlerinden aldıkları güçle yaşarlar, geleceklerini buna göre şekillendirirler.

Türkiye Cumhuriyeti; vatanını canından üstün tutan atalarımızın verdiği büyük mücadele ve fedakârlıklar sonucu, büyük sıkıntı ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek kurulmuş ve sizlere emanet edilmiştir.

Bu emaneti korumak, daha da yüceltmek, çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için çok çalışmalısınız. Sizlerin, ideallerinin peşinden kararlılıkla giden, vatanını seven, ahlaklı, özgüvenli bireyler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur. Ülkemizin geleceği için özveriyle çalışmaya ve ülkemizi daha parlak yarınlara taşımaya hazır olmalısınız.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum."

(VŞ)

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ


Gülnar,“Türk Milletini parçalamaya kimsenin gücü yetmeyecektir”

Sağlıkta Şiddete BEYAZ İSYAN SİYAH ÇELENK

Başkan Zeydan Karalar, Yüreğir ve Sarıçam’da asfalt ve yol çalışmalarını denetledi

Konya’daki Doktor Cinayetine Tepki: TTB Greve Gidiyor 

ASLANTAŞ: "BİR DOKTOR DEĞİL, KOCA BİR SAĞLIK CAMİASINI KAYBETTİK"

Büyükşehir Zabıtası, toplu taşıma araçlarında klima uygulamasını denetliyor

Pençe-Kilit Operasyonunda yaralanan askerimiz şehit oldu

İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLARIN BAYRAMLIKLARI KIZILAY’DAN

ÇYDD, "Laik Cumhuriyeti Koruyacağız"

YÜREĞİR’DE ASFALT HAMLESİ DEVAM EDİYOR

“Enflasyonun üzerinde maaş artışı yapılmalıdır”

KKTC 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, tedavi altına alındı

Barut: "Memura saldırı, baskı ve tehdit var, işlem yok"

4 ŞEHİDİMİZ VAR

AA Adana Bölge Müdürü İbrahim Erikan oldu

ÇYDD, "Laik Cumhuriyet ile Hak Ve Özgürlüklerimizi Koruyacağız"

ADANA'DA KORUYUCU AİLE GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Söz veriyoruz; Madımak Katliamının unutulmasına izin vermeyeceğiz

  TOBB'un 70. Yıl Etkinliğine CTO'da Katılım Sağladı.

Sağlığa Ulaşmak Lüks Oldu Dijital Kuyruklar Oluştu

Uzm. Dr. Menteş, “Aile Hekimliği Ceza Yönetmeliği iptal edilsin!”