ASKF'DE ‘’KENAN KUTAY’’ İSMİ

Yüreğir'e yarı olimpik yüzme havuzu

Büyükşehir’den Uzak Doğu sporuna destek

Demirspor PFDK'ya sevk edildi

Adana Demirspor Başkanı Sancak:"Hoca konusunda hata yaptık"

A Milli Takım, Azerbaycan ve Kuzey İrlanda ile özel maç yapacak

Çukurova Belediyespor ne zaman toparlanacak?

Adanaspor iyi oyununu skora yansıtamadı

KENAN KUTAY ADI YÜREĞİR’DE YAŞAYACAK

KÖYDE OTURAN GENÇLERE FUTBOL TOPU DAĞITILDI

Bölgesel amatör lig başlıyor

Demirspor'da hedef rövanşı vermemek

Adanaspor İstanbul yolcusu

TSYD basın teşvik ödülleri sahiplerini buldu

Adanaspor Tuzla maçının hazırlıklarına devam ediyor

"Bu takımı layık olduğu yere taşıyacağız"

Samet Aybaba'dan Demirspor için umut dolu sözler

Mavi Şimşekler PFDK yolunda

Adanaspor’un teknik direktörü Emrah Bayraktar iyimser konuştu

TFF 1.Lig 24.hafta programı ve hakemleri

Adanaspor, Lider Giresunspor'a farklı yenildi

TSYD ödülleri sahiplerini buldu

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen “Maraton spor Ödülleri” TSYD Adana Şubesi Nihat Geven Tesislerinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Çok sayıda eserin katıldığı ve jüriliğini Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Spor Merkezi Müdürü Yüşa Davarcı, Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Kemal Firik, TSYD Üyesi Serkan Şenyürek ve Yönetim kurulu üyelerinden Teyfik Dinçkalmış ile Hakan Köker’in yaptığı jüride 25 eserden 9 eser dereceye girdi. Jüri tarafından ayrıca Türk Atletizmine büyük katkılar sağlayan milli atlet Hasan Tekin adına da vefa ödülü verildi.

TSYD tesislerinde Pandem kuralları çerçevesinde gerçekleşen ödül törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı İsmail Güneş, Gençlik Hizmetleri ve Spor merkezi Müdürü Yüşa Davarcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti eski başkanlarından Kurtar Çakın,  TSYD Genel Merkez Yönetim Kurulu Asbaşkanı Kerim Hoşfikirer, yarışmada dereceye giren gazeteciler ile TSYD Yönetim kurulu hazır bulundu. Ayrıca, gecede Vefa ödülü verilen eski milli atlet Hasan Tekin’in kardeşi Arif Tekin, Kazım Tekin ve Oğlu Mustafa Tekin hazır bulundu.

Açılış konuşmasını yapan TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, “Bu yıl, yarışmaya katılım oldukça fazlaydı. Jüri tarafından incelemeler sonucunda 9 arkadaşımız ödül aldı. Ödül alan arkadaşlarımızı bir kez daha kutluyoruz.  Yine bu gecede bir ödülümüz daha olacak. Türk atletizmine uzun yıllar büyük hizmetler veren, Türk Atletizmin unutulmaz isimlerinden merhum Hasan Tekin ağabeyimiz adına “Vefa Ödülümüz” olacak. Böylesine bir anlamlı ödülü jüri toplantısında gündeme getiren değerli kardeşimiz Serkan Şenyürek’e ve destekleriyle her zaman yanımızda olan

Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri ve Gençlik Merkezleri müdürü sayın Yüşa Davarcı’ya şahsım ve spor camiası adına teşekkür ediyorum. Hasan ağabeyin ruhu şad olsun” dedi.

Ödül törenine katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı İsmail Güneş, maraton yarışlarının önümüzdeki yıl çok daha kapsamlı yapılacağını belirtirken, “Adana’nın Kurtuluşu’nun yüzüncü yıl dönümü muhteşem olacak. Hazırlıklara şimdiden başladık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum diye konuştu.

Maraton Spor Ödüllerinde dereceye giren gazeteciler şunlar:

Sayfa Düzeni

Emre Ekici (İlkhaber)

Erhan Zereyak (Hürriyet)

Haber

Hüseyin Sungur (Günaydın)

Sefa Saygıdeğer (5 Ocak)

Serhat Şanlı (İlkhaber)

Anıl Atar (DHA)

Fotoğraf

Yusuf Kantarlı (DHA)

Görüntü

Eren Bozkurt (AA)

Jüri Özel Ödülü

Umut İşledici (İHA) 

Vefa Ödülü

Hasan Tekin

(CO)