Sokaklar sessizliğe büründü

YENİ YILDA ALDIĞINIZ KARARLARIN ARKASINDA DURUN

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “En yan etkisiz ilaç alınmayan ilaçtır"

Evde kaldık, oyunlara daha fazla para harcadık 

İSTANBULDAKİ BARAJ HAVZALARINDAN 40 TON ATIK ÇIKTI

Adana’da asfalt çalışmaları sürüyor

POLİS ADAYLARINDAN ADANAYA HEM CAN HEM KAN

Pandemi sürecinde zaman iyi değerlendirilmeli

PTT AŞ VE AZERPOST ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Turizm sektöründe ilk hareketlenmeler iç pazarda olur

YURTTA HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR, BUZLANMA VE ZİRAİ DON BEKLENİYOR

Adana'daki yağmur zor anlar yaşattı

COVID-19’UN ETKİ ETTİĞİ 5 KALP-DAMAR PROBLEMİ

Ahmet Yahşi’ye son görev

Büyükşehir, Covid-19 salgınına karşı mücadeleyi sürdürüyor

YÜREĞİR BELEDİYESİ HER GÜN 2 BİN 511 AİLEYE SICAK YEMEK DAĞITIYOR

"Şehit Erkut Akbay mahallesinde neler oluyor?"

“Emekçi kardeşlerimin hepsiyle gurur duyuyorum”

"Bu zor koşullarda mücadele edip, başarmak hepimizin sorumluluğu”

Akay: “Muhtar ve halkın yönetimde söz sahibi olmasını önemsiyoruz”

“İfade ve Basın özgürlüğü önündeki engeller kaldırılmalı”

TBB’den pandemi döneminde avukat ve stajyer avukatlara online eğitim

TBB’de kurulan stüdyoda https://www.facebook.com/barobirlik ve https://www.youtube.com/tbbtv adreslerinden canlı olarak avukat, stajyer avukat, hukukçu ve vatandaşlara açık olarak verilmeye başlandı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Eğitim Merkezi tarafından Online Staj ve Meslek İçi Eğitim Programları TBB’de kurulan stüdyoda https://www.facebook.com/barobirlik ve https://www.youtube.com/tbbtv adreslerinden canlı olarak avukat, stajyer avukat, hukukçu ve vatandaşlara açık olarak verilmeye başlandı. İlgi çeken yayınların anlık 4 bin izleme ve 10 bini aşkın görüntüleme oranını yakaladığı görüldü.

Online staj eğitimi kapsamında 6 Nisan’da TBB Disiplin Kurulu Başkanı Av. Uğur Uzer tarafından “Genel Olarak Avukatlık Stajı, Mesleğe Kabul, Barolar, TBB, Meslek Kuralları, Meslek Etiği, Disiplin Yargılaması”, 7 Nisan’da Av. İnanç Görür tarafından “CMK Uygulamaları”, 8 Nisan’da Av. Ayşe Köseyener tarafından “Kira Tespit ve Tahliye”, 9 Nisan’da Uzman Psikolojik Danışman Özden Yılmaz Bilgin tarafından “İlişki ve Çatışma Yönetimi” dersleri verildi.

Online meslek içi eğitimi kapsamında ise 6 Nisan’da Av. Sema Güleç Uçakhan “Akit ve Akit Dışı Nedenlerle Bedensel Zararlarda Sorumluluk”, 7 Nisan’da Ankara BAM 8. Hukuk Dairesi Üyesi Cem Çelik “İş Hukukunda Mücbir Sebep”, 8 Nisan’da   Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Doç. Dr. Emel Badur “Arabulucu Sözleşmesi”, 9 Nisan’da TOBB Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Prof. Dr. Sema Taşpınar Ayvaz “7266 Sayılı Kanunun Geçici 1. Maddesi Kapsamında Yargıda Sürelerin Durması” konularında eğitim verdi.

Anlık 4 bin, 10 bini aşkın görüntüleme

Eğitimler, TBB’de kurulan stüdyoda https://www.facebook.com/barobirlik ve https://www.youtube.com/tbbtv internet adresleri üzerinden canlı olarak avukat, stajyer avukat, hukukçular ve vatandaşlara açık olarak veriliyor. Yayınlar oldukça ilgi çekti. Anlık 4 bin izleyicinin takip ettiği yayınların, görüntülemede ise 10 bini geçtiği görüldü.

Bugün de staj eğitimi kapsamında Av. İ. Tolga Duruoğlu tarafından “Avukatlık Sözleşmeleri”, online eğitim kapsamında Av. Sezgin Özkan tarafından “İcra Uygulamaları ve İcrada Sürelerin Durması” konusunda eğitimler verilecek. Staj eğitimleri saat 11.00’de, online eğitimler ise saat 14.00’te yukarıdaki internet adresler üzerinden izlenebilecek.

Feyzioğlu: Bu dönemi en iyi şekilde eğitimle geçirelim

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, online yapılan staj ve meslek içi eğitimlerle ilgili şunları söyledi:

“Ülke olarak sıkıntılı, meslek olarak da sıkıntılı günlerdeyiz. İcralar durdu. Adliyeler fiilen çalışmıyor. Ekonomik sıkıntı başımızda. Bir sürü sıkıntımız var. Hepsi doğru ama atlatacağız bunları. TBB Eğitim Merkezi olarak evde kaldığımız bu dönemi en iyi şekilde geçirelim. Mesleki anlamda birikimimizi artıralım, hazırlanalım diye düşündük. Sabah saat 11.00’de stajyer avukatlarımıza destek anlamında staj eğitimi yapıyoruz. Öğleden sonra 14.00’de de meslek içi eğitim yapıyoruz. Özellikle genç meslektaşlarımızı online eğitimlerimizi izlemeye davet ediyorum.”

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ