Bu hasatta iyilik var

Çevre dostu ulaşım aracı bisiklet ihracatta rekora pedal basıyor

İhracatçılardan imeceyle yanan ormanlarımızı tekrar yeşertelim çağrısı

PTT’DEN "KABAKGİLLER" KONULU ANMA PULU VE İLKGÜN ZARFI

HUBUBAT BAKLİYAT VE YAĞLI TOHUMLARI İHRACATINDA ARTIŞ

Konutta Satışlar arttı fiyatlar yükselmeye devam ediyor!

MERKEZ BANKASI: “2021 SONU İÇİN ENFLASYON TAHMİNİ %14.1”

Zeytin ve zeytinyağı ihracatı 136 milyon dolara ulaştı 

Ayhan Barut, yerfıstığı tarlasından iktidara seslendi (GÖRÜNTÜLÜ-FOTOĞRAFLI)

TPF Başkanı Ömer Düzgün: “Yerel Zincirlerin Gözü Kulağı Perakende Yasası’nda”

Aksa Elektrik, elektrik tüketim oranlarını açıkladı

Madencilik sektörü kazandırdı

Gazete ve dergi sayısı %13,5 azaldı

Turizmde ‘en kötü’ geride kaldı

Taze incir ihracatında hedef 75 milyon dolar

RÜZGAR ENERJİSİNDEKİ MEGA TRENDLER DÜNYAYI ŞEKİLLENDİRİYOR

"Girişimcilikte Fikir Değil İcraat Önemlidir"

Türk ayakkabı ve saraciye ürünlerine Avrupalı alıcılar yoğun ilgi gösterdi

ANADOLU SAĞLIK SEN TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİNİ AÇIKLADI

ÇUKUROVA SİFED’den Türk iş dünyasına başsağlığı mesajı

BASK TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİNİ AÇIKLADI

Taşkın, “Sağlık çalışanlarını enflasyona ezdirmeyin”

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, sağlık çalışanlarının ekonomik olarak sağlıklı yaşam şartlarına kavuşturularak moral ve motivasyonlarının en üst seviyeye yükseltilmesi gerektiğini söyledi.

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, sağlık çalışanlarının yaşam şartlarının zorlaştığını belirterek, ekonomik olarak sağlıklı yaşam şartlarına kavuşturularak moral ve motivasyonlarının en üst seviyeye yükseltilmesi gerektiğini söyledi.

Enflasyon artışlarından verilecek zamma mahkûm edilen sağlık çalışanlarının bunu hak etmediğini belirten Taşkın, uzun mesai ve ağır çalışma koşulları karşısında sağlık çalışanlarının emeğinin karşılığı enflasyon artışına bağlanmamalıdır, dedi. Enflasyonun Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayında %5,45 arttığına dikkat çeken ve enflasyonun ilk 6 ayında yüzde 3'ü geçerse, geçilen miktarda zam alınacağına dikkat çeken Taşkın, dövizdeki hareketlilikle birlikte benzin ve mazota yapılan zamların temel gıda fiyatlarını etkilediğini belirterek, özellikle sağlık çalışanlarının enflasyona bağlı olarak maaşlarındaki kayıplarının telafi edilmesi gerektiğini söyledi.

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Memur ve emeklinin durumu her geçen gün kötüleşiyor. %7 büyüme gerçekleştiğini açıklayan hükümet, ne yazık ki refah payından özellikle pandemi sürecinde ağır çalışma koşullarıyla mücadele eden sağlık çalışanlarının yararlanmasını sağlayamadı. Temel gıda fiyatlarına her ay zam geliyor ama sağlık çalışanlarının maaşları yerinde saydığı gibi enflasyon karşısında sürekli eriyor.

Sağlık çalışanları, milletine hizmet için gece gündüz özverili bir şekilde görev yaparken yetkililerin de sağlık çalışanlarına verdiği vaatleri yerine getirmesini bekliyoruz. Sağlık çalışanları; ekonomik ve sosyal olarak yaşam ve işyerlerinin olumsuz şartlarının iyileştirilmesini, uzun mesaiye son verilmesini, nöbet ücretlerinin günün şartlarına göre yeniden düzenlenmesini, tüm ödemelerin tek kalem de yapılması ve emekliliğe yansıtılması için yeni bir düzenleme yapılmasını, vergi diliminin %15'te sabitlenerek vergi yükü altından kurtarılmasını beklemektedir. Bunların yanı sıra yaklaşmak olan Kurban Bayramı'nda sağlık çalışanlarına 1.500 lira bayram ikramiyesi verilmesi yönünde acil bir çalışma yapılmasını istemektedirler.

Sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm üretilmesini beklemekteyiz. Sorunları görmezlikten gelmek ve talepleri duymamak sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu düşürmektedir. Bu nedenle, yetkililerin verilen sözleri bir an önce hayata geçirmelerini beklemekteyiz. Yetkililerin dikkatini çekmekte yarar gördüğümüz bu konuların kısa zamanda hayata geçirilmesini sağlık çalışanları açısından önemli görüyoruz."

(vş)