ERDOĞAN, “BİZE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DERSİ VERENLER, ÜÇ MAYMUNU OYNADI”

AKP'li Şahin, "Kılıçdaroğlu, o bataklıklarında çırpınacak"

AKP'Lİ AKBAŞOĞLU, "CHP ÖZÜR DİLEMELİDİR"

Soner Çetin’den Kılıçdaroğlu’na teşekkür

TİP Genel Başkanı Baş, "Türkiye, salgının en kötü yönetildiği ülkedir"

 "İktidar, Şakirpaşa Havalimanını gözden çıkarmış!"

TBMM KİT KOMİSYONU TOPLANDI    

TBMM DİJİTAL MECRALAR KOMİSYONU TOPLANDI    

Akar'dan 'ordu satılmıştır' sözüne yanıt

" Varlık Fonu adeta şeffaflıktan uzak bir kara deliğe dönüşmektedir"

Ağbaba: "Esnaf devren kiralık!"

ÇULHAOĞLU, “ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRALIM”

CHP’Lİ TANAL, MECLİS ARAÇLARININ MARKASINI SORDU

KILIÇDAROĞLU’NDAN  ERDOĞAN’IN PARTİSİNE VE KENDİSİNE ORDU KONUSUNDAKİ İSNATLARINA TEPKİ

SÜMER –“ ÖĞRENCİLERDEN KDV ALINMASIN”

“PANDEMİ SÜRECİNDE İKTİDARI SAĞLIK MESLEK ÖRGÜTLERİNİ DİNLEMEYE ÇAĞIRIYORUZ”

“PANDEMİNİN İKİNCİ DALGASI TÜRKİYE’YE PAHALIYA MAL OLDU”

“HİÇ BİR DENETİMİN OLMADIĞI DİJİTALLEŞMENİN BİZİ GÖTÜRECEĞİ YER FAŞİZMDİR”

KILIÇDAROĞLU: “DEMEK Kİ BİZ ONUN KORKULU RÜYASIYIZ!”

CHP'Lİ KUŞOĞLU, "E CETVELİ"NE DİKKAT ÇEKTİ: "İKİNCİ BİR HAZİNE YARATILMIŞ"

TBMM'DE BU HAFTA    

TANAL, "TBMM’NİN İTİBARSIZLAŞTIRILMASI ÜZÜYOR"

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Kemal Kılıdaroğlu liderliğinde Meclis’teki 23 Nisan oturumuna katılacaklarını aktaran Tanal, aynı hassasiyeti diğer parti liderlerinden, mensuplarından da beklediklerini vurguladı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, açılışının 100’üncü yılında Meclis’in ciddiye alınmamasının, itibarının yerlerde sürünmesinin kendilerini son derece üzdüğünü dile getirerek, “Yaşadığımız, tartıştığımız, yakındığımız sorunların kaynağı olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişle birlikte TBMM’nin etkinliği de azaldı. Denetim yetkisi elinde alınan, Cumhurbaşkanlığı’nın, yürütmenin gölgesinde kalan bir Meclis’le baş başa bırakıldık. Halbuki Mustafa Kemal Atatürk, Meclis’ten aldığı güçle işgalcilerin topraklarımızdan sökülüp atılmasını sağlamıştır. Bağımsız ve çağdaş Türkiye’nin temelleri TBMM’nin çatısı altında atılmıştır. Atatürk, ‘Meclis bir nazariye değildir. Bir hakikattir ve hakikatlerin en büyüğüdür& sözleriyle TBMM’nin değişmez konumunun, saygınlığının altını çizmiştir. CHP iktidarında parlamenter sisteme dönülerek Meclis’in eski konumuna, etkinliğine kavuşturulacağına hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

GENÇLER AKP VE SİYASETİNİ SPAMLAYACAK!

AKP iktidarının koronavirüs salgını sürecinde bile kutuplaştırma, dışlama, germe, insanları karşı karşıya getirme siyasetine başvurmasının, yurttaşlarca, Atatürk’ün Cumhuriyet’i, geleceğimizi emanet ettiği gençler ve çocuklar tarafından hayretle karşılandığını belirten CHP’li Tanal, şöyle devam etti: “İktidar dayanışmayı güçlendirerek tüm enerjisini salgınla mücadeleye harcayacağına CHP’li belediyelerle uğraşıyor. İyilikte yarışmak yerine belediyelerimizin işini, gelirini kaybeden vatandaşlara yardım elini uzatmasından rahatsızlık duyuyor. İktidarın talimatıyla belediyelerimizin bağış toplaması, ücretsiz ekmek dağıtması, sahra hastanesi kurması, 23 Nisan kapsamında evlerde kalanlara yönelik moral etkinliği düzenlemesi yasaklandı. CHP’li belediyelerin ihtiyaç sahipleri için attığı adımlar engellenirken, AKP’li belediyelere ise yol veriliyor. Salgın sürecinde iktidarın izlediği ayrıştırıcı politikaya, CHP’li belediyelerin iyi niyetli çabasına 83 milyon şahit oldu. Salgın sonrasında bizleri yeni bir dünya bekliyor. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Korona dijital çağı hızlandırdı. Alışverişten eğitime, çalışma hayatından üretime, sosyalleşmeden sivil toplumun faaliyetlerine kadar birçok alışkanlığımız değişti. Evde kalmak zorunda olan, ebeveynleri işsiz kaldığı, ekmek tekneleri kapandığı için ihtiyaçları karşılanmayan çocuklar, İktidarın tavrını sorguluyor, yapılanları yanlış buluyor. Yeni dönemde AKP iktidarının ayakta durma şansı yok. Dijital çağdaki yeni nesil, AKP ve siyaset tarzını spamlayacak, engelleyecek. AKP, gençlerce istenmeyen, zararlı, önemsiz bir parti ilan edilecektir. Trollere, troliçelere teslim olan AKP, spamlana spamlana bitecek. Hep deniliyor ya; AKP’nin sonu ANAP gibi olacak. Hayır, AKP’nin sonu ANAP’tan daha beter olacak. Buna hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Gençlerimize, sandık başına giderken yapacakları tercihe güveniyoruz. ”


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ