Adana SES, "Gözaltılar serbest bırakılsın"

Esendemir’den yerel basına destek çağrısı

AKKUYU NÜKLEER A.Ş: “BÜYÜKECELİ’DE MEYDANA GELEN HASARLAR TAZMİN EDİLECEK”

Adana Güçbirliği Vakfı Yönetiminden Vali Elban'a ziyaret

Türkiye'nin silahlı saldırı haritası: 2040 kişi yaşamını yitirdi

İnternet Arama Kayıtlarından Silinmek mi İstiyorsunuz?

DSİ ŞEHİRLERİ “SU” İLE BİRBİRİNE BAĞLIYOR

Vali Elban Çukurova Belediyesini Ziyaret Etti

Vali Elban’dan Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral İbrahim Koyuer’e Ziyaret

“Psikiyatri Uzmanlarının ruh sağlığını bozmayın”

 “Sağlıkçılar ekonomik olarak da tükenmişlik sınırına itilmektedir”

WhatsApp : 'MESAJ GİZLİLİĞİNİZ HİÇBİR ŞEKİLDE ETKİLENMİYOR'

FACEBOOK VE WHATSAPP’IN VERİLERİN PAYLAŞILMASI ZORUNLULUĞU DURDURULDU

Ahmet Yahşi Çarşamba günü toprağa verilecek

ÇKHD: "MELEK İPEK TUTUKSUZ YARGILANSIN"

AHMET YAHŞİ’Yİ KAYBETTİK

ÇGC, ‘Milletimizin müşterek sesi özgürce yaşamalı’

Çetin, “Medya çalışanları bayram kutlayacak durumda değil”

Karalar, “Basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir”

BAŞKAN KOCAİSPİR’İN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

TGF; 10 Ocak Çalışamayan Gazetecilerle ! Buruk Yaşanıyor

Salgında internet medyasına büyük ilgi

İYAD Adana Temsilcisi Berhun, "Evdekal” çağrısından sonra okur sayısı ikiye katlandı.İnternet Medyasında trafik arttı, halk habersiz kalmadı.“İnternet Medyası, yazılı, görsel, işitsel medyanın tamamlayıcısı oldu”dedi.

İnternet Yayıncıları Derneği (İYAD) GMYK üyesi ve Adana Temsilcisi Gazeteci Murat Berhun, COVİD-19 salgını nedeniyle okur trafiği yaklaşık ikiye katlanan İnternet Medyasının, yazılı, görsel ve işitsel medyanın tamamlayıcısı olduğunu söyledi.

“İNTERNET MEDYASI, VAR OLAN MEDYAYA ALTERNATİF DEĞİL TAMAMLAYICISIDIR”

Medyanın teknolojinin desteğiyle evrildiğini ve gelişmesini sürdürdüğünü ifade eden Berhun, “İnternet medyası, yazılı, görsel ve işitsel medyanın deneyimlerinden güç alarak gelişiyor ve güçleniyor. İnternet Medyası, var olan medyaya alternatif değil tamamlayıcısıdır. Nasıl ki, işitsel medya, yazılı ve görsel medyadan farklı ise, internet medyası da farklı bir kulvarda halkın haber alma hakkına hizmet ediyor.”dedi.

SALGIN DÖNEMİNDE İNTERNET MEDYASININ TRAFİĞİ İKİYE KATLANDI

Yaklaşık 20 yıldır teknolojinin gelişimine paralel olarak internet medyasının da kendini yenilediğini kaydeden İnternet Yayıncıları Derneği (İYAD) GMYK üyesi ve Adana Temsilcisi Gazeteci Murat Berhun, Coronavirüs salgını döneminde evde kal çağrıları sonucu İnternet Medyasının ziyaretçi trafiğinin ikiye katlandığını kaydetti. Yazılı, görsel ve işitsel medyada olduğu gibi, gazetecilik mesleğini onuruyla yapan ve doğru, ilkeli ve hızlı haber sunan editörlerin hazırladığı haber portallarının halk tarafından büyük ilgi gördüğünü aktaran Berhun şöyle konuştu;

“İNTERNET MEDYASI OKURA KOLAYCA ULAŞTI”

“İnternet Medyası son yıllarda büyük gelişme sağladı. Salgın döneminde de evde kalmak durumunda olan halkımızın haber alma ihtiyacı ciddi oranda İnternet Medyası tarafından sağlanıyor. Bu konuda görsel, işitsel ve yazılı medya da ciddi özverilerde bulundu. İnternet Medyasında yer alan haberler ise bilgisayar, tablet ve cep telefonlarından kolayca okura ulaştı. Böylece İnternet Medyası, daha önce olduğu gibi salgın döneminde de klasik medyanın tamamlayıcısı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.”

“BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ” İÇİN İNTERNET MEDYASI DA DESTEKLENMELİ

İnternet Yayıncıları Derneği (İYAD) GMYK üyesi ve Adana Temsilcisi Gazeteci Murat Berhun yazılı, görsel ve işitsel medyanın “Basın özgürlüğü” ve “Haber Alma Hakkı” na hizmet için desteklenmesi ve yaşatılması gerektiğini belirtti. Berhun, “Varlığı ve gücü dikkate alınarak evrensel meslek ilkelerine uygun ve mesleğini onuruyla yapan editörlerin yönettiği Haber Portallarının da desteklenmesini bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. 

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ