ADANA BAROSU’NDAN ERMENEKLİ MADEN İŞÇİLERİNİN GÖZALTINA ALINMALARINA TEPKİ

MGK bildirisi yayınlandı

Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) tanıtılacak

“Salgın dönemini yalnızca ekonomik krizi değil, cinsiyet eşitsizliğini de derinleştirdi”

Çetin: Öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz

CEYHAN'DA ÇOCUK OYUN PARKLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR

CHP’Lİ BULUT GÜNDEME GETİRDİ, SAĞLIK BAKANLIĞI FAHİŞ PCR TESTİ ÜCRETLERİNE DUR DEDİ.

Fedakar öğretmenlerimize minnettarız.

KOCAİSPİR: “HERKESİN HAYALLERİNE IŞIK TUTAN BİR ÖĞRETMENİ VARDIR”

“60 bin öğretmen derhal atanmalıdır”

CHP'li Bulut, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü  kutladı.

ORHAN SÜMER’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLMASI

ÖĞRETMENLERİMİZ KUTSAL VAZİFELERİNİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRMEKTEDİRLER

KESK, "OYALAMA İŞKENCESİNE SON VERİLMELİ"

KIZILAY İLE ADANA’DAN İZMİR’E GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Bir sağlık emekçisi daha Covid-19'dan yaşamını yitirdi

“DEMOKRASİYİ, CAN VE HUKUK GÜVENLİĞİNİ TEHDİDE DERHAL ETKİLİ YASAL İŞLEM YAPILMALIDIR”

CEYHAN ASKERİNİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI

Irak'ta 2 Türk askeri yaşamını yitirdi

BASIN İLANLARINA %20 ZAM

Yumurtalıkta bir sokak karantina altına alındı

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel: “Cumhuriyet, Türk Milletinin Yaşama Azim ve İradesinin Çelikleşmiş İfadesidir…”

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, İzmir Kadın Kuruluşları Birliği’nin (İKKB) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlediği online toplantıda kadınlarla buluştu.

 “Ben bir kadın olarak Çukurova Üniversitemize Rektör olabiliyorsam bu Cumhuriyetimizin eseridir. Kutlu olsun ve ebediyyen yaşasın.” dedi.

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği’ne bağlı dernek yönetici ve üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği ve online gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan İKKB Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, Cumhuriyet Bayramı’nnı Türkiye’nin doğum günü olduğunu söyledi.

Serter: “Ülkemizin Aydınlık Yolda İlerleyen Aydınlık Yüzü Prof. Dr. Tuncel’i Ağırlamaktan Gurur Duyduk”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel’i ağırladıklarını bildiren İKKB Başkanı Serter, Cumhuriyet’in ilanının kadına kendini var etme imkânı tanıdığını, rektörlük makamına gelmiş olan Prof. Meryem Tuncel’in de bu anlamda önemli bir rol model olduğunu ifade etti. Serter, “ABD’de ‘Dalında Mükemmelliği Yakalamış’ tıp fakültesi profesörlerini onurlandırılmak amacıyla verilen ‘Endowed Chair Ödülü’nün sahibi olan, ülkemizin aydınlık yolda ilerleyen aydınlık yüzü Prof. Dr. Meryem Tuncel’i ağırlamaktan gurur duyduk.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Tuncel: “Cumhuriyete borçluyuz”

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel ise yaptığı sunumda, Cumhuriyet’in değerlerini anlattı. Kadınların demokratik hak ve özgürlüklerden yararlanmasının temelinde ‘Cumhuriyet’ olduğunu söyleyen Prof. Dr. Tuncel, “Tüm bu kazanımlar Cumhuriyet ile olmuştur, Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran ve minnetle anıyorum” dedi.

Prof. Dr. Tuncel şöyle devam etti;

“Cumhuriyet tam bağımsızlık, kadın erkek eşitliğinin ifadesidir. Hiç kuşkusuz bizler eşit yurttaş olarak demokratik hak ve özgürlüklerden yararlanabiliyorsak, ben bir kadın olarak Çukurova Üniversitemize Rektör olabiliyorsam bu Cumhuriyetimizin eseridir. Seçme ve seçilme hakkına sahipsek bu Cumhuriyetimizin kazanımıdır.”

Aldığımız Her Görevi Büyük Bir Yurtseverlik Şuuru ve Görev Aşkıyla Yerine Getirmeliyiz.

“Medeniyet ufkunda bir güneş gibi doğmak ise bizlerin öncelikli görevidir. Aldığımız her görevi büyük bir yurtseverlik şuuru ve görev aşkıyla yerine getirmeliyiz. Hayatın her safhasında olduğu gibi yönetimin her kademesinde göreve talip olmalıyız. Mecliste, yerel yönetimlerde, basın kuruluşlarında, sendikalarda bilgi ve birikimimizle en ön sıralarda yer alıp çocuklarımızı yurtsever, bilgili, bilimin ışığında yetiştirmeliyiz ki Cumhuriyetimiz bizden sonra da emin ellerde ilelebet yaşasın. Cumhuriyetimizin bizden beklentisi de budur. Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş Yıldönümü kutlu olsun.”

 


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ