Pub-Up Mavi Sahne’den farklı bir sanat deneyimi
KÜLTÜR SANAT 24.01.2023 14:06:00 1006 0

Pub-Up Mavi Sahne’den farklı bir sanat deneyimi

Kültür-sanatı 36 yıldır kesintisiz olarak destekleyen Anadolu Efes, hayatla dolan her anı sanatla zenginleştirmeye devam ediyor.

Şirket, 2018 yılında sanatın sürdürülebilir ve erişilebilir olması amacıyla kurduğu Mavi Sahne Platformu’nu, geçen yıl oyuncu Berkay Ateş’le yeme-içme ve eğlence mekânlarına taşıdı. “Pub-Up Mavi Sahne” isimli projenin 7’nci etkinliği “Yazarlar Ormanı” konseptiyle 23 Ocak Pazartesi Hayal Kahvesi Adana’da gerçekleşti. 2023 yılının ilk gösterisinde Berkay Ateş’e Oyuncu Seda Türkmen ile Oyuncu Güven Murat Akpınar eşlik etti. Pub-Up Mavi Sahne gösterimleri, bu yıl da farklı şehirlerde ve mekânlarda devam edecek.

İçinde bulunduğu topluma değer katmayı öncelikleri arasına alan Anadolu Efes, 36 yıldır kültür sanata kesintisiz destek veriyor. Bu kapsamda 2018 yılında sahne bulmakta zorlanan alternatif tiyatro topluluklarını desteklemek ve başta üniversite öğrencileri olmak üzere tüm tiyatroseverler için sanatı erişilebilir kılmak amacıyla Mavi Sahne platformunu kurdu. İlk iki sezonunda sahnelerde, pandemi döneminde dijitalde, geçtiğimiz yaz ise açık havada sanatseverleri tiyatro ile buluşturan Mavi Sahne, şimdi de yepyeni bir sanat deneyimiyle yeme içme mekanlarında izleyicileri ağırlıyor.  

Pub-Up Mavi Sahne’nin 7.si, 23 Ocak Pazartesi Hayal Kahvesi Adana’da izleyiciler ile buluştu. Yazarlar Ormanı etkinliğinde Berkay Ateş oyucu konukları, Seda Türkmen ve Güven Murat Akpınar ile sahnedeydi. Sanatçılar okudukları yaşama dair şiirler ve bu şiirler üzerine gerçekleştirdikleri söyleşinin yanı sıra akustik gitar performansıyla da izleyicilere keyifli bir sanat deneyimi yaşattı. 

Yazarlar Ormanı ile her izleyici için bir tohum topu atışı 

Yazarlar Ormanı etkinliklerinde okuyucusuna örnek olmuş, yol göstermiş yazarların eserlerine ve hayatlarından kesitlere yer veriliyor.  Pub-Up Mavi Sahne, geçtiğimiz yıl İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir ve Adana’da belirlenen yeme-içme ve eğlence mekanlarında gerçekleştirilen 6 etkinlikte yüzlerce sanatseverle buluştu.

Bunun yanı sıra Yazarlar Ormanı etkinliğine katılan her izleyici için Anadolu Efes tohum topu atışı yapıyor. Ayrıca izleyiciler de seçikleri tohum toplarının insan elinin ulaşamadığı sarp alanlarda toprakla buluşmalarına destek oluyor.  

Anadolu Efes, 36 yıldır kesintisiz olarak kültür sanatı destekliyor 

Kültür sanata +1 değer katan Pub-Up Mavi Sahne hakkında konuşan Anadolu Efes Grup Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü Selda Susal Saatçi “Mavi Sahne Platformu’nu 2018 yılında sahne bulmakta zorlanan alternatif tiyatro topluluklarını desteklemek ve başta üniversite öğrencileri olmak üzere tüm tiyatroseverler için sanatı erişilebilir kılmak amacıyla kurduk. Pup-Up Mavi Sahne projesi ise bu girişimi daha da yaygın hale getirmemiz için bir fırsat yarattı bizlere. Bu proje, içeriğindeki Yazarlar Ormanı vesilesiyle çevreye de destek vererek mekândan bağımsız olarak, hayatla dolan her anı kültür sanatla zenginleştirmeye devam ediyor” dedi.

Pub- Up Mavi Sahne, sevilen oyuncu Berkay Ateş ile bu yıl da farklı şehirlerde izleyicilerle buluşmaya devam edecek.(Fİ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ

“STOA FELSEFESİ VE TARSUS'TA STOACILIK”KİTABI ARATOS YAYINLARI’NDAN ÇIKTI

ADANA ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ KISA FİLM FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU

ADANA’DA BAĞLAMA GÜNLERİ’NİN İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Düş ve Gerçek Arasında Çareli Çaresiz Çizgiler Kitabı

Sanatçı Selva Özelli Solo Sergisi ile ABD’de

“Doktordan Az Kullanılmış” bu defa bir kitap adı

HÜSEYİN SÖZLÜ, "AĞUSTOS AYI TÜRK'ÜN ZAFER AYIDIR"

İZMİT ALTIN PİŞMANİYE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNE VERİLDİ

ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ ‘’BELGESEL FİLM YARIŞMASI’’ FİNALİSTLERİ BELİRLENDİ

EMEKLİLERİN YENİ ADRESİ ‘EMEKLİ KÜTÜPHANESİ’

İZMİR KULLUK İLE TANIŞIYOR

ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU

“Soul Müziğin Diva”sı Imany, 7 Eylül’de Türkiye’de

‘ÇOK YAŞA CUMHURİYET’ ÖDÜLLÜ BESTE YARIŞMASI BAŞVURULARI İÇİN SON HAFTA!

TÜRK RESSAMLARIN LONDRA ÇIKARMASI!

YILDIZ TOZU KARAKTER ANALİZLERİ

"ZAFERİN RENGİ" GÜÇLÜ OYUNCU KADROSU İLE ÇEKİMLER İÇİN GERİ SAYIMA BAŞLADI!

Büyükşehir ve YEDAM’dan bağımlılıkla mücadelede iş birliği

AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI’NDA TÜM TÜRKİYE "ŞEHRİNİ KEŞFEDECEK- GELECEK ENERJİSİNİ KORUYACAK!”

12. ULUSLARARASI İZMİT PİŞMANİYE, MÜZİK ve DANS FESTİVALİ,25-27 AĞUSTOS’TA

‘’20. GELECEĞİN SİNEMASI’’ YARIŞMASININ JÜRİ ÜYELERİ AÇIKLANDI

 • BIST 100

  9312,12%-0,35
 • DOLAR

  31,01% 0,31
 • EURO

  33,59% 0,39
 • GRAM ALTIN

  2018,65% 0,33
 • Ç. ALTIN

  3321,24% 0,33
 • Cumartesi 19.7 ° / 10.1 ° Güneşli
 • Pazar 17.9 ° / 8.6 ° false
 • Pazartesi 18.4 ° / 8.1 ° Güneşli