KÜLTÜR SANAT 24.01.2023 14:06:00 331 0

Pub-Up Mavi Sahne’den farklı bir sanat deneyimi

Kültür-sanatı 36 yıldır kesintisiz olarak destekleyen Anadolu Efes, hayatla dolan her anı sanatla zenginleştirmeye devam ediyor.

Şirket, 2018 yılında sanatın sürdürülebilir ve erişilebilir olması amacıyla kurduğu Mavi Sahne Platformu’nu, geçen yıl oyuncu Berkay Ateş’le yeme-içme ve eğlence mekânlarına taşıdı. “Pub-Up Mavi Sahne” isimli projenin 7’nci etkinliği “Yazarlar Ormanı” konseptiyle 23 Ocak Pazartesi Hayal Kahvesi Adana’da gerçekleşti. 2023 yılının ilk gösterisinde Berkay Ateş’e Oyuncu Seda Türkmen ile Oyuncu Güven Murat Akpınar eşlik etti. Pub-Up Mavi Sahne gösterimleri, bu yıl da farklı şehirlerde ve mekânlarda devam edecek.

İçinde bulunduğu topluma değer katmayı öncelikleri arasına alan Anadolu Efes, 36 yıldır kültür sanata kesintisiz destek veriyor. Bu kapsamda 2018 yılında sahne bulmakta zorlanan alternatif tiyatro topluluklarını desteklemek ve başta üniversite öğrencileri olmak üzere tüm tiyatroseverler için sanatı erişilebilir kılmak amacıyla Mavi Sahne platformunu kurdu. İlk iki sezonunda sahnelerde, pandemi döneminde dijitalde, geçtiğimiz yaz ise açık havada sanatseverleri tiyatro ile buluşturan Mavi Sahne, şimdi de yepyeni bir sanat deneyimiyle yeme içme mekanlarında izleyicileri ağırlıyor.  

Pub-Up Mavi Sahne’nin 7.si, 23 Ocak Pazartesi Hayal Kahvesi Adana’da izleyiciler ile buluştu. Yazarlar Ormanı etkinliğinde Berkay Ateş oyucu konukları, Seda Türkmen ve Güven Murat Akpınar ile sahnedeydi. Sanatçılar okudukları yaşama dair şiirler ve bu şiirler üzerine gerçekleştirdikleri söyleşinin yanı sıra akustik gitar performansıyla da izleyicilere keyifli bir sanat deneyimi yaşattı. 

Yazarlar Ormanı ile her izleyici için bir tohum topu atışı 

Yazarlar Ormanı etkinliklerinde okuyucusuna örnek olmuş, yol göstermiş yazarların eserlerine ve hayatlarından kesitlere yer veriliyor.  Pub-Up Mavi Sahne, geçtiğimiz yıl İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir ve Adana’da belirlenen yeme-içme ve eğlence mekanlarında gerçekleştirilen 6 etkinlikte yüzlerce sanatseverle buluştu.

Bunun yanı sıra Yazarlar Ormanı etkinliğine katılan her izleyici için Anadolu Efes tohum topu atışı yapıyor. Ayrıca izleyiciler de seçikleri tohum toplarının insan elinin ulaşamadığı sarp alanlarda toprakla buluşmalarına destek oluyor.  

Anadolu Efes, 36 yıldır kesintisiz olarak kültür sanatı destekliyor 

Kültür sanata +1 değer katan Pub-Up Mavi Sahne hakkında konuşan Anadolu Efes Grup Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü Selda Susal Saatçi “Mavi Sahne Platformu’nu 2018 yılında sahne bulmakta zorlanan alternatif tiyatro topluluklarını desteklemek ve başta üniversite öğrencileri olmak üzere tüm tiyatroseverler için sanatı erişilebilir kılmak amacıyla kurduk. Pup-Up Mavi Sahne projesi ise bu girişimi daha da yaygın hale getirmemiz için bir fırsat yarattı bizlere. Bu proje, içeriğindeki Yazarlar Ormanı vesilesiyle çevreye de destek vererek mekândan bağımsız olarak, hayatla dolan her anı kültür sanatla zenginleştirmeye devam ediyor” dedi.

Pub- Up Mavi Sahne, sevilen oyuncu Berkay Ateş ile bu yıl da farklı şehirlerde izleyicilerle buluşmaya devam edecek.(Fİ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ

İNKILÂP KİTABEVİ 96. YAŞINI TÜRK EDEBİYATININ ÇINARLARIYLA KUTLUYOR!

HATAYLI YAZARLAR DEFNE’DE BULUŞUYOR

ÇÜTAM'DA YAPAY ZEKÂ TARTIŞMASI

Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu’ndan Konser

GÖRME ENGELLİ PİYANİST EKREM ÖZCAN YILMAZ’A ÜSTÜN BAŞARI BELGESİ

YAZARIMIZ PROFESÖR AKDENİZ’DEN “BİLİM VE YAŞAM”KİTABI

ÇDSO’DA İKİ ÜNLÜ SANATÇI SAHNE ALDI

PROFESÖR NİMET KESER’DEN KİŞİSEL SERGİ

TÜRK TARİHİ SARIÇAM'DA CANLANIYOR

“EĞİTİM Ƞ SANAT” KARMA SERGİSİ DOLMABAHÇE SANAT GALERİSİ’NDE

RESSAM ONUR ARIKAN: “GAZİANTEP’TE AÇTIĞIM SERGİ BENİM İÇİN ÖZEL BİR ANI OLARAK KALACAKTIR”

Reyhan Uludağ'dan, “Bana Çizgini Anlat 1” sergisi

FİLM-SAN VAKFI VE GÖZ VAKFI ARASINDAKİ SANATSAL DAYANIŞMA GÖZ DOLDURDU

KAFKA KİTAP’TAN ÖLÜMSÜZLER ve YEDİ YILDIZ TAŞI!

ÇUKUROVA ROTARY KULÜBÜ MESLEK HİZMETLERİ ÖDÜLÜ TEKBİLEK’E VERİLDİ

Piyanonun duayeni Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası sahnesinde

“SANATI BELLİ KALIPLARA HAPSEDEN İDEOLOJİK YAKLAŞIMLARI KABUL ETMİYORUZ”

RESSAM ONUR ARIKAN SANKO SANAT GALERİSİ’NDE SERGİ AÇACAK

RESSAM ONUR ARIKAN SANKO SANAT GALERİSİ’NDE SERGİ AÇACAK

S.HALUK UYGUR’DAN ZOOM ÜZERİNDEN FOTOĞRAFÇILIK SÖYLEŞİSİ

Pub-Up Mavi Sahne’den farklı bir sanat deneyimi

 • BIST 100

  4.743%0,62
 • DOLAR

  18,8199% 0,08
 • EURO

  20,7204% 0,25
 • GRAM ALTIN

  1.184,3% 0,30
 • Ç. ALTIN

  1954,095% 0,30
 • Perşembe 14.6 ° / 6.5 ° Orta kuvvetli yagmurlu
 • Cuma 13.9 ° / 2.4 ° Parçali Bulutlu
 • Cumartesi 12.4 ° / 5.4 ° Düzensiz Yagmur Mümkün