Nâzım Hikmet'in 119. doğum günü kutlanıyor

SABANCI VAKFI’NIN 5. KISA FİLM YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

Sanata Bi Yer platformu ile sanat, sergi salonlarının ve galerilerin dışına taşındı

Hat sanatçısı Ethem Çalışkan 93 yaşında

PTT’DEN "MİLLÎ BAĞIMSIZLIĞIN 100.YILI"KONULU ANMA PULU VE İLKGÜN ZARFI

“ARATOS FELSEFE YAZILARI” KİTABI YAYINLANDI

SABANCI VAKFI 5. KISA FİLM YARIŞMASI’NIN JÜRİ ÜYELERİ BELLİ OLDU

GESAM yeni yıla “Hoş Gel Yeni Yıl” sergisi ile girdi

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri verildi

ANKARA DEVLET RESİM VE HEYKEL MÜZESİ  RESTORASYON SONRASI YENİDEN AÇILDI

ÇÜ 2. Uluslararası Rhapsody Piyano Festivali Sona Erdi

ADANALI LİSELİLERİ MUHTEŞEM ÖDÜLLER BEKLİYOR

UĞUR PİŞMANLIK’IN “YERYÜZÜ OLAYLARI” KİTABI ÇIKTI

ORHAN VELİ KANIK'IN ‘’BİRDENBİRE’’ ŞİİRİ BESTELENDİ

RANDEVU İSTANBUL 23. YILINDA TÜM TÜRKİYE İLE BULUŞUYOR 

AB'den İnsan Hakları Film Günleri ve Kısa Film Yarışması

“Aratos’un Penceresinden Felsefe” programI SUN TV’de

Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) 58 yaşında salonu boşalttı

ERDOĞAN, “SANATI VE SANATÇILARIMIZI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Ç.Ü.'de “Uluslararası Jürili Çevrimiçi Karma Sergi - 2020” Açıldı  

“TÜRK SİNEMASI VE ARTİSTLERİ” KİTABI ÇIKTI

NAZIM ALPMAN İMZA GÜNÜNDEYDİ

Adana Tüyap Kitap Fuarı´nda sıcak ilgi gören Gazeteci-Yazar-Sunucu ve Televizyon Programı yapımcısı Nazım Alpman ?Dostlar Bizi Hatırlasın?, ?Gazetecilerin Şakası Olmaz?, ?Emeğin Şövalyeler? ve ?Medyada Tunç Devri? adlı kitaplarını okurlarına imzaladı. Ö

Gazeteci-Yazar-Televizyoncu Nazım Alpman 12 Ocak Cumartesi günü Adana Tüyap Kitap Fuarı´ndaki A-7 Yayınevi standında okurlarına kitaplarını imzaladı. Dostlar Bizi Hatırlasın?, Gazetecilerin Şakası Olmaz?, ?Emeğin Şövalyeler? ve ?Medyada Tunç Devri? adlı kitaplarını okurlarına imzalayan Gazeteci -Yazar Nazım Alpman okurlarından sıcak ilgi gördü.

/resimler/2019-1/13/1259255035200.jpgDaha önce Adana´ya birçok defa geldiğini, 1980 yılından beri de gelip gittiğini belirten Alpman; gelip gittiğini ama ilk defa bu kez imza günü için gelmekten büyük mutluluk duyduğunu irim giderim ama ilk imza gününe gelişi olan bu sefer ki kadar mutlu olmadığını söyledi.

1975 yılından beri 15 kitap çıkaran, sayısız belgeseller, röportajlar ve gezi programları hazırlayan, Tunç Turunç mahlasıyla Milliyet gazetesinde yazılar yazan Nazım Alpman; Adana Kitap Fuarı hakkında olumlu sözler söyledi? Yalnız Adana Kitap Fuarı için değil, tüm kitap fuarları için  söylenecek bir şey olduğunu belirten Nazım Alpman yazarlarla, okurların buluştuğu bir mekân olan fuarlarda yazarların da birbirleriyle tanışmalarının, birbirlerine kitap imzalayıp vermelerinin güzel şeyler olduğunu söyledi? Her gelenin kitapla dolu dolu gitmediğinin de altını çizen Gazeteci-Yazar Nazım Alpman; ?hele bu gün güneşli bir gün İnsanların kitaplar arasında dolaşıp, konuşmaları ve görüşmelerinin, ilgilenmelerinin güzel şeyler olduğundan söz etti..

/resimler/2019-1/13/1310208811582.jpgKendisini, ?Çingeneler? röportajının genişletilmesi talebinde bulunan Ozan Yayıncılık´ın sahibi Mustafa Demir´in yazarlığa başlatıldığını vurguladı. Yazdığı kitapların devam ettiğini ve şimdiye kadar 15 kitabının çıktığını vurgulayan Gazeteci-Yazar Nazım Alpman;  kitap konusunun devam ettiğini, şimdiye kadar 15 kitabından başka kitap dosyaları bulunduğunu sözlerine ekledi. Gazetecilik, televizyonculuk ve röportajlarının bulunduğunu dile getiren Alpman; şiir yazmadığını, öyküleri bulunduğunu ve son olarak bir dönem romanı üzerine çalıştığını belirtti.

/resimler/2019-1/13/1300544747713.jpgGeçtiğimiz yıl Yeni Adana gazetesinin belgeselini de hazırlayan Gazeteci-Yazar Nazım Alpman Beykoz Spor Kulübü´nde lisanslı bir sporcu olarak daha önceleri yüzme, kürek ve basketbol sporlarıyla ilgilendi.  Sonraki yıllarda DİSK´e bağlı Maden-İş Sendikası´nın çeşitli kademelerinde görev alan Nazım Alpman,  daha sonraları sendika yayın organlarıyla Vatan ve Politika gazetelerinde karikatür çizdi. ?Eylükatür?- 12 Eylül Karikatürleri adıyla bir karikatür sergisi açan (1987) Alpman, aynı yıl Milliyet gazetesinde ve yazmaya başlamanın yanı sıra; televizyon belgesellerine metin yazarlığı yapmaya başladı. Daha sonra da Birgün gazetesinde köşe yazıları yazmasının ardından; National Geographic dergisinde de yazıları çıkmaya başladı. İz TV´de ?Yakın Tarih? adlı belgesel de hazırlayan Nazım Alpman ?Hayatın Notları? adlı başka bir  program hazırlayıp sunmaya başladı.    Nazım Alpman Türkiye´de Fidel Castro´yla röportaj yapan ilk gazeteci de olarak da bilinmektedir. 

/resimler/2019-1/13/1312020561192.jpg


Haber Kaynak : ÖZEL HABER