ADANA BAROSU’NDAN ERMENEKLİ MADEN İŞÇİLERİNİN GÖZALTINA ALINMALARINA TEPKİ

MGK bildirisi yayınlandı

Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) tanıtılacak

“Salgın dönemini yalnızca ekonomik krizi değil, cinsiyet eşitsizliğini de derinleştirdi”

Çetin: Öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz

CEYHAN'DA ÇOCUK OYUN PARKLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR

CHP’Lİ BULUT GÜNDEME GETİRDİ, SAĞLIK BAKANLIĞI FAHİŞ PCR TESTİ ÜCRETLERİNE DUR DEDİ.

Fedakar öğretmenlerimize minnettarız.

KOCAİSPİR: “HERKESİN HAYALLERİNE IŞIK TUTAN BİR ÖĞRETMENİ VARDIR”

“60 bin öğretmen derhal atanmalıdır”

CHP'li Bulut, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü  kutladı.

ORHAN SÜMER’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLMASI

ÖĞRETMENLERİMİZ KUTSAL VAZİFELERİNİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRMEKTEDİRLER

KESK, "OYALAMA İŞKENCESİNE SON VERİLMELİ"

KIZILAY İLE ADANA’DAN İZMİR’E GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Bir sağlık emekçisi daha Covid-19'dan yaşamını yitirdi

“DEMOKRASİYİ, CAN VE HUKUK GÜVENLİĞİNİ TEHDİDE DERHAL ETKİLİ YASAL İŞLEM YAPILMALIDIR”

CEYHAN ASKERİNİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI

Irak'ta 2 Türk askeri yaşamını yitirdi

BASIN İLANLARINA %20 ZAM

Yumurtalıkta bir sokak karantina altına alındı

M.İLKER AKÇA : “CUMHURİYET GENÇLERİMİZE EMANETTİR”

İyi Parti Çukurova İlçe Başkanı M. İlker AKÇA Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında “ Cumhuriyetimizin ilanının 97. Yılını  bağımsız bir millet olarak kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet Türk Milletini  tebaa olmaktan kurtarıp halk haline getirmiştir. Cumhuriyet Türk kadınının, Türk gençliğinin, Türk milletinin prangalarını kırmış; Eğitim , çalışma , iş hayatına katılma ve özgürce seçme seçilme hakkını vermiştir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ ün bize manevi mirası olan BİLİM ‘in akıla göre en iyi yönetme ve yönetilme şeklidir.

Başkan M. İlker AKÇA 29 Ekim 1923 Tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘ nde yapılan bir anayasa değişikliği ile Türkiye ‘ nin yönetim biçimi Cumhuriyet olarak belirlenmiştir; Bizler de Türkiye Cumhuriyeti ‘ nin kuruluş günü olan 29 Ekim ‘ i her yıl coşku ile kutlamanın sevincini yaşıyoruz ;  Ne Mutlu bugünü bizlere armağan edenlere, ne mutlu bu güzelliği sonsuza dek yaşatacak olan gençlerimize. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ne güzel söylemiş: “ Gençler Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yüceltecek sizlersiniz. ” diye .

Cumhuriyetimizin kurulması kolay olmadı diyen Başkan M. İlker AKÇA” Vatan toprağı için canını vermekten çekinmeyen ve bağımsız bir ülkede yaşama onurunu bizlere sağlayan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere kahraman şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK liderliğinde isimsiz vatan sevdalılarının büyük mücadeleler sonucu canlarını vererek kazandığı ve bugün bizlere emanet edilen Cumhuriyetimizin ilanının 97. Yılını bağımsız bir millet olarak kutlama gururunu yaşıyoruz.” Varlığımızın ve bağımsızlığımızın en büyük teminatı olan Cumhuriyetin değeri Büyük Önderimizin “ Cumhuriyet Türk Milletini emin ve sağlam bir istikbal yoluna koyduğu kadar asıl fikirlerde ve ruhlarda sağlandığı güvenlik itibarıyla büsbütün yeni bir hayatın müjdecisi olmuştur. ”sözleriyle daha da anlam kazanmıştır.(Fİ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ