AKP'li Kurtulmuş,"Türkiye her zaman darbelere karşıdır"

Memleket Partisi Seyhan’a genç Başkan

AKP, "Tunus'ta demokratik süreçlerin askıya alınmasını reddediyoruz"

CHP'Lİ ÇEVİKÖZ, "TUNUS’TA YAŞANAN GELİŞMELERİ TASVİP ETMİYORUZ"

CHP'li  Gürer: “Arpada ithalat tam gaz”

CHP'li Şevkin,“Acilen Afet Bakanlığı kurulmalı”

CHP’li Bulut, “Adana’da Salam Deresi’ndeki balık ölümlerinin nedeni kimyasal sızıntı”

DEVA PARTİ’SİNDE YENİ GÖREVLENDİRMELER

“TÜRKİYE AVRUPA’NIN GÖÇMEN GETTOSU DEĞİLDİR”

Bahçeli'den Kıbrıs açıklaması

CHP'li Orhan Sümer, “İktidar garibanları unuttu”

CHP'Lİ İLGEZDİ'DEN TRT AÇIKLAMASI

Gürer: “Pandemi, takviye edici gıda kullanımını tetikledi”

AĞBABA, ESNAF İFLASLARINI AÇIKLADI

ŞENTOP, TUNUS'TA YAŞANANLAR ENDİŞE VERİCİ"

CHP'Lİ AKIN: "İKTİDAR REKOR MALİYET ARTIŞINI KABUL ETTİ"

Gürer: “2021 yılının ilk 6 ayında, 1155 emekçi iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi”

CHP’Lİ BULUT,“409 BİN KİŞİ DAHA BANKALARIN KARA LİSTESİNDE”

CHP'li Barut,"Kayıp silahlar bulunsun, hesap sorulsun"

KILIÇDAROĞLU: “ÜLKEMİZİN GERÇEK BEKA SORUNU SIĞINMACI SELİDİR”

CHP’li  Şevkin, “Her yıl 20’den fazla insanımız boğuluyor!”

"Kontrolsüz açılma sonucu çok insanımızı kaybettik"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi Covid-19 kaynaklı ölümlerin yüzde 41’inin kontrolsüz açılmanın ilan edildiği 1 Mart 2021’den sonra gerçekleştiğini kaydetti.

CHP Halkla İlişkiler, Sağlık, Kültür ve Sanattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi’nin hazırlayarak MYK sunduğu Haftalık Sağlık Bülteni, covid-19 kaynaklı ölümlerin 1 Mart’tan sonra ciddi şekilde artış yaşandığını ortaya koydu.  
CHP’li Akkuş İlgezdi, pandeminin ilk gününden bugüne ölü sayısının 49 bine dayandığını belirterek, “Bu ölümlerin yüzde 41’i kontrolsüz açılımın ilan edildiği 1 Mart 2021 tarihinden sonra gerçekleşti. 1 Mart 2021’den bugüne 20 binin üzerinde yurttaşımız yaşamını yitirdi” dedi. 
Ölümler 4.7 kat arttı
Eğer kontrolsüz bir açılım yapılmasaydı, bu ölümlerin büyük kısmının önlenebileceğini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, “Geçtiğimiz yıl 1 – 12 Haziran tarihlerinde hayatını kaybeden toplam kişi sayısı 238’di. Bu yıl 1 -12 Haziran tarihleri arasında hayatını kaybeden kişi sayısı 1.141 olarak kayıtlara geçti. Görüldüğü üzere Türkiye’de kayıt alınan ölüm sayısı bu yıl geçen yıla göre neredeyse tam 4,7 kat artmış vaziyette” açıklamasında bulundu. 
Aşı çağrısı: Tedirgin olma aşı ol!
CHP’li Akkuş İlgezdi, Pandemiye karşı en etkili aracın aşı olduğunu vurgulayarak, “Aşı candır, aşı hayattır. Pandemiyikontrol altına alıp yenmenin tek yolu hızlı ve etkili aşılamadır. Bugün elimizde aşımız var. Ne yazık ki 1 Mart’ta yoktu ve sonuçlarını hep birlikte gördük. Şimdi yurttaş olarak bize düşen görev; kendimizi, sevdiklerimizi ve ülkemizi korumak için aşı olmalıyız. Şuan ülkemizde aşı stoğumuz var. Aşılama oranları yüksek gidiyor. Aşı sırası gelen tüm yurttaşlarımızı aşı olamaya davet ediyoruz. Türk Tabipleri Birliğinin Tedirgin olma aşı ol kampanyasına destek olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz” dedi.
Hiçbir bilimsel temeli olmayan aşı karşıtlığı ile mücadele edilmesinin önemine dikkat çeken Gamze Akkuş İlgezdi, " Pandeminin bitişi toplumun aşılanması ile olacaktır" diye konuştu.(CO)