Ayhan Barut, Avrupa'nın çöpüne karşı iktidarı göreve çağırdı

CHP’DEN GENÇ İŞSİZLİĞİ TEPKİSİ: “SUÇLU YİNE GENÇLER OLDU”

CHP'Lİ AHMET AKIN: ‘ENGELLEMELERE KARŞIN GERÇEKLERİ ANLATACAĞIZ’

TKP'li Okuyan: "Tüm dünyada halk sağlığı şirketlerin elinde "

GÜRER, "ÇİFTÇİ BORÇLARI, FAİZ SİLİNMEK YERİNE ARTIRILDI"

ORHAN SÜMER, ”LİBYA’YA HİBE AŞI VAR ÖĞRETMENLERE AŞI YOK”

GÜRER, ZARAR GÖREN ÇİFTÇİ İÇİN DESTEK İSTEDİ

CHP KADIN KOLLARI MOR ADIMLAR YÜRÜYÜŞÜNÜN ANKARA AYAĞINI TAMAMLADI

AKP'li Çelik'ten Dendias'a tepki

CHP’Lİ DR. AYGUN’DAN TMO’NUN İTHAL AYÇİÇEK YAĞI SATIŞINA TEPKİ:

"Her yıl maaşları eriyen emekli vatandaşlarımız ciddi geçim sıkıntısı yaşamaktadır"

"Halktan tamamen kopmuş bir iktidarla karşı karşıyayız"

"Normalleşme ölümleri yüzde 404 arttırdı"

"Vatandaşın 862 milyar borçlanmasının sebebi nedir?"

"YANDAŞLARA YAPTIĞINIZI ÇİFTÇİYE DE YAPIN"

“Vatandaş kimi kime şikayet edecek?”

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARACA: "128 MİLYAR DOLAR NEREDE?"

CHP 'Doğu Masası' kurdu

AYM’NİN  HDP İDDİANAMESİ’Nİ İADE GEREKÇESİ AÇIKLANDI

"450 BİN KİŞİ SAĞLIK HİZMETLERİNDEN MAHRUM"

"Mağdur gençlerimizi kaderine terk etmeyin"

KILIÇAROĞLU SİYASETTE YENİ BİR UFUK AÇACAKLARINI SÖYLEDİ

CHP lideri, “Eski siyaset anlayışını bir tarafa bırakıyoruz. Kavgadan uzak, görüşü, inancı ne olursa olsun, kimliği ne olursa olsun herkesi kucaklayan bir siyaset anlayışı getiriyoruz,” diye konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte İmranlı Belediye Başkanı Murat Çalık’ı makamında ziyaret etti.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, daha sonra İmranlı Belediye Başkanı Murat Çalık ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Parti Otobüsü üzerinden halka hitap etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“. İmranlı’da olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Sizlerle beraber olmaktan onur ve gurur duyuyorum.

Kısaca beni dinleyin, süremiz çok az. Önce şunu ifade edeyim, size yürekten teşekkür ediyorum Murat Başkan’ı seçtiğiniz için. Önce teşekkür edeyim. O çalışkan bir Belediye Başkanı, o mücadele eden bir Belediye Başkanı, o sizin için çalışan bir Belediye Başkanı, İmranlı’yı hayatının bir parçası olarak gören bir Belediye Başkanı. O geldi buraya ve sizler onu seçtiniz. Dolayısıyla ben bu partinin Genel Başkanı olarak size yürekten teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun diyorum.

Elbette siyasette yeni bir ufuk açıyoruz. Eski siyaset anlayışını bir tarafa bırakıyoruz. Kavgadan uzak, gerilimden uzak, insanı seven, görüşü ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, kimliği ne olursa olsun herkesi kucaklayan, kadın – erkek, yaşlı – genç demeyen, herkesi kucaklayan, herkesin sorununa eğilen ve her sorunu çözmek için mücadele eden bir siyaset anlayışı getiriyoruz. Bu siyaset anlayışının özünde yatan şudur; özünde yatan kul hakkı yememektir, özünde yatan harcanan her kuruşun hesabını millete vermektir. Sizler vergi veriyorsunuz parayı harcıyorlar, nereye gittiğini kimse bilmiyor. Nereye ne kadar harcandığını kimse bilmiyor. Ama biz yeni bir siyaset anlayışıyla harcadığımız her kuruşun hesabını size vereceğiz. Milletine hesap vermek siyasetçi için onurlu bir görevdir. Biz bu onurlu göreve talibiz ve onun mücadelesini veriyoruz. Bunu beraber yapacağız, birlikte yapacağız. Geçmişte A partisine, B partisine oy veren vatandaşlarım olabilir, ama yeni siyaset anlayışında bizimle beraber gelin, yol arkadaşı olalım, Türkiye’nin önünü açalım, Türkiye’nin ufkunu açalım.

Bakın Türkiye bir ateş çemberi içinde. Sizler zaman zaman gazetelerden de okuyorum, zaman zaman belki Suriyelilere kızıyorsunuz niye geldiler buraya diyorsunuz. Elimizden işimizi aldılar, ağzımızdan ekmeğimizi aldılar diye kızıyorsunuz. Kızacağınız Suriyeliler değil, Suriyelileri buraya getirenlere kızacaksınız, kimler getirdi buraya onlara kızacaksınız.

Ve bizler yeni siyaset anlayışı içinde bayrağımızı seviyoruz, ülkemizi seviyoruz, vatanımızı seviyoruz, insanımızı seviyoruz, ayrım yapmıyoruz, hiçbir ayrıma izin vermiyoruz ve bütün Türkiye’yi kucaklıyoruz. Türkiye’yi yeni bir anlayışla yönetmeye talibiz. Önümüzde göreceksiniz belki yeniden seçimler olacak, belki yeni bir ufuk açılacak. Hep beraber ve hep birlikte Türkiye’yi içinde bulunduğu çıkmazdan çekip çıkaracağız. Kimseye muhtaç etmeden çekip çıkaracağız.

Belediye Başkanlarıma şunu söyledim, devraldığınız miras ağır bir mirastır, aldığınız borçlar yüksek borçlardır ben bunu biliyorum. Ama sakın ola ki şikayet etmeyeceksiniz, elim kolum bağlı demeyeceksiniz. Gün 24 saat, 24 saat halk için, millet için çalışacaksınız 24 saat.

Ekrem Başkan İstanbul’da çalışıyor günün 24 saati. Burada da Belediye Başkanınız çalışıyor, o da günün 24 saati. Bizler de günün 24 saati Türkiye’nin aydınlığı için çalışıyoruz. Türkiye’de yaşayan her insan için çalışıyoruz. Kavgasız, dövüşsüz bir Türkiye, huzur içinde yaşadığımız bir Türkiye için çalışıyoruz.

Efendim buraya geldim, Ekrem Bey’le beraber geldik, bizi karşıladınız, sağ olun, var olun diyorum. Çok çok teşekkür ediyorum, inşallah yolumuz tekrar buraya düşer, inşallah tekrar karşılaşırız. Hepinize kucak dolusu selam, sevgi, saygı gönderiyorum."

KAYNAK: CHP İNTERNET SİTESİ