İYİ PARTİLİ KABUKCUOĞLU,"ÇATILARDAKİ YAĞMUR SULARI DEĞERLENDİRİLMELİDİR"

CHP'Lİ ÜNSAL,"140 MİLYON DOZ AŞIYA İHTİYAÇ VAR"

AKP'Lİ AKBAŞOĞLU, "BAŞIMIZA NE GELDİYSE PARLAMENTER SİSTEMDEN GELDİ"

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, "1921 ANAYASASI'NIN KABUL EDİLİŞİNİN 100. YILI SEMPOZYUMU"NA KATILDI

Gürer: “Rehber öğretmen ataması yapılmalıdır”

AKP'Lİ AKBAŞOĞLU: "ERKEN SEÇİM FALAN YOK"

Bulut,"Eğlence sektörü 10 aydır işsiz"

AKP'li Demiröz,"Girdiğimiz her seçimden iktidar olarak çıktık"

KILIÇDAROĞLU İZMİT’TE

Erdoğan,"Sanatın evrensel yönünü gösterdik"

Ayhan Barut, sağlıkta atamaları Meclis gündemine taşıdı 

Şevkin,“Veresiye defterinde yer kalmadı”

CHP'Lİ TORUN: “SARAY İKTİDARININ SON ÇIRPINIŞLARI”

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AKIN: “NÜKLEER SANTRAL HER ZAMAN BİR RİSKTİR”

AKP'li KUrtulmuş, "Büyük hedefler için yola devam"

TİP GENEL BAŞKANI BAŞ,"BEYAZ BERE İKLİMİNİ SEVEN İKTİDAR VAR"    

İYİ Partili Türkkan,, "Türkiye üçüncü dünya ülkesine dönüştü"

CHP PARTİ OKULU, KADIN KOLLARI İL BAŞKANLARINA YÖNELİK YÖNETİCİ EĞİTİMİ DÜZENLİYOR

"EYT mağdurlarının sorunlarını CHP iktidarında çözeceğiz"

"ADANA'DA YATIRIM DEĞİL YOKSULLUK VAR"

CHP'Lİ AĞBABA,"İŞSİZLİK FONU AMACI DIŞINDA KULLANILDI"

KILIÇAROĞLU SİYASETTE YENİ BİR UFUK AÇACAKLARINI SÖYLEDİ

CHP lideri, “Eski siyaset anlayışını bir tarafa bırakıyoruz. Kavgadan uzak, görüşü, inancı ne olursa olsun, kimliği ne olursa olsun herkesi kucaklayan bir siyaset anlayışı getiriyoruz,” diye konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte İmranlı Belediye Başkanı Murat Çalık’ı makamında ziyaret etti.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, daha sonra İmranlı Belediye Başkanı Murat Çalık ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Parti Otobüsü üzerinden halka hitap etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“. İmranlı’da olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Sizlerle beraber olmaktan onur ve gurur duyuyorum.

Kısaca beni dinleyin, süremiz çok az. Önce şunu ifade edeyim, size yürekten teşekkür ediyorum Murat Başkan’ı seçtiğiniz için. Önce teşekkür edeyim. O çalışkan bir Belediye Başkanı, o mücadele eden bir Belediye Başkanı, o sizin için çalışan bir Belediye Başkanı, İmranlı’yı hayatının bir parçası olarak gören bir Belediye Başkanı. O geldi buraya ve sizler onu seçtiniz. Dolayısıyla ben bu partinin Genel Başkanı olarak size yürekten teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun diyorum.

Elbette siyasette yeni bir ufuk açıyoruz. Eski siyaset anlayışını bir tarafa bırakıyoruz. Kavgadan uzak, gerilimden uzak, insanı seven, görüşü ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, kimliği ne olursa olsun herkesi kucaklayan, kadın – erkek, yaşlı – genç demeyen, herkesi kucaklayan, herkesin sorununa eğilen ve her sorunu çözmek için mücadele eden bir siyaset anlayışı getiriyoruz. Bu siyaset anlayışının özünde yatan şudur; özünde yatan kul hakkı yememektir, özünde yatan harcanan her kuruşun hesabını millete vermektir. Sizler vergi veriyorsunuz parayı harcıyorlar, nereye gittiğini kimse bilmiyor. Nereye ne kadar harcandığını kimse bilmiyor. Ama biz yeni bir siyaset anlayışıyla harcadığımız her kuruşun hesabını size vereceğiz. Milletine hesap vermek siyasetçi için onurlu bir görevdir. Biz bu onurlu göreve talibiz ve onun mücadelesini veriyoruz. Bunu beraber yapacağız, birlikte yapacağız. Geçmişte A partisine, B partisine oy veren vatandaşlarım olabilir, ama yeni siyaset anlayışında bizimle beraber gelin, yol arkadaşı olalım, Türkiye’nin önünü açalım, Türkiye’nin ufkunu açalım.

Bakın Türkiye bir ateş çemberi içinde. Sizler zaman zaman gazetelerden de okuyorum, zaman zaman belki Suriyelilere kızıyorsunuz niye geldiler buraya diyorsunuz. Elimizden işimizi aldılar, ağzımızdan ekmeğimizi aldılar diye kızıyorsunuz. Kızacağınız Suriyeliler değil, Suriyelileri buraya getirenlere kızacaksınız, kimler getirdi buraya onlara kızacaksınız.

Ve bizler yeni siyaset anlayışı içinde bayrağımızı seviyoruz, ülkemizi seviyoruz, vatanımızı seviyoruz, insanımızı seviyoruz, ayrım yapmıyoruz, hiçbir ayrıma izin vermiyoruz ve bütün Türkiye’yi kucaklıyoruz. Türkiye’yi yeni bir anlayışla yönetmeye talibiz. Önümüzde göreceksiniz belki yeniden seçimler olacak, belki yeni bir ufuk açılacak. Hep beraber ve hep birlikte Türkiye’yi içinde bulunduğu çıkmazdan çekip çıkaracağız. Kimseye muhtaç etmeden çekip çıkaracağız.

Belediye Başkanlarıma şunu söyledim, devraldığınız miras ağır bir mirastır, aldığınız borçlar yüksek borçlardır ben bunu biliyorum. Ama sakın ola ki şikayet etmeyeceksiniz, elim kolum bağlı demeyeceksiniz. Gün 24 saat, 24 saat halk için, millet için çalışacaksınız 24 saat.

Ekrem Başkan İstanbul’da çalışıyor günün 24 saati. Burada da Belediye Başkanınız çalışıyor, o da günün 24 saati. Bizler de günün 24 saati Türkiye’nin aydınlığı için çalışıyoruz. Türkiye’de yaşayan her insan için çalışıyoruz. Kavgasız, dövüşsüz bir Türkiye, huzur içinde yaşadığımız bir Türkiye için çalışıyoruz.

Efendim buraya geldim, Ekrem Bey’le beraber geldik, bizi karşıladınız, sağ olun, var olun diyorum. Çok çok teşekkür ediyorum, inşallah yolumuz tekrar buraya düşer, inşallah tekrar karşılaşırız. Hepinize kucak dolusu selam, sevgi, saygı gönderiyorum."

KAYNAK: CHP İNTERNET SİTESİ


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ