ADANA'DA MÜTEAHHİT DERNEKLERİ'NDEN MESLEKİ YETERLİLİK SEFERBERLİĞİ

"Küresel emisyonların yüzde 45’i ürün bazlı"

SEYHAN’IN İKİ PROJESİNE ÇKA'DAN DESTEK

Kuru incir ihracatı 42 bin tonu aştı

"Faizsiz ya da düşük faizli uzun vadeli krediler esnafa can suyu olur"

TÜİK'e göre enflasyon yıllık yüzde 15.61, aylık yüzde 0.91 arttı

AKDENİZ’İN TARIM SEKTÖRÜ İHRACATÇILARI DUBAİ’DE

ÇKA Mali Destek Programlarını Açıkladı

Türkiye Hazır Beton Birliği 2020 Yılı Hazır Beton Sektör Raporu’nu açıkladı

Uluslararası Meyve ve Sebze Yılı’nda sektörden çağrı: Uluslararası manifesto hazırlanmalı 

Bayraktar, “Şubat ayında üretici ve market fiyat farkı 4 katı aştı”

AVRUPA’NIN EN BÜYÜK 7. RÜZGAR ÜLKESİYİZ!

ADANA'DA OCAK AYI İHRACATI ARTTI

Benzine,pompa fiyatlarına yansımayan 27 kuruşluk zam

İkinci el otomobilde fiyatlar sabitlendi

ALTERNATİF YAKITLAR TEŞVİK BEKLİYOR

Türk çikolatası ve şekerleme ürünleri 185 ülkeye ihraç edildi

ADASO’DAN TEMSA VE SASA’YA ZİYARET

Yarım asırlık zanaatkarlar ödüllendirildi

Piyasalara ne oluyor?

Trafiğe kayıtlı taşıt sayısı 24 milyon  256 bin 741 oldu

Karantinada Kilo Alan Erkekler, Stilinizle Kendinizi Zayıf Gösterebilirsiniz

Karantina sürecinde kilo alan erkeklerin yardımına stil önerileri yetişiyor.

Kiloların kamufle olmasını sağlacak giyim önerileriyle siz de olduğunuzdan daha fit görünebilirsiniz. Formda, karizmatik ve şık stilinizle kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. İşte stille daha zayıf görünmenin ipuçları:

Klasik Giyimde Doğru Parçalar Yıldızlaşıyor

Smart ve smart casual giyimin vazgeçilmezlerinden olan ceketler, erkeklerin daha formda görünmesine yardımcı oluyor. Özellikle karın bölgesinde fazlalıkları olan erkeklerin, iki veya üç düğmeli modellerdense tek düğmeli ceketler seçmesi onların daha zayıf algılanmasını sağlıyor. Gösterişli düğmeler yerine, dikkati karın bölgesinden uzaklaştıracak sade düğmeler tercih ediliyor. Takımlarda düz ve koyu renk kullanılması da yine daha zayıf görünmeye yardımcı oluyor. Klasik giyimde kullanılacak gömleklerin dik yakalı olması boynu daha ince gösteriyor.

Özellikle smokinlerde kollardan manşetlerin görünmesi gerekiyor. Birkaç cm görünen gömlek manşetleri, kol boyunun daha uzun algılanmasına destek veriyor. Bacak boyunu uzun göstermek için ise dar kesimli pantolonlar tercih ediliyor. Bacaklarda yoğunlaşan fazlalıklar olduğunda, çok çok dar giyimden uzak durulması önem arz ediyor. Erkeklerin klasik giyimde trençkotlara bir şans vermesi öneriliyor. Kalın ve kişileri olduğundan kilolu gösterecek dış giyim ürünleri yerine, daha ince ve şık trençkotların tercih edilmesi, fit görünüme katkı sunuyor. 

Spor Giyim İçin Basit Öneriler

Erkeklerin günlük giyiminde sıklıkla kullandıkları tişört ve sweatshirtlerle daha fit görünmeleri mümkün. Beylerin enine çizgili kumaşlar giymekten kaçınması gerekiyor. Bunun yerine fazlalıkları olan bölgelerde desensiz ve koyu renk kumaşlar tercih etmeleri erkeklerin formda görünmesine imkan veriyor. Erkekler, büyük desenlerin kullanıldığı beden kısımlarını daha büyük gösterdiğini aklında tutması öneriliyor. Üstü çiçekli gömlekler, desenli tişörtler her ne kadar trend olsa da, bu modellerin özellikle fazlalıkları olan erkekler tarafından tercih edilmemeleri şıklık için önem taşıyor.

Spor giyimde erkekler, aksesuar kullanımını genellikle ihmal ediyor. Oysa aksesuarlar, dikkatin kıyafetten uzaklaştırılması için bir araç olabiliyor. Üzerinizdeki kombini şık bir beyzbol şapkası ile tamamlayarak dikkatleri bedeninizden uzaklaştırabilirsiniz. Benzer şekilde gözlük veya kulaklık kullanımı da kilolu erkekleri kurtarıyor. Özellikle dikkat çekici tarzdaki trend gözlük modelleri, boyna asılan sportif kulaklıklar kiloların dikkat çekmemesi için kombinlerde kendine yer buluyor.

Günlük giyimde gömlek kullanımı oldukça yaygın. Oysa, gömleklerde çizgili veya kareli kumaşlar kullanmak kilolar için dezavantaj sunuyor. Düz olması gereken desenler beden hatları ile temas ettiğinde yamulduğu için daha çok dikkat çekiyor. Bu nedenle kilolu erkeklerin mümkün olduğunca düz, koyu renk gömlekler tercih etmesi ve geometrik desenlerden uzak durması öneriliyor.

Kombinlerde Kullanabileceğiniz Anahtar Tüyolar

Ceket ve erkek kaban içinde vatka kullanarak omuzlarınızı yükseltebilir, üst koldaki fazlalıkları kamufle edebilirsiniz.  Yelek kilolu erkekler için kurtarıcı parçalardan biri. Ancak kısa erkek yelek giydiğinizde karın fazlalıklarının öne çıkacağını unutmamalı, yeleğin uzun olmasına özen göstermelisiniz.  Eğer bel çevresinde fazlalıklar varsa düşük bel pantolonları dolabınızdan çıkarmalısınız. Daha fit görünmek için özellikle jeanlerde yüksek bel alternatiflere yönelmelisiniz.  Erkeklerin boyu kısa olduğunda, dar paçalı ve bilekleri açıkta bırakan pantolonlar giymeleri, bacaklarının daha da kısa görülmesine neden oluyor. Eğer boyunuz yeterince uzun değilse, paçaların daha bol ve uzun olmasına dikkat edebilirsiniz. Ayakkabıların içine yerleştireceğiniz gizli tabanlıklarla boyunuzu uzatabilirsiniz.  Bacakları kalın olan erkeklerin büyük cepli, kanvas pantolonlardan uzak durması gerekiyor. Cepler bulunduğu bölgeye dikkat çekerek ve bacakları daha iri gösteriyor.  Kış aylarında kazak ve süveter modelleri, erkekler tarafından tercih ediliyor. Eğer üst bedende kilo birikimi varsa, kazakların desensiz olması ve çok kalın trikodan yapılmaması tavsiye ediliyor. Eğer illa desenli bir kazak giyecekseniz, üzerine koyu renk bir trençkot giyerek üst bedeni kamufle edebilirsiniz.