MSB,"1.162 terörist etkisiz hâle getirildi"

ŞEHİDİMİZ VAR

Batman ve Şırnak’ta Maket Uçakla Saldırı 

Diyarbakır’da Hava Üssüne İnsansız Hava Araçlı Saldırı 

Ağrı'da bir polis şehit oldu

Bahar Kalkanı'nda bir asker yaşamını yitirdi

Şehidimiz var

Başına 11 Milyon TL Ödül Konan PKK’lılar Ölü Ele Geçirildi

ERDOĞAN’DAN  'PENÇE ŞİMŞEK ' VE  'PENÇE YILDIRIM OPERASYONU AÇIKLAMASI

ZEYTİN DALI HAREKAT BÖLGESİNDE 2 ŞEHİDİMİZ VAR

SURİYE’DE CERABLUS VE BAB’A FÜZE SALDIRISI

PKK'ya Eren Operasyonları Darbesi

“PENÇE KARTAL-2 HAREKATI SON DERECE  BAŞARILI OLDU”

GARA BÖLGESİNDE ŞEHİT SAYISI 3’E YÜKSELDİ

GARA BÖLGESİNDEN 2 ŞEHİT HABERİ

EL BAB’DAN ŞEHİT HABERİ

LİCE KIRSALINDAN ŞEHİT HABERİ

TSK, PKK'ya ait çok sayıda mühimmat ele geçirdi

Şehit ateşi Osmaniye'ye düştü

ÇUKURCA’DAN ŞEHİT HABERİ

TSK, teröristlere göz açtırmıyor

Diyarbakır’da Hava Üssüne İnsansız Hava Araçlı Saldırı 

PKK ÜSTLENDİ:Diyarbakır 2’nci Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’ne, gece saat 00.30 sıralarında havadan düzenlenen iki ayrı saldırıyı PKK üstlendi.

 

Diyarbakır’da bulunan 8. Ana Jet Üssü, dün gece yarısı maket uçaklarla yapılmak istenen bir saldırıya hedef oldu. Maket uçaklar imha edilirken, saldırı paniğe neden oldu.

Saat 00.30 sularında meydana gelen şiddetli patlama kentin birçok yerinden duyuldu. Patlamayla birlikte silah sesleri yükselmeye başladı. Patlamanın 8. Ana Jet Üssü’nden geldiği anlaşılınca bölgeye polis araçları itfaiye ve ambulanslar sevk edildi.

Diyarbakır’da Hava Üssüne İnsansız Hava Araçlı Saldırı

Patlamanın kaynağı araştırılırken ikinci bir patlama daha meydana geldi. Art arda yaşanan patlamalar kentte paniğe neden oldu. Üssün çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan polis, kimseyi yaklaştırmadı. Patlamaların nedeni kısa süre sonra valilik tarafından açıklandı.

Valilikten yapılan açıklamada, üsse maket uçaklarla saldırı girişimi olduğu belirtildi. Açıklamada ”Bu gece saat 00.30 sularında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığına uçak maketi ile bir saldırı girişiminde bulunulmuştur. Söz konusu saldırı maketi düşürülmüş olup Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığımızda herhangi bir zayiat mevcut değildir” denildi.

Saldırganların yakalanması için operasyon başlatılırken Milli Savunma Bakanlığı da saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada ”Diyarbakır’da bulunan 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00:30 civarında iki maket uçakla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Birlik personelimizin dikkati ve alınan tedbirler sayesinde herhangi bir hasar ve zayiat meydana gelmemiştir. Üssümüzde tedbirler artırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Irak ve Suriye’deki operasyonlarda kullanılan 8. Ana Ana Jet Üssü, Türkiye’nin bölgedeki en büyük hava üslerden biri konumunda. Türkiye’nin NATO üyesi olması nedeniyle, üs aynı zamanda NATO üssü olarak da kullanılıyor.

Diyarbakır saldırısını PKK üstlendi

Diyarbakır 2’nci Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’ne, gece saat 00.30 sıralarında havadan düzenlenen iki ayrı saldırıyı PKK üstlendi.

Söz konusu saldırının üstlenilmesine ilişkin haber, ANF'de yer aldı. 

İçişleri Bakanı Soylu, olaya ilişkin, "Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur" demişti. (kAYNAK:voa)

(VŞ)