SİYASET 18.05.2022 10:39:00 240 0
 • BIST 100

  2.418%0,43
 • DOLAR

  17,2425% 0,16
 • EURO

  17,5822% 0,19
 • GRAM ALTIN

  964,40% 0,18
 • Ç. ALTIN

  1591,26% 0,18
 • Perşembe 37.3 ° / 23.2 ° Açık hava
 • Cuma 36.9 ° / 23.9 ° Açık hava
 • Cumartesi 35.3 ° / 22.9 ° Dağınık bulutlar

“Cumhur İttifakı güven, gelecek, vatan demektir”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, son iki yıllık pandemi süreci de dahil Türkiye’nin son yıllarda hemen her alanda Dünyaya örnek olacak atılımlar içine girdiğini söyledi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla ülke genelinde gerçekleştirilen, Adana’da MHP İl Başkanlığı’nın koordinasyonunda yapılan “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları”nın Kozan-İmamoğlu ile Ceyhan-Yumurtalık teşkilatları yoğun ilgiye sahne oldu. Programa MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MYK Üyesi Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, MYK Üyesi Uğur Öztürk birer konuşma yaptılar. 

İlçe başkanları çalışmaları anlattılar

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik ve Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy’un da katıldıkları toplantılara ev sahipliği yapan Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, Ceyhan İlçe Başkanı Murat Mirzaoğlu, İmamoğlu İlçe Başkanı Savaş Ağça, Yumurtalık İlçe Başkanı Halim Özyürek de teşkilat çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Örnek olacak başarılara imza atıldı

Toplantılarda söz alan MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, sömürgeci güçlerin direktifleriyle hareket eden muhalefetin ülkemizi kötüleme, zayıf gösterme, kaos üretme, halkı çaresizliğe sürükleme çabalarına karşın Türkiye’nin gerçekte pek çok alanda Dünyaya örnek olacak başarılara imza attığını kaydetti; ekonomik sıkıntıların mutlaka çözüme kavuşacağına olan inancını dile getirdi.

ABD, AB ve Türkiye’nin farkı…

Ersoy “Koronavirüs pandemisi, bütün ülkelerin kurumsal kapasitesini ve organizasyon yeteneklerini ortaya çıkarmıştır. Bu kapsamda Türkiye; sağlık altyapısıyla, yetkin kadrolarıyla, bütün kurumsal yapılarıyla ve organizasyon yeteneğiyle olumlu olarak pek çok ülkeden ayrışmıştır. Pandemi sürecinde ülkemiz, salgınla mücadelede gıpta edilecek bir başarıya imza atmıştır; ABD, İngiltere gibi küresel güçlere, pek çok ülkeye tabi malzeme yardımı yapmıştır. AB ülkelerinde hastalar sokaklarda yatarken, ABD’de hastalar binlerce dolar tedavi ücreti öderken, Türkiye tüm hastalarımızı hastanelerde ücretsiz tedavi altına almış; aşı üreten nadir ülkelerden biri olduk.” şeklinde konuştu.

İHA’lar, SİHA’lar, TİHA’lar, gemiler, savaş uçakları…

Ersoy “Aynı zamanda terörle mücadelede egemenlik haklarımızı koruma kararlılığı ile adeta yedi düvele karşı çok cepheli siyasi ve askeri mücadele verilmektedir.  Önemli tarihi adımlardan birisi de; başlatılmış olan milli teknoloji hamlesinin sonuçları alınmaya başlanmış, başta savunma sanayi olmak üzere enerji, yazılım, ilaç ve tıbbi malzeme gibi birçok yüksek teknoloji alanında yerli ve milli üretim artmıştır. Milli İHA’lar, SİHA’lar, TİHA’lar, gemiler, zırhlı araçlar ve silahlar ile milli savaş uçağı çalışmaları da devam etmektedir. “ ifadesini kullandı.

Cumhur İttifakı güven demek

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy “Vatanımızın bekası için küresel güçlerin oyununa gelmeyen Cumhur ittifakı güçlü ve emin adımlarla ilerlemektedir. Cumhur İttifakı güven demek, gelecek demek, vatan demektir. İstikballerini Kandil’e bağlayanlara, çözüm süreci bittiği için ağıt yakanlara, FETÖ ve PKK terör örgütlerine meşruiyet arayanlara, Demirtaş ile kahvaltı yapmayı planlayanlara ve Atatürk’ün kurduğu partiye ve Türkiye Cumhuriyeti’ne ihanet edenlere karşı; bizim başımız dik, yüreğimiz ferah, tarafımız net, heyecanımız ilk günkü gibidir.” dedi.(CO)

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ


Fethi Açıkel: "Saray Rejiminde; Sağlıkta, Kadına ve Sokakta Şiddet Yaygınlaşmaktadır"

CHP'li İlgezdi: "İktidarın Eline Hekim Kanı Bulaştı"

CHP'Lİ NUHUT, "AMERİKA'DAN MİLLİ TAKIM'A VİZE AYIBI"

CHP'li Özel,"Köprüleri milletin köprüleri yapacağız"

ERDOĞAN AKP'Lİ ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARI İLE BULUŞTU

Kılıçdaroğlu, E. Tümamiral Deniz Kutluk’u Ziyaret Etti

HDP'Lİ Sürücü,"Hanefiş Kilisesini tarihten siliyorlar

İYİ PARTİLİ ÖRS,"ÇAYKUR, AKP DÖNEMİNDE ÇOK KÖTÜ YÖNETİLDİ"

CHP'li Özel,"Dodurga'ya bakıp sevinmeye devam etsinler"    

“Türkiye’nin AB için ne denli önemli olduğunu ortaya koymuştur”

"Eczaneler İflasın Eşiğinde"

"OKULLARDA TATİL BAŞLADI TEMİZLİK BİTTİ"

CHP’nin 4 milletvekili, krizden çıkış yollarını anlatıyor

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan"5'li Çete"ye Uyarı: Haber Yollamayı Bırakın

SÜMER,”ELEKTRİK FATURALARINDA MUHTARLIK BİNALARINA İKTİDAR KISKACI”

MERSİN ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ:  “KABOTAJ YASASI LİMANLARIMIZDA TAM OLARAK UYGULANIYOR MU?”

Binali Yıldırım: "Bizim işimiz hizmet, gücümüz millettir"

Altılı masa beşinci kez bir araya geldi

"İKTİDAR TÜİK ELİYLE MİLYONLARCA ÇALIŞANIN MAAŞINI ÇALIYOR"

CHP Parti Okulunda 45. Gençlik Kampı Tamamlandı

Karabıyık:" Kredi Yurtlar Kurumu Zamları Geri Çekmelidir"