CHP'Lİ BULUT: “İKTİDAR İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ BİR AN ÖNCE UYGULAMALIDIR”

Şevkin, “Türkiye, kadın-erkek eşitliğinde sınıfta kaldı"

DSP Adana İl Başkanlığına Erhan Saltuk atandı

MHP Adana, “Liderimiz Devlet Bahçeli’nin emrindeyiz"

Ayhan Barut'tan "8 Mart resmi tatil olsun" önerisi

NACİ AĞBAL: “DEZENFLASYON SÜRECİNE GENEL KAMUOYUNUN VERECEĞİ DESTEK ÖNEMLİ”

"Kadınlarımızın, erkek egemen çarkları içerisinde ezilmesine müsade etmeyeceğiz"

CHP'li SARIBAL,"ÇİFTÇİ KUZUSUNU 4 AYLIKKEN KESİMNE GÖNDERİYOR"

MHP'Lİ KAŞIKÇI,KENDİSİNİN DOKUNULMAZLIĞIN KALDIRILMASINI İSTEDİ

CHP'Lİ AĞBABA, ŞÜPHELİ ASKER ÖLÜMLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

AKP'li Çelik, "FETÖ yöneticileri tıpkı PKK gibi insanlık düşmanı ve Türkiye düşmanıdır"

"ANAYASA'YA UYULSA EYLEM PLANINA GEREK KALMAZ"

ERDOĞAN,"BU FELAKETİ KÜRESEL DAYANIŞMAYLA AŞARIZ"

Bedri Baykam, CHP için 3 D tüzük taslağı hazırladı

Şevkin, “Her muhalif hain, her karşı gelen terörist değil”

Erdoğan, muhalefeti 40 yamalı bohçaya benzetti

ÖZDAĞ, İSTİFA EDERKEN,"İYİ PARTİ'Yİ CHP'NİN UYDUSU YAPTILAR"

"İKTİDARLA EKONOMİ UZUN ZAMANDIR HASTA" 

"BİR DOZ AŞI DMO’YA NE KADARA FATURA EDİLDİ?"

"İLAÇTA KDV YÜZDE 1’E DÜŞÜRÜLSÜN"

MAHKEME KARARIYLA GERİ DÖNEN ÜMİT ÖZDAĞ,İYİP'TEN İSTİFA EDECEK

CHP'Lİ TORUN: “SARAY İKTİDARININ SON ÇIRPINIŞLARI”

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN’DAN AK PARTİLİ ÖZHASEKİ’YE YANIT VEREREK,“SARAYDA YAZILAN ÇAMUR TİYATROSU, SİZDEN BAŞKA SEYİRCİ ÇEKMEZ”DEDİ.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin, CHP’li belediyeleri hedef alan sözlerine yanıt verdi. Yerel seçim sonuçlarını içine sindiremeyen iktidarın, yalan ve iftiradan medet umacak kadar aciz hale geldiğini belirten Torun, “Senaryosu Saray’da yazılan bu çamur tiyatrosunun, kendilerinden başka seyirci çekmediği açıktır. Tarih bu günleri, ‘Saray iktidarının son çırpınışları’ olarak yazacaktır” dedi. Özhaseki’nin sorularına yanıt veren Torun, “Şimdi biz sormak istiyoruz” diyerek iktidar belediyelerindeki 12 skandala cevap istedi.
Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yazılı açıklamasında, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Oy vermeyene ceza siyaseti”
“Millet İttifakı’nın yerel seçimlerde elde ettiği başarıyı içine sindiremeyen siyasi iktidar, belediyelerimize kara çalmak için her türlü yalan ve iftiradan medet umacak kadar aciz hale gelmiştir. Belediyelerimizin hizmetlerini; bin türlü hukuksuzlukla engellemeye çalışan bu zihniyet, seçimlerden sonra, oyunu alamadığı vatandaşı cezalandırma yolunu tercih etmiştir. Bu iktidar; yoksul vatandaşlarımıza gidecek 15 milyon 250 bin liralık bağış parasına el koymuş, ücretsiz ekmek dağıtılmasını yasaklamış, belediye başkanlarımız hakkındaki trajikomik soruşturmalardan medet umar hale gelmiştir.
“Kara propagandaları boşa çıkardık”
Ancak bizim belediyelerimiz, önlerine çıkarılan tüm engelleri halkla birlikte aşmasını bilmiş, tüm kara propagandaları boşa çıkarmıştır. Bizim belediyelerimiz sadece pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi 8 milyonu aşkın vatandaşımıza nakdi ve ayni yardımda bulunmuştur. Bizim belediyelerimiz, vatandaşı kandıran çılgın projelerin peşinden koşmamış, çocuklarımıza ücretsiz süt, ucuza ekmek dağıtmış, en uzak köylerimize internet götürmüş, halkımıza nefes olmuştur. Bizim belediyelerimiz iktidarın 2.825 lirayı reva gördüğü işçilerimize en az 3.100 lira asgari ücret vermeye başlamıştır. İşte iktidarı rahatsız eden tablo budur.
“İktidar çırpınmaya başladı”
Siyasi hazımsızlık hastalığını yenemeyenler, kirli oyunları tutmayınca, çırpınmaya başlamıştır. Sayın Özhaseki, dün, Edirne’de yaptığı konuşma ve sonrasındaki sosyal medya açıklamalarıyla, ellerindeki çamuru belediyelerimize bulaştırma çabasına girmiştir.
“Bize ders veremezsiniz”
İftiralara yanıtımız şudur: Cumhuriyet Halk Partisi, kadına karşı işlenen suçlar konusunda tavizsizdir. Bu konuda partimize gelen şikâyetlerin gereği derhal yerine getirilmiş, suçu sabit olanların partimizle ilişiği kesilmiştir. Sayın Genel Başkanımız başta olmak üzere, parti sözcülerimiz tarafından da gerekli açıklamalar defalarca yapılmıştır. Kadına yönelik suçlarda sabıkalı olan, TBMM’ye sunduğumuz kanun tekliflerini reddeden iktidar, hele ki bu konuda asla bize ders vermeye kalkmamalıdır. Çünkü mağlup olacağı başından bellidir. Bir diğer konu: Menemen Belediyesi’ne ilişkin olarak partimize gelen şikâyetler incelenmiş, iddiaların sabit bulunması üzerine ilgili belediye başkanının partimizden ihracına karar verilmiştir.
“Yalova’yı anlattı”
Yalova Belediye Başkanımız, belediyedeki bir çalışanın usulsüz işlemlerini tespit etmiş ve suç duyurusunda bulunmuştur. Ancak başkanımız buna rağmen hukuksuzca görevden alınmıştır. Başkanımız yargıda aklandığı halde hala görevine döndürülmemiştir. Benzer bir olay AK Partili Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanmış, belediyenin Mali Hizmetler Daire Başkanı’nın evinden milyonlarca lira çıkmış ancak belediye başkanı hakkında en ufak bir işlem yapılmamıştır. Sadece bu örnek bile adaletsizliğin resmidir. Muratpaşa Belediyemizde 2014’te Antalya Cezaevi İnfaz Savcısı’nın yönlendirmesiyle taşeron şirkette göreve başlayan sabıkalı kişiye yönelik belediyelerimizin tüm itirazları reddedilmiş, bu kişi 2018’de Antalya Valiliği’ndeki komisyonun kararıyla görevine devam etmiştir. İktidarın diline doladığı diğer tüm iftiraların yanıtları benzerdir, hepsi hakkında gerekli açıklamalar mevcuttur.
Özhaseki’ye 12 soru
Yalan ve iftiralarının yanıtı alan Özhaseki’ye şimdi biz sormak istiyor ve cevap bekliyoruz. Sayın Özhaseki, belediyelerimize saldırmadan önce, kendi belediyelerinizdeki skandalları anlat. Sen önce Serik Belediyesi’ndeki 500 bin liralık rüşveti anlat. Sen önce dönemin hükümet sözcüsünün açıkladığı üzere, Ankara’nın FETÖ’ye nasıl parsel parsel satıldığını anlat. Sen önce Genel Başkanı’nın itiraf ettiği şekliyle, İstanbul’a nasıl ihanet ettiğinizi anlat. Sen önce büyükşehir belediye başkanlarınızı nasıl zorla istifa ettirdiğinizi anlat. Sen önce şu anda yargıya intikal eden Ankara’daki 3 milyar, İstanbul’daki milyonlarca TL’lik yolsuzluk dosyalarını anlat. Sayıştay raporlarına yansıyan diplomasız, liyakatsiz atamalarınızı anlat. Bazı belediyelerinizin borcunu ödemek için nasıl cami sattığını anlat. Adıyaman’da bir kişinin nasıl olur da hem belediye meclis üyesi hem belediye işçisi hem de belediyeden ihale alan şirketin yönetim kurulu başkanı olur, onu anlat. İttifak ortağınız MHP’li belediyenin, hakkında yolsuzluk iddiaları bulunan AK Partili belediye ile kardeş belediye olmayı neden reddettiğini anlat. Yine Sayıştay raporlarına yansıyan, belediyelerinizin yandaş vakıflara milyonlarca lirayı nasıl aktardığını anlat. Gaziantep’teki gençlik kolları başkanınızın belediyelerinizden milyonlarca liralık ihaleyi nasıl aldığını anlat. Sen önce Menemen’de seçimi kazanamayınca, milletin iradesine nasıl darbe yaptığınızı ve hukuksuzluğa nasıl sevindiğinizi anlat. Ama biliyoruz ki iktidarın herhangi bir temsilcisinde bunları anlatacak yüz de cesaret de yoktur.
“Çamur tiyatrosu seyirci çekmez”
Yerel seçimlerde Ankara adayı olan Sayın Özhaseki’nin, ‘Ankara’yı kaybedersem su faturalarını teröristler dağıtacak’ yalanına sarıldığını milletimiz unutmamıştır. Ancak Sayın Özhaseki, sandıktaki yenilgisini hemen unutmuş olacak ki, iftira politikasına devam etmeyi seçmiştir. Senaryosu Sarayda yazılan bu çamur tiyatrosunun, kendilerinden başka seyirci çekmediği açıktır. Tarih bu günleri, ‘Saray iktidarının son çırpınışları’ olarak yazacaktır. Milletimiz, koltuklarını korumak için yalan ve iftiralara sarılan bu aciz iktidara ilk seçimlerde dersini verecektir.”

(VŞ)