Meclis'teki 5 partiden İsrail'e ortak kınama

CHP HATAY'DAN ADANA DEMİRSPOR'A DESTEK

Ayhan Barut'tan şampiyonluk kutlaması

Gürer:  “Ürün fidelerinin dağıtımında sorun yaşanıyor”

Şevkin,“Şampiyon Adana Demirspor’u yürekten kutlarım”

SOYLU:  “MİLLETİMİZDEN BİR FEDAKARLIK DAHA BEKLİYOIRUZ”

  İYİP’Lİ ÇULHAOĞLU, “TURİZMCİ DESTEK BEKLİYOR”

AKP’Lİ DOĞRU,“İSRAİL BİR TERÖR DEVLETİDİR”

CHP'Lİ TORUN: “C1 VİZESİ İLE İNSAN KAÇAKÇILIĞI YAPILDI MI?”

Kılıçdaroğlu belediye başkanlarını dinledi

Gürer: “Buğdayda tehlike çanları çalıyor”

ÖZTUNÇ: "ULAŞTIRMA VE ALT YAPI BAKANI HALKI VE DEVLETİ KANDIRIYOR"

CHP'Lİ İLGEZDİ: "İŞİTME ENGELLİLER SESSİZLİĞE MAHKUM OLACAK"

Erdoğan'dan Filistin'e destek

CEYHAN ESKİ BELEDİYE BAŞKANI AYDAR İLE TÜM TUTUKLULARA TAHLİYE

Emek Partisi, “Yaygın 1 Mayıs kutlamaları umut verdi”

Dr. Şevkin,“Çevre Bakanı, çevreden bihaber!”

Gürer: “Yem fiyatı kontrol altına alınmalı”

“İNKÂRLA SORUN ÇÖZÜLMEZ”

Erdoğan'dan Mısır açıklaması

ENFLASYONU YÜKSEK GÖSTEREN ENAG HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

CHP’Lİ SÜMER, “HER SEKTÖRDE İFLASLAR ARTIYOR”

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, artan gıda fiyatlarını ve yıllık enflasyonun gıda enflasyonunu geçmesini eleştirdi.

Orhan Sümer, “Vatandaş açlık ve borç yüzünden intihar eder haldeyken, sorun yok gibi göstermeye çalışanlar utanmalıdır” dedi.

"VATANDAŞ ALTINA DEĞİL DOMATESE YATIRIM YAPACAK DURUMDA"

Orhan Sümer, “Nisan’da fiyatı en çok artan ürünler arasında ilk sırada yüzde 24.91 ile domates yer aldı. Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıklamasına göre, Nisan ayında fiyatı en çok artan ilk 20 ürün arasında 5 gıda ürünü var. Bunlar domates, kıvırcık, limon, muz ve dondurma. Türkiye ekonomisi öyle bir hal aldı ki millet pazardan domates alamaz duruma gelmiş. Öyle bir ülke düşünün ki dört bir yanı bereketli topraklarla dolu memleketimizde domates bir ay önceye göre yüzde 25 pahalanıyor.” Dedi.

"YILLIK ENFLASYON, GIDAYI GEÇTİ"

Orhan Sümer, “Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yıllık bazda yüzde 17.14, Nisan ayında ise yüzde 1.68 oranında artış gösterdi. Bu verilerle yıllık enflasyon, gıda enflasyonunun üzerine çıktı. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, yıllık enflasyon 17.14 olurken gıda ve alkolsüz içeceklerdeki yıllık tüketici fiyat artışı yüzde 16.98 oldu. Fiyat artışının en yüksek olduğu ana harcama grubu yıllık yüzde 29.31 ile ulaştırma olurken, ev eşyası grubunda yüzde 22.7, sağlıkta yüzde 19.20 çeşitli mal ve hizmetler grubunda ise yüzde 18.27 artış gerçekleşti. Artık rakamlarına kimsenin güvenmediği TÜİK’in açıklamaları bile ekonomideki kötü gidişatı net bir şekilde gösteriyor.” Dedi

"HER SEKTÖRDE İFLASLAR ARTIYOR"

Orhan Sümer, “İktidarın ekonomi yönetimini becerememesinin üzerine bir de pandemiyi yönetememesi eklenince ne yazık ki her sektörde iflaslar artıyor. Bugün milyonlarca esnafa, çiftçiye sırtına dönen iktidar aslında ekonomik çarların en güçlü dişlisini görmezden gelmiş oluyor. Sadece yandaş şirketlerin işlerinin iyi olduğu bir Türkiye’de ekonomi çok güzelmiş gibi davranmak kabul edilemez. Salgın hastalık bahane edilerek ekonominin durumu kapatılamaz. Bu kadar çok iflasın yaşandığı, işsizlerin arttığı ancak desteklerin yeterli olmadığı yerde sorumluluk iktidarındır” dedi.

(VŞ)