"Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi, kadınların eşit katılımı ve temsiliyetiyle mümkün kılacağız"

"Kadınlarımız ayrımcılıksın ve aydınlık güzel günlere erişmeli"

“OKULLARIN YARISINDA KÜTÜPHANE YOK”

Gürer: “Toprağımızı koruyalım”

KONCUK; “EMEKLİLERİN AİLE YARDIMI KESİLMESİN”

TBMM'NİN AÇILIŞININ 100. YILINDA "MİLLİ EGEMENLİK VE TEMSİL" KONULU ULUSLARARASI SEMPOZYUMU    

KARABIYIK: "SON YILLARDA BAŞARININ BU KADAR DÜŞMÜŞ OLMASI KAYGI VERİCİDİR"

ERDOĞAN, "5 MİLYON 200 BİN KADIN ÜYEMİZ VAR"

KILIÇDAROĞLU: "YALANCILARA, İFTİRACILARA İŞTE YANIT"

"Toprağımızı yok etmeden korumamız şarttır"

"Tarım Bakanlığı acil atama yapmalıdır"

CHP'li Şevkin,“Kadın mücadelesi her alanda sürecek”

CHP'Lİ ERBAY'DAN TÜRKİYE ÇEVRE AJANSI YASA ELEŞTİRİSİ

İYİ PARTİ'Lİ TÜRKKAN, "TÜRKİYE HER ALANDA YERLERDE SÜRÜKLENİYOR"

AKP'Lİ KARAYEL, "AP'NİN KAPALI MARAŞ KARARINI REDDEDİYORUZ"    

TBMM'DE MUHALEFETİN ÜÇ ÖNERGESİ REDDEDİLDİ

AĞBABA: “VATANDAŞ VİRÜSTEN DAHA ÇOK İŞSİZ KALMAKTAN KORKUYOR"

CHP'li Başarır: "Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacağım"

“ENGELLİ İSTİHDAM KOTASI % 6’YA ÇIKARILMALI VE DESTEKLİ İSTİHDAM SEÇENEKLERİ SAĞLANMALI”

 ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA: “BİZ MEHMETÇİĞİMİZİ SİZE YEDİRTMEYECEĞİZ”

ERDOĞAN, KILIÇDAROĞLU’NA 500 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI AÇTI

CHP'li Şevkin, “Yaşasın TBMM, yaşasın 23 Nisan”

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 23 Nisan 1920’de TBMM’yi kuran, ardından Cumhuriyeti ilan eden Atatürk’ün bu direniş ve dirilişle mazlum milletlerin umudu haline geldiğini vurguladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 100. Yılını gururla kutladı.

Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve Atatürk’ün kurduğu TBMM’nin bir milletvekili olmaktan duyduğu onuru paylaşan Dr. Şevkin, işgale karşı bir milleti örgütleyen, yokluğa, yoksulluğa inat milletin meclisini oluşturan ve Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün bu günü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmesinin de derin anlamlar içerdiğini vurguladı.

Dünyanın barış ve sevgiyle iyileştirilebileceğine olan inancını paylaşan Dr. Şevkin, Mustafa Kemal’in bir ulusun varoluşundaki mücadelesi, çağdaş ve örnek temsiliyeti ile dünyaya haykırdığı ‘Yurtta barış, dünyada barış’ ilkesiyle insanlığa, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ ilanıyla da gelecek nesillere, çocuklara verdiği büyük değere işaret etti.

Atatürk’ün ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ şiarıyla kurulan TBMM’nin milletin egemenliğini korumak ve geliştirmekle yükümlü olduğuna vurgu yapan Dr. Şevkin, “Meclis çatısı altında Atatürk’ün gösterdiği hedef ve ilkeler ışığında, halkımızın ve ülkemizin çıkarları doğrultusunda görev yapma gayretimden asla taviz vermeyeceğim” diye konuştu.

BAYRAKLARLA KUTLAMAYA ÇAĞIRDI

Bugünlere kadar taşınan ve bundan sonraki süreçte de ülkemizin en önemli bayramlarından biri olarak görülen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda milleti barış, dostluk ve kardeşlik duygularıyla kenetlenmeye, şiddete, saldırıya, provokasyonlara geçit vermeden Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş yarınlara birlikte taşımaya, tüm çocuklara mutlu, huzurlu ve güvenli bir gelecek oluşturmaya davet eden CHP’li Şevkin, TBMM’nin 100. Kuruluş yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yürekten kutladı.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti’nde de her gün ölümlerin yaşandığı salgın bir hastalıkla karşı karşıya kalındığına dikkat çeken Dr. Şevkin, tüm vatandaşları gazi meclisin kuruluş yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı balkonlardan, pencerelerden bayraklarla İstiklal Marşı eşliğinde kutlamaya davet etti.

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ