SİYASET 24.01.2023 10:46:00 240 0

CHP'Lİ ÖZTRAK,"YETER, SÖZ MİLLETİNDİR"

"Sandık önüne geldiğinde; milletimiz ucube tek adam rejimine, “Artık Yeter!” diyecek. Yolsuzluklara, “Artık Yeter!” diyecek. Yoksulluğa, “Artık Yeter!” diyecek. Yasaklara, “Artık Yeter!” diyecek" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak,"Milletimiz bunların yaptıklarını gördü, notlarını da verdi. İçeriden dışarıdan ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, bunların eline tasdiknamelerini verip evlerine gönderecek, mührü de bize Millet İttifakına verecek" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Merkez’de MYK gündeminde dair düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
"Türkiye 2015’ten bu yana, ne adil, ne de serbest seçim yapabiliyor. İstanbul seçimlerinde yaşananlar ortada. Millet iradesine yargı eliyle darbe yapılmaya kalkışıldı. Ama milletimiz iradesine sahip çıktı. Sarayın kibirlisine döndü: “Yeter! Söz milletindir” dedi. Milletimiz şimdi aynı sözü, bu sefer tüm ülkede, tüm sandıklarda söylemeye hazırlanıyor. Sandık önüne geldiğinde; milletimiz ucube tek adam rejimine, “Artık Yeter!” diyecek. Yolsuzluklara, “Artık Yeter!” diyecek. Yoksulluğa, “Artık Yeter!” diyecek. Yasaklara, “Artık Yeter!” diyecek. Milleti unutanlara, “Artık Yeter!” diyecek. Harun olacağız derken, Karun olanlara, “Artık Yeter!” diyecek. Bir yüzükle siyasete başlayıp, servetine servet katanlara, “Artık Yeter!” diyecek. “Meclisi fesih yetkim yok” diyerek milletten oy toplayıp, şimdi “Yetkim var, 10 Martta yetkimi kullanacağım” diyenlere, “Artık yeter!” diyecek. Milletimiz, 20 yıllık Yalan ve Talana, “Artık Yeter!” diyecek. Artık; söz de, karar da milletimizindir. Milletimiz bunların yaptıklarını gördü, notlarını da verdi. İçeriden dışarıdan ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, bunların eline tasdiknamelerini verip evlerine gönderecek, mührü de bize Millet İttifakına verecek."

"Sinan Ateş unutulmayacak"

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine de değinen Öztrak, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun taahhüdünü hatırlatarak, “Dört ay sonra iktidara geldiğimizde, Sinan Ateş’in katillerini adalet önüne çıkarmak için çalışmaya başlayacağız. Kurtlar sofrası kazanamayacak, Sinan Ateş unutulmayacak” dedi.

Saray Hükümetinin en büyük siyasi sermayesinin “sonsuz arsızlık” olduğunu kaydeden Öztrak, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “Erdoğan’a şapka çıkarın” açıklamasıyla ilgili, “Sıradan, vasat şahsiyetlerin, liyakatsizlerin bonkörce ödüllendirildiği, makam ve mevkilere getirildiği böylesine bir dönem, bu güzel ülkede daha önce hiç yaşanmamıştır. Herhalde dünya siyaset tarihinde bunun tek istisnası, Caligula’nın kendi atını Roma’ya konsül yapmasıdır” değerlendirmesinde bulundu.

ÖZTRAK, GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI.

Soru- Hem Akşener’den, hem de Gültekin Uysal’dan Cumhurbaşkanı adayı açıklama sürecine ilişkin öne çekilmesi talebi geldi ve Karamollaoğlu da adayla ilgili açıklamasında “30 Ocak’ta olmayacak ama önümüzde yapacağımız toplantıda böyle bir karar alınırsa o farklı o zaman açıklanabilir” dedi. Süreç öne çekilir mi? Aday beklenenden erken açıklanabilir mi?

Bir diğer sorum da; Gültekin Uysal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için kazanacak aday vurgusu yaptı. Nasıl değerlendirirsiniz?

Faik ÖZTRAK- Şimdi değerli arkadaşlar, ben CHP’nin Sözcüsüyüm. Sayın Genel Başkanlar görüşlerini ifade etmişler. Altılı masadaki liderlerin açıklamaları hakkında yorum yapmayı siyasi nezakete uygun bulmam. Diğer sorularınızın yanıtı ise 26 Ocak’ta yapılacak liderler zirvesi sonrasında açıklık kazanacak.

Soru- Cumhurbaşkanının üçüncü kez seçilmesine ilişkin anayasal ya da yasal bir engel olduğunu düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız YSK’ya ne zaman başvuru yapacaksınız?

Faik ÖZTRAK- Neyin ne olduğu bu anayasada yazıyor. Bu anayasayı yorumlamak da hukukçuların görevi… Seçime giderken biz milletin gündemini bu tartışmalarla işgal etmek istemiyoruz. Bu itirazları ülkenin hukukçuları tabi ki yapacaklardır. Ama biz seçim sathı mailinde milletin açlığı tartışılsın istiyoruz, yoksulluğu tartışılsın istiyoruz. Milletin nasıl refaha çıkarılacağı tartışılsın istiyoruz. Enflasyonu tek haneli rakamlara nasıl düşüreceğiz bunların tartışılmasını istiyoruz. Ülkemizi nasıl tüm dünyada biraz önce ifade ettim. Üretim üssü olarak tüm dünyanın üretim üssü olarak ortaya çıkmasını sağlayacağız. Bunun tartışılmasını istiyoruz.

Soru- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun aksine tek bir Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmasını istediği, o Cumhurbaşkanı Yardımcısının da parlamenter sisteme geçiş sürecine kadar fiili olarak Başbakanlık yapmasını önerdiği iddiaları var. Böyle bir öneriye CHP’nin bakış açısı nasıl olur?

Faik ÖZTRAK- Kimse boşuna heyecanlanmasın. Altı lider ülkemize demokrasiyi, hak, hukuk, adaleti getirmeye kararlıdır. Cumhuriyetimiz ikinci yüzyılında liderlerimizin önderliğinde dünyanın en mükemmel demokrasisiyle taçlanacaktır."

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ

İYİ Parti Seyhan İlçe Yönetimi şehit ve gazileri ziyaret etti

TMO FINDIK SATIŞINA BAŞLADI, FİYATLAR 7-8 LİRA DÜŞTÜ

CHP’Lİ ŞEVKİN, “ADANA’MIZ MERKEZÎ İDAREDEN KAYNAKLI BİR DİZİ SORUN YAŞIYOR”

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI

ERDOĞAN,“YENİDEN ADAYLIK ÖNÜNDE HİÇBİR ENGEL BULUNMUYOR”

AKŞENER, "HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK"

TBMM GENEL KURULU'NDA EYT TARTIŞMASI

KAMUYA BORÇLARIN YAPILANDIRILMASINA İLİŞKİN TEKLİF PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA KABUL EDİLDİ

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, DSP GENEL BAŞKANI AKSAKAL'I KABUL ETTİ

KILIÇDAROĞLU YİNE ADAY GİBİ: “TELEFONLARI ACI ACI ÇALACAK, BİR SES DUYACAKLAR: BEN KEMAL GELİYORUM”

Türkiye Komünist Partisi Merkez Komitesi toplandı

Bahçeli: "İçimize sızmış işbirlikçileri dikkatle değerlendireceğiz"

Ayhan Barut, 'vatandaşlık' sorununu Meclis gündemine taşıdı

CHP'Lİ TANAL,"HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE REKTÖR ATAMA KRİZİ VAR"

İYİ Parti İ;l Başkanı Büyüköztürk, ÇGC’de

Kılıçdaroğlu: "Evlerde Kullanılan Doğalgazın Birim Fİyatını Hemen İndirin"

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BEŞTAŞ, "BİR RESTORASYON PROJESİ"

TANAL’DAN KAMU AVUKATLARI İÇİN KANUN TEKLİFİ

BAKAN SOYLU YÜREĞİR’DE ESNAFLA BULUŞTU

MHP'i Kanlı, Adana Staj ve Çıraklık Mağdurları Grubunun sorunlarını Bahçeli'ye iletti

Kılıçdaroğlu: "Cumhurbaşkanı adayımız 13 Şubat'ta belirlenecek"

 • BIST 100

  4.743%0,62
 • DOLAR

  18,8199% 0,08
 • EURO

  20,7204% 0,25
 • GRAM ALTIN

  1.184,3% 0,30
 • Ç. ALTIN

  1954,095% 0,30
 • Perşembe 14.6 ° / 6.5 ° Orta kuvvetli yagmurlu
 • Cuma 13.9 ° / 2.4 ° Parçali Bulutlu
 • Cumartesi 12.4 ° / 5.4 ° Düzensiz Yagmur Mümkün