“MERKEZ BANKASI VİRGÜL FARKIYLA FAİZ ARTIRMAKTAN KURTULDU”

11 BAŞKAN’DAN HÜKÜMETE THK ÇAĞRISI: “UÇAKLARI AKTİF HALE GETİRMEYE HAZIRIZ”

ORMAN YANGINLARI  HABERLERİNE RTÜK’DEN ENGELLEME İDDİASI

 “İKTİDARDAN ARTIK BİR ŞEY BEKLEMEYECEĞİZ”

Orhan Sümer, “Hem Ormanlar hem ekonomi yanıyor”

HDP’li Peköz’den Bakan Pakdemirli’ye soru önergesi

YANAN ORMANLAR İÇİN MECLİS’E KANUN TEKLİFİ SUNULDU

ÇULHAOĞLU ORMAN YANGINLARINDA İKTİDARI ELEŞTİRDİ

İYİ Gençlik Antalya'da afet bölgesinde

CHP'li Gürer,"174  bin çiftçi, bankaların takibinde "

Ayhan Barut'tan Tarım ve Orman Bakanına istifa çağrısı

CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: “YANGINI SÖNDÜRMEYE UÇAK YOK, İZLEMEYE UÇAN SARAY VAR”

"Türkiye, AK Parti döneminde Avrupa'da ağaçlandırmada birincidir"

Gürer, Kredi borcunu ödeyemeyen 1.5 milyon müşteri takipte"

CHP'li Nazlıaka, "Koyun can derdinde, kasap et derdinde"

CHP'Lİ ÖZEL: “CÜBBELİ AMİRALİN DOSYASI YÜKSEK ASKERİ ŞURA’DAN ÖNCE SONUÇLANDIRILMALI”

CHP'Lİ TANAL, "PAKDEMİRLİ İSTİFA ETSİN"

CHP'li Şevkin, "Vatandaşın toplam borcu 967 milyar lira oldu"

CHP'li Bulut: “19 yılda 19 uçağı sıfırladılar”

Ali Babacan, ‘Yangına tedbirsiz yakalanmak affedilemez’

Soner Çetin’den CHP’ye ‘Hayırlı olsun’ ziyareti

CHP’DEN GENÇLİK RAPORU: GENÇLER İÇİN PROJELER AÇIKLANDI

CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, “Gençlerin Ekonomik Durumu” raporunu yayınladı.Raporun son bölümünde ise CHP’nin gençler için projeleri yer alıyor.

CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı bünyesinde oluşturulan gençlik ekonomisi komisyonu tarafından hazırlanan ve “Hep Birlikte” projesi kapsamında oluşturulan raporda genç işsizlik verileri bölgeler ve ülkeler arasında karşılaştırmalı olarak ele alınarak ne eğitimde ne istihdamda olan gençlerin sorunlarına dikkat çekildi. Türkiye’de bölgeler arası eşitsizliğe vurgu yapılarak Güneydoğu ve Kuzeydoğu Anadolu bölgelerinde 20-24 yaş arası kadınlarda işgücüne katılımın en düşük olduğu belirtildi. Raporda ayrıca İŞKUR ve bakanlıkların genç istihdam politikalarının nicelik ve nitelik olarak yetersiz olduğu ifade edildi.
Raporun son bölümünde “Cumhuriyet Halk Partisi Gençlerle Birlikte ve Gençler İçin Ne Yapacak” başlığı altında gençler için vaatler sıralandı.
Raporla ilgili açıklama yapan CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, “Gençlerin büyük bir oy potansiyeli olmasının da etkisiyle siyaset gençlerin sorunlarını daha çok konuşmaya başladı. Ancak sorunları muhatapların kendisiyle ve doğru bir şekilde tespit etmek ve gençleri homojen bir kitle olarak görmemek kadar doğru çözümleri üretmek de önemli. Araştırmalarımız ve görüşmelerimiz doğrultusunda gençlerin sorunlarının çözümü için yol almaya başladık.” dedi.
Gökçen, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında gençlerle birlikte ve gençler için yapılacakları sıralayarak şunları söyledi: “CHP iktidarında Genç İstihdam Atılımı vizyonuyla Gençlik Garantisi Programı’nı uygulayacağız. Gençlik Garantisi Programına göre 30 yaş altı yükseköğrenim mezunu gençler istihdam, işsizlik desteği, eğitime devam ve ücretli staj seçeneklerinden birinden yararlanacaklar. Aynı zamanda tüm organize sanayi bölgelerinde iş garantili yatılı teknoloji liseleri açılacak. Teknoloji liselerinde üç yılını tamamlayan gençler, devletten sigorta primi desteği alarak ücretli staj görecekler. Eğitime devam etmek isteyenler ise kendi alanlarında eğitim almak kaydıyla puan avantajına sahip olacaklar. YÖK kaldırılarak üniversiteler mali, idari ve bilimsel özerkliğe kavuşacaklar. Rektörlük seçimleri geri gelecek, üniversite bileşenleri rektörlük seçimlerinde temsil edilecekler. Eğitim sistemi paydaşlarla birlikte baştan aşağı değiştirilerek nitelikli, bilimsel ve erişilebilir bir eğitim anlayışı benimsenecek. Kamuda mülakat kaldırılarak liyakat ilkesi hayata geçirilecek. İfade özgürlüğü sağlanarak kuvvetler ayrılığı ve yargı bağımsızlığına dayalı güçlendirilmiş parlamenter sistem kurulacak.”

(vş)