"450 BİN KİŞİ SAĞLIK HİZMETLERİNDEN MAHRUM"

"Mağdur gençlerimizi kaderine terk etmeyin"

CHP'Lİ MUHARREM ERKEK, "MUHALEFET YAPMAK SUÇ"

Kılıçdaroğlu'ndan fezleke açıklaması: Hodri meydan!

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı görevden alındı

CHP'li Bulut çek mağdurlarını Meclis gündemine taşıdı

"Zor durumdaki üreticilere çare bulunsun"

"GARANTİLİ’ YOLLARDA VATANDAŞA OGS VE HGS DARBESİ!"

CHP'li Karabıyık,"Eğitimde kargaşa yaşanıyor"

CHP binalarına asılan '128 milyar dolar' afişleri her yerde toplatıldı

CHP’li Çelebi,“Karalar'ın çalışmaları Cumhur İttifakı tarafından engellendi”

“128 MİLYAR DOLAR NEREDE?” SORUSUNA AKP’NİN YANITI  TWİTTER’DAN GELDİ

“SALGININ ARTMASINDAN VATANDAŞI SUÇLAMAYA BAŞLAMIŞSAN SEN BU İŞİ BİLMİYORSUN DEMEKTİR”

CHP'li Şevkin'den gazilerin sorunları için kanun teklifi

EMEKLİ AMİRALLER SERBEST

CHP’Lİ KARAKAŞ,”İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN VAZGEÇMİYORUZ”

AĞBABA: “YURTTAŞLAR RAMAZAN SOFRASI KURAMIYOR”

CHP'Lİ AKIN: ‘ORTADA ÇOK AÇIK BİR RANT VARDIR"

TANRIKULU: "MART AYINDA 182 KİŞİNİN YAŞAM HAKKININ İHLAL EDİLDİ"

CHP'Lİ ÖZTUNÇ: "İSKENDERUN HALKI SAHİPSİZ DEĞİLDİR"

KILIÇDAROĞLU'NDAN BİLİM KURULU'NA ÇAĞRI: "KORKMAYIN, KONUŞUN, YANINIZDAYIZ"

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN’DAN ERDOĞAN’A YANIT

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’li belediyeleri hedef alan sözlerine yanıt vererek,Erdoğan, belediyelerimize saldıracağına onlara dua etmelidir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun,Erdoğan’ın, grup toplantısında kar yağışları sonrasındaki bazı trafik görüntülerini izletmesini “acizlik” olarak değerlendirdi.
Torun, “Erdoğan belediyelerimizin başarılı hizmetlerini gördükçe ne yapacağını şaşırmıştır. Ama buradan size ekmek çıkmaz. Yoksulluğa mahkûm ettiğiniz milletimiz zeytinyağı gibi üste çıkma çabalarınıza prim vermez. Erdoğan, belediyelerimize saldıracağına onlara dua etmelidir” dedi. Torun, “İstanbul’a ihanet edenlerin, Ankara’yı parsel parsel satanların, Serik’te 500 bin lira rüşvet alanların, kusurlarını gizlemek için partimize saldırma çabaları en hafif tabiriyle siyasi yüzsüzlüktür” ifadelerini kullandı.
Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında, CHP’li belediyeleri hedef alan açıklamalarına yanıt verdi. Torun, yazılı açıklamasında, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Buradan size ekmek çıkmaz”
“Erdoğan’ın grup toplantısında yaptığı açıklamaları ibretle takip ettik. Anlaşılıyor ki Erdoğan’ın şahsı da artık ilk seçimde gideceğine inanmış, koltuğunu korumak için ise aciz ve seviyesizce partimize saldırmaktan medet umar hale gelmiştir. Sayın Erdoğan’a şunu söylüyoruz: Buradan size ekmek çıkmaz. 19 yılın sonunda yoksulluğa mahkûm ettiğiniz milletimiz, zeytinyağı gibi üste çıkma çabalarınıza prim vermez.
“Erdoğan kıskanıyor”
Bizim her bir belediyemiz, iktidarın tüm baskılarına rağmen tarih yazıyor. Tüm engelleri, halkımızla birlikte tek tek aşıyor. Onlar işçimize 2.825 lirayı reva görürken, bizim belediyelerimiz en az 3.100 lira veriyor. Onlar pandemi sürecinde maske dağıtamazken bizim belediyelerimiz kendileri üretip ücretsiz dağıtıyor, vatandaşlarımıza her türlü desteği sağlıyor. Bizim belediyelerimiz onlar gibi çılgın projelerin peşinden koşmuyor, vatandaşın öncelikli sorunlarını tek tek çözüyor. İşte Erdoğan bu tabloyu kıskanıyor. 
“İktidar siyasi hazımsızlıktan kurtulmalı”
Biz, yerel seçim öncesi ve sonrasındaki her bir kara propagandayı boşa çıkardıkça bu iktidar, deyim yerindeyse çıldırıyor. Bu bir siyasi hazımsızlık halidir, bu halden kurtulmak önce iktidarın hayrına olacaktır.
“Belediyelerimize dua etsin”
Erdoğan, artık ne yapacağını şaşırmış, belediyelerimizi itibarsızlaştırmak için grup toplantılarında video gösterileri düzenleyecek kadar seviyeyi düşürmüştür. Ancak Erdoğan’ın yoğun kar yağışı sonrasında yaşanan bazı trafik görüntülerini izlettirme çabası da ne yazık ki acizlikten öteye gidememiştir. Son çırpınışların ürünü olan bu videoların da kendilerinden başka seyirci çekmediği ortadadır. Erdoğan, belediyelerimize saldıracağına, başarılı hizmetlerinin devamı için onlara dua etmelidir.
“Siyasi yüzsüzlük”
İstanbul’a ihanet edenlerin, Ankara’yı parsel parsel satanların, Serik’te 500 bin lira rüşvet alanların, yıllarca şehirlerimizi ranta, talana teslim edenlerin, kusurlarını gizlemek için partimize saldırma çabaları en hafif tabiriyle siyasi yüzsüzlüktür.
“En iyi 6 büyükşehir CHP’li”
İnsani Gelişme Vakfı bugün Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı çerçevesinde hazırlanan ve büyükşehirleri kapsayan 2020 İnsani Gelişme Endeksi sonuçlarını açıkladı. Listenin ilk 6 sırasının tamamında CHP’li büyükşehir belediyeleri var. Sadece bu tablo bile iktidarın kara propagandalarını boşa çıkarmaya yeter. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, yereldeki başarılı hizmetlerimizi, ülkemizin geneline yaymak için geliyoruz. Biz hazırız, sandığı bekliyoruz.”

(vş)