ADANA BAROSU’NDAN ERMENEKLİ MADEN İŞÇİLERİNİN GÖZALTINA ALINMALARINA TEPKİ

MGK bildirisi yayınlandı

Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) tanıtılacak

“Salgın dönemini yalnızca ekonomik krizi değil, cinsiyet eşitsizliğini de derinleştirdi”

Çetin: Öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz

CEYHAN'DA ÇOCUK OYUN PARKLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR

CHP’Lİ BULUT GÜNDEME GETİRDİ, SAĞLIK BAKANLIĞI FAHİŞ PCR TESTİ ÜCRETLERİNE DUR DEDİ.

Fedakar öğretmenlerimize minnettarız.

KOCAİSPİR: “HERKESİN HAYALLERİNE IŞIK TUTAN BİR ÖĞRETMENİ VARDIR”

“60 bin öğretmen derhal atanmalıdır”

CHP'li Bulut, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü  kutladı.

ORHAN SÜMER’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLMASI

ÖĞRETMENLERİMİZ KUTSAL VAZİFELERİNİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRMEKTEDİRLER

KESK, "OYALAMA İŞKENCESİNE SON VERİLMELİ"

KIZILAY İLE ADANA’DAN İZMİR’E GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Bir sağlık emekçisi daha Covid-19'dan yaşamını yitirdi

“DEMOKRASİYİ, CAN VE HUKUK GÜVENLİĞİNİ TEHDİDE DERHAL ETKİLİ YASAL İŞLEM YAPILMALIDIR”

CEYHAN ASKERİNİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI

Irak'ta 2 Türk askeri yaşamını yitirdi

BASIN İLANLARINA %20 ZAM

Yumurtalıkta bir sokak karantina altına alındı

Çetin,“Biz Cumhuriyetiz”

Başkan  Soner Çetin, Atatürk ilkelerine ve cumhuriyetin temel değerlerinin ödünsüz savunucusu olduklarını belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyerek sonsuza dek var olacaktır” dedi.

Cumhuriyetin ilanının 97’nci yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan Başkan Soner Çetin, “1. Dünya Savaşı’nın ardından ülkemizi işgal eden emperyalist güçler, Anadolu’yu bölüp parçalayıp, paylaşmaya başladılar. Yıllardır savaşlardan yorgun düşen, ordusu dağıtılmış, morali bozulmuş Türk Milletini yok etmenin kolay olduğunu zannettiler. Ancak onların hesaplayamadığı şey milletine sonsuz güven duyan, esaret altında yaşamaktansa ölümü göze alan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün varlığı ve azmiydi” dedi.

Büyük Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Milli Mücadelenin cephedeki bölümünün 9 Eylül’de düşmanın denize dökülmesiyle sonuçlandığını kaydeden Başkan Soner Çetin, “Büyük Önder kendi bağımsızlığını kazanan Türk Milletinin kendi kaderini tayin için en iyi yönetim şeklinin cumhuriyet olduğunu düşünüyordu. 29 Ekim 1923’te cumhuriyeti ilan ederek, kulluktan bireye, ümmetten millete dönüşümü sağladı” şeklinde konuştu.

Başkan Soner Çetin, Büyük Önder Atatürk’ün en ideal yönetim sistemi olan cumhuriyeti ülkesine ve halkına uygun gördüğünü belirterek, “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Büyük Önder’in ifade ettiği gibi ‘Cumhuriyet fazilettir’. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti korumak, kollamak ve geliştirmek bizim en büyük sorumluluğumdur. Cumhuriyet; Türk Milletinin varlık sebebidir. Cumhuriyet varsa biz varız. Biz cumhuriyetiz. Yaşasın cumhuriyet” dedi.

Başkan Soner Çetin mesajının sonunda, “Türk Milletinin ve Çukurovalı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyor, cumhuriyet coşkusuna her vatandaşımızın ortak olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ