TANRIKULU: "SON 18 YILDA 27 BİN 493 KİŞİ İŞKENCEYE UĞRADI"

CHP HEYETİ AKSARAY’DA

AKP'li Kaya,"Muhalefet taş üstüne taş koymamış bir zihniyettir"

İLGEZDİ: "KÜLTÜR BAKANLIĞININ SANATÇILARDAN HABERİ YOK"

AKP'li Yazıcı,"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi güçlendirecek"

KILIÇDAROĞLU: "HERKES SANDIĞI BEKLİYOR"

"UCUZ EKMEĞİ YASAKLAMAK YAŞAM HAKKINA MÜDAHALEDİR"

"Maliyetler fırlıyor, çiftçi yanarken iktidar seyrediyor"

Erdoğan, “Ülkemizi yeni küresel düzende hak ettiği yere taşıyacağız”

İYİ PARTİLİ KABUKCUOĞLU,"ÇATILARDAKİ YAĞMUR SULARI DEĞERLENDİRİLMELİDİR"

CHP'Lİ ÜNSAL,"140 MİLYON DOZ AŞIYA İHTİYAÇ VAR"

AKP'Lİ AKBAŞOĞLU, "BAŞIMIZA NE GELDİYSE PARLAMENTER SİSTEMDEN GELDİ"

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, "1921 ANAYASASI'NIN KABUL EDİLİŞİNİN 100. YILI SEMPOZYUMU"NA KATILDI

Gürer: “Rehber öğretmen ataması yapılmalıdır”

AKP'Lİ AKBAŞOĞLU: "ERKEN SEÇİM FALAN YOK"

Bulut,"Eğlence sektörü 10 aydır işsiz"

AKP'li Demiröz,"Girdiğimiz her seçimden iktidar olarak çıktık"

KILIÇDAROĞLU İZMİT’TE

Erdoğan,"Sanatın evrensel yönünü gösterdik"

Ayhan Barut, sağlıkta atamaları Meclis gündemine taşıdı 

Şevkin,“Veresiye defterinde yer kalmadı”

"Atıl tutulan devlet hastaneleri ve askeri hastaneler hizmete sokulmalıdır"

İYİ Parti Grubu tarafından, Şehir hastanelerinin yapım sürecinde kapatılan kamu hastanelerinin yeniden açılması için verilen Meclis Araştırma Komisyonu kurulması teklifi, AK Parti ve MHP'li genel kurul üyelerinin oylarıyla reddedildi

Teklifin gerekçesini açıklamak üzere söz alan Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu, milletin sağlığına karşı büyük bir tehdit oluşturan covid-19 salgınıyla ön saflarda mücadele eden sağlık çalışanlarının, enfeksiyon uzmanlarının her hastanede parça parça çalıştığını, belirli hastanelerde toplanmalarının, korona pozitif hastalara daha iyi hizmet vermelerini sağlayacağını ve virüsle ilgili tecrübelerini arttırıp, iş yüklerini azaltacağını söyledi.

 

Hava alanlarının hastane yapılmaya çalışıldığı, sahra hastanelerinin planlandığı bu dönemde, kamu hastanelerinin hizmete sokulmamasının komedi olacağını ifade eden Kabukcuoğlu; “ Atıl tutulan on binlerce yatağa sahip devlet hastaneleri ve askeri hastaneler hizmete sokulmalıdır. Bu hastaneler şehir merkezlerinde vatandaşlarımızın rahatça ulaşabileceği hastanelerdir. Bunlara çürüktür, enkazdır gibi  söylemlerle kulp takmaya gerek yoktur.” dedi. Kabukcuoğlu, Modern hastanecilik anlayışının kabul etmediği devasa Şehir hastanelerinin, Bakım-onarımı, aydınlatması, ısınma, temizlik ve ulaşımı gibi durumları düşünüldüğünde, enfeksiyon hastanesi olarak kullanılmaya hiç uygun olmadığını, her gün binlerce insanın sağlık hizmet almak için bu hastanelere gelmesiyle, enfeksiyonunun devlet eliyle sağlam insanlara bulaşma riskinin artacağını vurguladı.

Salgından önce hastanelerde tedavi gören hastaların salgınla beraber aldıkları hizmetlerde aksamalar olduğunu ve normal hastaların enfeksiyona yakalanma korkusu ile hastaneye gitmekten kaçındığını, bu duruma onarılması mümkün olmayan aksaklıklara neden olmadan önce çözüm getirmesinin önemli olduğunu belirten Kabukcuoğlu; “Bazı hastanelere, normal hastaların gitmesi sağlandığı takdirde, evinde enfarktüs geçiren hastalar korkmadan hastanelere gidecek, tedavi olacaktır. Ayrıca burada çalışan personel tedirginlik duymadan hizmet vermeye devam edecektir. Bunun için iyi bir şekilde organize olarak, başta kapatılan kamu hastanelerimizin geri açılmasını sağlamalı, karantina hastanelerini diğer hastalıkların tedavisinde mağduriyetlerin yaşanmaması için ayırmalıyız.” dedi. Kabukcuoğlu’nun konuşmasından sonra Genel Kurul’da oylanan önerge, Ak Parti ve MHP’li milletvekillilerinin olumsuz oy kullanması neticesinde reddedildi.(CO)

 


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ