Sarıeroğlu,"AK Parti demek Türkiye demektir"

“Esnafın, çiftçinin suni söylemler ve şişirme haberlere karnı tok”

ÖZKOÇ: “TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MASAYA OTURAN ERDOĞAN'DIR”

“LEBALEB’LE ÖVÜNMEK HANGİ VİCDANA SIĞAR?”

Fezlekeler Meclis'te

ERDOĞAN,"CHP SÜZME FAŞİST PARTİDİR"

Gürer, "İhracatta Rusya’nın insafa gelmesini bekliyoruz"

AKP'de görev bölümü

Hatimoğulları’ndan Kod 29 Nedeniyle Yaşanan Hak Gaspları-Araştırma Önergesi

CHP'li Kaya, "250 bin öğretmen açığı var"

CHP'Lİ ANTMEN "AMAÇ ATATÜRK ADININ YOK EDİLMESİDİR"

BULUT, “ÇİFTÇİNİN ZİRAAT’E BORCU ‘BANKA VE MÜŞTERİ SIRRI’”

AKP'Lİ ÇİLEZ'DEN KUŞAK TANIMLARINA ELEŞTİRİ

30 bin Emlak ve Emlak Yönetimi mezununun çığlığı TBMM’de…

TBMM KİT KOMİSYONU TOPLANDI

TBMM GENEL KURULUNDA DÜN

AKP'li Çelik, "Aile değerleri üzerinden siyaset yapmaya devam ediyorlar"

Emek Partisi Adana’da zamlara karşı halk için bütçe istedi

KILIÇDAROĞLU,"DEVLET BÖYLE YÖNETİLMEZ"

Buldan'dan Soylu'ya yanıt: "Onların onayıyla Kandil'e gidiyorduk"

Bahçeli: "Biz kuşakları X, Y, Z ile ele almıyoruz"

AKP'li Yavuz,"Daha aydınlık Türkiye için çalışıyoruz"

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz,"Cumhur İttifakı ile Türkiye'nin dönüşümüne daha büyük katkılar sunacağız" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Cumhurbaşkanı  ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir'den canlı bağlantıyla katıldığı  Hakkari İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi’nde  konuştu.

Hakkari Kapalı Spor Salonu'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede konuşan Yavuz, yaptıkları işin salt bir siyasi organizasyon olmadığını söyledi.

Bir dava hareketinin neferleri olarak Türkiye'nin yarınlarını daha aydınlık hale getirmek için uğraş verdiklerini belirten Yavuz, şunları aktardı:

"Eğer kökü çok derinlerde olan ve maziden aldığımız ilhamla geleceğe doğru yürümüyor olsaydık, bunca tuzağı boşa çıkartamaz, bunca prangayı kıramazdık. Dolayısıyla eğer Türkiye'de bunca tuzak boşa çıkartılmışsa, prangalar kırılmışsa ve kırılmaya devam ediliyorsa sizin gibi yüreği coşkun ve güzel insanların katkısıyla oluyor. Bu davanın neferleri olarak makamlara oturup kalamayız, makamlar bizim hedefimiz, amacımız olamaz. Makamlar ancak bizim için birer vasıta, sizlere hizmetkarlık yapabilmek için birer araç olabilir."

"Türkiye adeta solunum cihazına bağlanmıştı"

Yavuz, şöyle devam etti:

"Ekonomi birinci gündemimizdi, önceliğimizdi. Sayın Cumhurbaşkanımız gittiği her mitingde '3 yıl bizden bir şey beklemeyin' diyerek hitapta bulunuyordu. Bugün muhalefet partileri böyle söylesin bakalım. O kadar kötüydü ki Türkiye'nin hali, 3 yıl ancak nefes alırız diye düşünülüyordu. Türkiye adeta bayılmıştı, solonum cihazına bağlanmıştı, adım atamıyor, nefes alamıyordu. Ama sizlerin helal oylarınızla iktidara gelen AK Parti ile birlikte nefes aldı, ayağa kalktı, yürüdü hatta koşuyor elhamdülillah. Cumhur İttifakı ile kol kola daha çok uzun yıllar gideceğiz. Çok daha büyük işler gerçekleştireceğiz. Türkiye'nin dönüşümüne daha büyük katkılar sunacağız. Türkiye gelişecek, dönüşecek, güzelleşecek. Bundan hiçbirinizin şüphesi olmasın."

"10 binlerce kişi işkenceye maruz bırakılmıştı"

O dönemde ikinci önceliğin darbeler, terör ve vesayet olduğunun altını çizen Yavuz, 10 yılda bir gerçekleştirilen ihtilallerle Türkiye'nin bütün kazanımlarının yerle bir edildiğine dikkati çekti.

Sadece 1980 ihtilalinde 650 bin kişinin gözaltına alındığını anlatan Yavuz, şu değerlendirmelerde bulundu:

"210 bin dosya mahkemelerde açılmış, 230 bin kişi yargılanmıştı. 517 kişi idama mahkum edilmişti. Bunların 50 tanesi biri sağdan biri soldan denilerek idam edilmişti. 10 binlerce kişi işkenceye maruz bırakılmıştı. Binlerce kişi yurt dışına kaçmak zorunda kalmıştı. Darbeler böyle sonuçlar üretiyordu. AK Parti iktidara geldiği günlerde de herkesin kafasında şöyle bir cümle dolaşıyordu, 'İktidar olmak mümkün ancak muktedir olmak mümkün değil.' Ama her birinizin, annemizin ak sütü kadar helal olan oylarımızla iktidarda tuttuğumuz, iktidara getirdiğimiz ve iktidarını da devam ettirdiğimiz AK Partiyle bu algı da yerle bir oldu."

(vş)