SİYASET 28.11.2021 10:35:00 295 0
 • BIST 100

  2.858%-0,38
 • DOLAR

  17,9489% 0,06
 • EURO

  18,4031% -0,70
 • GRAM ALTIN

  1.034,0% 0,13
 • Ç. ALTIN

  1706,1% 0,13
 • Cumartesi 34.3 ° / 25.4 ° Bulutlar
 • Pazar 34.4 ° / 24.1 ° kırık bulutlar
 • Pazartesi 35.1 ° / 23.3 ° Bulutlar

AKP'li Kurtulmuş, "Türkiye'ye birileri çelme takmaya çalışıyor"

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş,"Şimdi Türkiye'de aklınıza ne geliyorsa, dışarıda elin oğlunda ne varsa Türkiye onu üretebilecek noktaya gelmiştir" dedi.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Samsun Büyükşehir Belediyesince inşasına başlanan Havza ve Kırsal Mahalleler İçme Suyu Arıtma Tesisi'nin temel atma töreninde konuştu.

Kurtulmuş, yapılan hizmetlerin, atılan güzel adımların hepsini gördükçe Türkiye'nin geleceğine dair umutlarının da yeşerdiğini söyledi.

Türkiye'nin yolları, köprüleri, havaalanları, üniversiteleri, fabrikaları, organize sanayi bölgeleri, su tesisleri, altyapı çalışmaları gibi akla gelen tüm hizmetleri sürdürdüğünü belirten Kurtulmuş, "Çünkü biz başından itibaren Türkiye'nin yeniden büyük Türkiye olması idealine kenetlenmiş bir kadroyuz. Biz insanların en hayırlısının insanlara faydalı olanlar olduğuna inanan bir toplumuz. Siyasetteki temel amacımız milletimizin duasını, Allah'ın rızasını kazanmaktır. Bunun için canla başla çalışıyoruz ve Türkiye her gün ileriye doğru gidiyor." diye konuştu.

Türkiye'ye birilerinin çelme takmaya çalıştığını dile getiren Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Son 7-8 yılda yaşadıklarımızı şöyle bir göz önünde bulundurursanız, film şeridi gibi gözünüzün önünden geçerse bunların her birisinin herhangi bir gelişmiş ülkede dahi olsa, bir tanesinin bile ülkeyi yerle bir etmesi, hükümetleri dağıtması mümkündür. MİT Başkanının gözaltına alınmaya çalışıldığı 7 Şubat 2013 tarihinden itibaren başlayarak Gezi Parkı eylemleriyle, 17-25 Aralık eylemleriyle, en son Türkiye'deki 15 Temmuz darbe teşebbüsüyle yapılmak istenen şey Türkiye'de bir hükümet değişikliğine gitmekti. Eyvallah ama onun da ötesinde, Türkiye'nin öte taraftan terör örgütleri vasıtasıyla PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla vesairesiyle Türkiye'yi engellemek, güçlü büyük Türkiye yürüyüşünü önlemek ve onun da gerisinde bu milleti bu çağın gerisine itmek amaçları vardı. Bana sorarsanız AK Parti'nin bu ülkede yapmış olduğu en önemli şey, bu zihniyeti değiştirmektir."

Önce 19 yılda devlet millet kaynaşmasının sağlandığını vurgulayan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hatırlayın. Bırakın buraya Havza'nın merkezlerine bile bakanların, milletvekillerinin, belediye başkanlarının gelmesi, halkın içerisinde olması çok görülür bir şey değildi. Şairin söylediği gibi, 'Devlet dediğin çatık kaşlı zattı.' Millete tepeden bakan, milletin önünden geçerken titreyerek geçtiği hükümet konaklarından ibaretti. Şimdi ise hükümet milletin ayağına giden, millete hizmetkar olduğunun farkında olan, milletin emrinde olan bir hükümet anlayışıdır. İşte Türkiye'nin her yerinde de bunu görüyoruz. Bu zihniyeti ortaya koyduğunuz zaman zaten başarılı oluyorsunuz. Devletle millet kaynaşmış oluyor. Bunu nerede test ettik. Eğer devletle millet bütünleşmiş olmasaydı, devletin Cumhurbaşkanı 15 Temmuz gecesi, 'Çıkın meydanlara, bu eşkıyalara karşı direnin ve bunlara hadlerini bildirin' dediği zaman bu millet çıplak elleriyle, çıplak bedenleriyle tankların önüne çıkmaz ve darbe teşebbüsünü önlemezdi."

Kurtulmuş, tek karar mercinin milletin olduğunu bilerek yollarına devam ettiklerini anlattı.

Türkiye'de son 19 yılda büyük bir özgüven inşası sağladıklarının altını çizen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Gencecik çocuklarımız, üniversitelerdeki araştırmacılarımız, hatta liselerdeki öğrencilerimiz 'biz yapabiliriz' noktasına geldi. Biz elin oğluyla uzay alanında yarışırız. Roketlerimizi yaparız, İHA'larımız yapılır, SİHA'larımızı yaparız, fabrikalarımızı yaparız, OSB'lerimizi yaparız ve her alanda mücadele edebiliriz. Dünyaya her şeyi yapar ve satarız noktasına geldik. 2022'de Samsun TEKNOFEST'e ev sahipliği yapacak. Onun dolayısıyla da bu memlekette nasıl insanların öz güvenlerinin yükseldiğini bir kere daha orada göreceksiniz. Belki milyonu aşan genç gelecek, TEKNOFEST'i ziyaret edecek. Yüzlerce ekip yeni ürünler üretmek, yüksek teknoloji üretmek için yarışacak ve onları orada sergileyecek. Şimdi Türkiye'de aklınıza ne geliyorsa, dışarıda elin oğlunda ne varsa Türkiye onu üretebilecek noktaya gelmiştir. Onlarla rekabet edebilecek noktaya gelmiştir."

(vş)

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ

“500 BİN AİLE HAYATINDAN MEMNUN,  22 MİLYON AİLE İNİM İNİM İNLİYOR”

Kılıçdaroğlu, CHP Gençlik Kolları İl Başkanları Toplantısına Katıldı

CHP’Lİ 11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TEKİRDAĞ’DA BİR ARAYA GELDİ

CHP'li İlgezdi: “Diploma-İş Denklemi Bozuldu”

AKP, 21 YAŞINDA

CHP'li Öztrak’tan Bakan Nebati’ye yanıt: “Oynamayı Bilmeyen Gelin Yerim Dar Der”

CHP'li Çeviköz, "Suriye'de istikrarı destekliyoruz"

AYM'den Tuğluk’un Tahliye istemine ret kararı

"GAZETECİ TOLGA BALCILAR'I AÇLIK GREVİNDEN VAZGEÇİRDİK"

Kılıçdaroğlu:,"Seçimden Sonra ÖTV İndirilecek"

KILIÇDAROĞLU,"KISIR ÇEKİŞMELER YOK ARTIK"

CHP'li Şevkin, "Küçük işletmeler büyük sorunla karşı karşıya"

CHP'li Gökçen: "Bu Kez Zeytinli Rock Festivali’ni Yasakladılar"

CHP'li Nazlıaka, Kadın Kollarının Yeni Projesini Açıkladı

AKP'Lİ YAVUZ'DAN KILIÇDAROĞLU'NE ELEŞTİRİ

CHP Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı bugün Başlıyor

DSİ TARAFINDAN YAPIMI TAMAMLANAN 34 HİDROELEKTRİK SANTRALİNİN AÇILIŞI YAPILDI

“HEPİMİZ FAKİRLİKTE BİRLEŞİYORUZ”

“YSK’DA OLMAYAN SEÇMEN LİSTELERİNİN CHP’DE OLDUĞU” TARTIŞMASI      

CHP'Lİ TEKİN,"KADINLARIMIZA MAAŞ BAĞLAYACAĞIZ"

ÖZTRAK,"TARIMIN ÖNEMİNİ DÜNYA ANLADI, BİR BİZDEKİ HÜKÜMET KAVRAYAMADI"