DSP Adana İl Başkanlığına Erhan Saltuk atandı

MHP Adana, “Liderimiz Devlet Bahçeli’nin emrindeyiz"

Ayhan Barut'tan "8 Mart resmi tatil olsun" önerisi

NACİ AĞBAL: “DEZENFLASYON SÜRECİNE GENEL KAMUOYUNUN VERECEĞİ DESTEK ÖNEMLİ”

"Kadınlarımızın, erkek egemen çarkları içerisinde ezilmesine müsade etmeyeceğiz"

CHP'li SARIBAL,"ÇİFTÇİ KUZUSUNU 4 AYLIKKEN KESİMNE GÖNDERİYOR"

MHP'Lİ KAŞIKÇI,KENDİSİNİN DOKUNULMAZLIĞIN KALDIRILMASINI İSTEDİ

CHP'Lİ AĞBABA, ŞÜPHELİ ASKER ÖLÜMLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

AKP'li Çelik, "FETÖ yöneticileri tıpkı PKK gibi insanlık düşmanı ve Türkiye düşmanıdır"

"ANAYASA'YA UYULSA EYLEM PLANINA GEREK KALMAZ"

ERDOĞAN,"BU FELAKETİ KÜRESEL DAYANIŞMAYLA AŞARIZ"

Bedri Baykam, CHP için 3 D tüzük taslağı hazırladı

Şevkin, “Her muhalif hain, her karşı gelen terörist değil”

Erdoğan, muhalefeti 40 yamalı bohçaya benzetti

ÖZDAĞ, İSTİFA EDERKEN,"İYİ PARTİ'Yİ CHP'NİN UYDUSU YAPTILAR"

"İKTİDARLA EKONOMİ UZUN ZAMANDIR HASTA" 

"BİR DOZ AŞI DMO’YA NE KADARA FATURA EDİLDİ?"

"İLAÇTA KDV YÜZDE 1’E DÜŞÜRÜLSÜN"

MAHKEME KARARIYLA GERİ DÖNEN ÜMİT ÖZDAĞ,İYİP'TEN İSTİFA EDECEK

 “HİLAFET, MUSTAFA KEMAL’İN HEDEFLEDİĞİ DÖNÜŞÜM YOLUNDA ENGELDİ”

CHP'li Kaya, "Öğretmen açığı devam ediyor"

AKP'li KUrtulmuş, "Büyük hedefler için yola devam"

AKP'li Numan Kurtulmuş, “Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı sorunların aşılabilmesi için çok güçlü bir reform iradesini üç alanda da ortaya koyacağız" dedi.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Sancaktepe 5. Olağan İlçe Kongresi'nde konuştu.
Kongrelerdeki "İnandığın yolda yürü" sloganına dikkati çeken Kurtulmuş, "İnandığımız yol, yeniden büyük Türkiye'nin kurulmasıdır. Yeniden güçlü ve büyük Türkiye'yi kurmak için gece gündüz mücadele etmek, takatimizin sonuna kadar milletimizle bu kutsal yolculuğu tamamlamaktır. İnandığımız yol Türkiye'yi maddi ve manevi anlamda güçlü ve müreffeh yapmak için mücadele etme yoludur. İnandığımız yol halkın duasını ve Hakk'ın rızasını kazanmak için gayretle mücadele etme yoludur." diye konuştu.
Kurtulmuş, asla vazgeçmeden büyük hedefler için yollarına devam edeceklerini dile getirerek, Türkiye'nin geçmişle kıyas edilemeyecek kadar çok büyük başarılar kazandığını söyledi. 
Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve Karadeniz'deki faaliyetleri, Kapalı Maraş'ın açılması, Karabağ'ın kurtarılması gibi gelişmelere vurgu yapan Kurtulmuş, şöyle devam etti:
"Bunların hepsi Türkiye'nin güçlü bir devreye girmek üzere olduğunu gösteriyor. Türkiye bundan sonra çok daha başarılı bir şekilde Allah'ın izniyle yürüyüşüne devam edecek. Türkiye bu istikamette yürürken, birileri de bu gidişatı engellemek için çelme takmaya çalışacak. Türkiye'yi bu yoldan geri çevirmeye çalışacaklar. Türkiye'yi kendi içerisinde suni gündemlerle meşgul ederek, enerjisini toprağa vermek isteyecekler. Birileri Türkiye'de devletle milletin arası açılsın diye bazı darbe düşüncelerini akıllarından geçirecek. Birileri geçmiş dönemlerin özlemi içerisinde milletin evlatlarını birbirinden ayırt etmeye çalışacak. Başörtülüler-başı açıklar diye... Bir zamanlar yaptıkları gibi sağcılar-solcular, Aleviler-Sünniler, Türkler-Kürtler diye bu milleti ayırmaya çalışanlar, aramızı bozmak isteyenler olacak. İşte tam da inandığımız yolda yürümek demek, bütün bu ayrıştırmalara müsaade etmeden sabırla ve inatla daha güçlü bir Türkiye istikametinde yürüyüş demektir."
Kurtulmuş, işi ve derdi olanın AK Parti kadroları olduğunu belirterek, bu yolculuğu engellemeye çalışanlara gerekli cevapları vereceklerini anlattı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın reform konusundaki açıklamalarına dikkati çeken Kurtulmuş, "Türkiye'nin her sıkıştığı dönemde, problem olan ve daraldığımız dönemlerde güçlü reform iradesiyle yolumuz açılmış ve daha ileriye gitmiştik. Pandemi sırasında ortaya çıkan birtakım zorlukların ve Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı sorunların aşılabilmesi için çok güçlü bir reform iradesini üç alanda da ortaya koyacağız. Hukuk, ekonomi ve siyaset alanında ilgili bakanlarımızın çalıştığı artık hemen hemen hazır hale geldiği reform paketini kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.
Türkiye'de suni gündemler oluşturulduğuna vurgu yapan Kurtulmuş, 2023 ve 2024 seçimlerinde AK Parti'nin gücünü ortaya koyacağını söyledi.
Kurtulmuş AK Parti'nin 19 yıldır iktidarda olduğunu anımsatarak, şu değerlendirmelerde bulundu:
"Şunu asla unutmayın. Bu millet bize oy vermeye mecbur ve mahkum değildir. Çok büyük hizmetler yaptık. Bazen düşünüyoruz. Hizmetleri 2 gün saysak bitmez. Her gün geçtiğimiz yerlerde büyük hizmetler var. Bu hizmetleri yaparsınız ama hepsinden iyicesi bir gönüle girmektir. Gönüllere girdikçe biz başarılı olmak durumundayız. Cumhurbaşkanımızın halkımız tarafından bu kadar güçlü bir şekilde desteklenmesinin en temel nedeni de gönüllere girebiliyor olmasıdır. "

(vş)