AKP'li Kurtulmuş,"Türkiye her zaman darbelere karşıdır"

Memleket Partisi Seyhan’a genç Başkan

AKP, "Tunus'ta demokratik süreçlerin askıya alınmasını reddediyoruz"

CHP'Lİ ÇEVİKÖZ, "TUNUS’TA YAŞANAN GELİŞMELERİ TASVİP ETMİYORUZ"

CHP'li  Gürer: “Arpada ithalat tam gaz”

CHP'li Şevkin,“Acilen Afet Bakanlığı kurulmalı”

CHP’li Bulut, “Adana’da Salam Deresi’ndeki balık ölümlerinin nedeni kimyasal sızıntı”

DEVA PARTİ’SİNDE YENİ GÖREVLENDİRMELER

“TÜRKİYE AVRUPA’NIN GÖÇMEN GETTOSU DEĞİLDİR”

Bahçeli'den Kıbrıs açıklaması

CHP'li Orhan Sümer, “İktidar garibanları unuttu”

CHP'Lİ İLGEZDİ'DEN TRT AÇIKLAMASI

Gürer: “Pandemi, takviye edici gıda kullanımını tetikledi”

AĞBABA, ESNAF İFLASLARINI AÇIKLADI

ŞENTOP, TUNUS'TA YAŞANANLAR ENDİŞE VERİCİ"

CHP'Lİ AKIN: "İKTİDAR REKOR MALİYET ARTIŞINI KABUL ETTİ"

Gürer: “2021 yılının ilk 6 ayında, 1155 emekçi iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi”

CHP’Lİ BULUT,“409 BİN KİŞİ DAHA BANKALARIN KARA LİSTESİNDE”

CHP'li Barut,"Kayıp silahlar bulunsun, hesap sorulsun"

KILIÇDAROĞLU: “ÜLKEMİZİN GERÇEK BEKA SORUNU SIĞINMACI SELİDİR”

CHP’li  Şevkin, “Her yıl 20’den fazla insanımız boğuluyor!”

AKP'li Karaaslan,“Krizin adı belli, iklim değişikliğidir”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, iklim değişikliği ile mücadelede bir ülkenin tek başına aldığı önlemler ve gösterdiği çabanın yeterli olmadığını dile getirdi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Havza ilçesinde Havza Ticaret ve Sanayi Odası'nca düzenlenen toplantıda sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi.

Ardından bir mantar üretim tesisini gezen Karaaslan, "Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü" nedeniyle basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.Kuraklık ve çölleşme mücadelesinin dünyanın en önemli maddelerinden birisi olduğunu vurgulayan Karaaslan, şöyle konuştu:

"Kuraklık ve çölleşme hayatın tüm unsurlarını etkileyecek. Kuraklık ve çölleşme dünyada üretim kapasitesini düşürecek, gıdaya ulaşımı engelleyecek. Eğer bu şekilde önlem alınmadan devam ederse bütün dünya çok büyük krize dönüşmesi muhtemel bir süreci yaşıyoruz. Aslında krizin adı belli, iklim değişikliğidir. İklim değişikliği şu anda Kovid-19 ile mücadele eden bütün dünyanın bir sonraki aşamada maalesef de bir aşısı olmadığı için karşı karşıya kaldığı en büyük tehditlerden biridir."

Türkiye'de ve dünyada iklim değişikliği nedeniyle bugüne kadar karşı karşıya gelinmeyen birtakım doğa olaylarının yaşandığını belirten Karaaslan, şöyle devam etti:

"Bununla mücadele etmeyi başarırken bir yandan da geleceğe dair adımlar atabilmeliyiz. İşte bu nedenle Türkiye çok uzun yıllardır çölleşme ve kuraklıkla mücadele eylem planlarını oluşturmuş, bunun sadece belli bir alanda yapılacak çalışmalardan ibaret olmadığı bütüncül bir planlama yapılması gerçeği ile yola çıkmış ve ağaçlandırma faaliyetlerinden su yönetim planlamalarına bunun dışında iklime duyarlı tarım alanlarına destek veren uygulamalara ve karbon salınımını azaltmaya yönelik birçok farklı projeyi hayata geçirmiş ve şehir merkezlerindeki yutak alanları millet bahçeleriyle artırmıştır. Türkiye, dünyada orman varlığını artıran nadir ülkelerden biri haline gelmiştir."

Karaaslan, iklim değişikliği ile mücadelede bir ülkenin tek başına aldığı önlemler ve gösterdiği çabanın yeterli olmadığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bütün dünya olarak ortak hareket edebilme kabiliyetini kazanmalıyız. Hal böyle olunca bir bireyin hayatında değişim ve dönüşüm başlatabilmesi bile çok önemlidir. 'Bugünden sonra eskisi gibi olmayacak' diyerek iklim değişikliği ile ilgili uyum noktasında hayatında birtakım önlemleri, en başta tüketim alışkanlıklarını değiştirebilmiş bir bireyin çok şey değiştirebildiği ama onun ötesinde bazen ülkelerin tek başına bir şey yapmalarının hiçbir şeyi değiştiremediği garip bir denklemin içindeyiz. Ama biz Türkiye olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde üzerimize düşeni çok uzun zamandır yapıyoruz."