Şevkin, “Türkiye, kadın-erkek eşitliğinde sınıfta kaldı"

DSP Adana İl Başkanlığına Erhan Saltuk atandı

MHP Adana, “Liderimiz Devlet Bahçeli’nin emrindeyiz"

Ayhan Barut'tan "8 Mart resmi tatil olsun" önerisi

NACİ AĞBAL: “DEZENFLASYON SÜRECİNE GENEL KAMUOYUNUN VERECEĞİ DESTEK ÖNEMLİ”

"Kadınlarımızın, erkek egemen çarkları içerisinde ezilmesine müsade etmeyeceğiz"

CHP'li SARIBAL,"ÇİFTÇİ KUZUSUNU 4 AYLIKKEN KESİMNE GÖNDERİYOR"

MHP'Lİ KAŞIKÇI,KENDİSİNİN DOKUNULMAZLIĞIN KALDIRILMASINI İSTEDİ

CHP'Lİ AĞBABA, ŞÜPHELİ ASKER ÖLÜMLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

AKP'li Çelik, "FETÖ yöneticileri tıpkı PKK gibi insanlık düşmanı ve Türkiye düşmanıdır"

"ANAYASA'YA UYULSA EYLEM PLANINA GEREK KALMAZ"

ERDOĞAN,"BU FELAKETİ KÜRESEL DAYANIŞMAYLA AŞARIZ"

Bedri Baykam, CHP için 3 D tüzük taslağı hazırladı

Şevkin, “Her muhalif hain, her karşı gelen terörist değil”

Erdoğan, muhalefeti 40 yamalı bohçaya benzetti

ÖZDAĞ, İSTİFA EDERKEN,"İYİ PARTİ'Yİ CHP'NİN UYDUSU YAPTILAR"

"İKTİDARLA EKONOMİ UZUN ZAMANDIR HASTA" 

"BİR DOZ AŞI DMO’YA NE KADARA FATURA EDİLDİ?"

"İLAÇTA KDV YÜZDE 1’E DÜŞÜRÜLSÜN"

MAHKEME KARARIYLA GERİ DÖNEN ÜMİT ÖZDAĞ,İYİP'TEN İSTİFA EDECEK

 “HİLAFET, MUSTAFA KEMAL’İN HEDEFLEDİĞİ DÖNÜŞÜM YOLUNDA ENGELDİ”

AKP'li Demiröz,"Girdiğimiz her seçimden iktidar olarak çıktık"

AKP'li Vedat Demiröz, "Birisi sırtını dağa ve teröre dayamış, birisi Avrupa'dan, Amerika'dan dış vesayet odaklarından medet umar. Diğer birisi kiralık vekillerden parti kurmaya çalışır"

AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İÇDAŞ Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu.

Demiröz, AKP'nin kuruluşunu ve iktidar dönemini anlattı.

Girdikleri her seçimden iktidar olarak çıktıklarını belirten Demiröz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti milletin varlığından çıkmış, millet tarafından kurulmuş, bu ülkenin toprağına, bayrağına, taşına toprağına bağlı bir partidir. Ama diğer muhalefet partilerine dikkat edin. Birisi sırtını dağa ve teröre dayamış, birisi Avrupa'dan, Amerika'dan dış vesayet odaklarından medet umar. Diğer birisi kiralık vekillerden parti kurmaya çalışır. Bunun için biz millete dayandık, bu millet 15 seçimdir 20 yıldır AK Parti'nin başını seçimlerden dik olarak çıkardı. Bizim bu millete yapacağımız çok büyük teşekkürler var. Bunu da nasıl yapacağız, işte Çanakkale teşkilatıyla, işte ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları olarak bu millete daha fazla hizmet ederek yapacağız. Milletin ayağına gideceğiz. Ona hizmetkarlık yapacağız. Çünkü biz Türkiye'yi yönetmekle mükellefiz. Türkiye'nin kaderi AK Parti'nin kaderi ile özdeşleşmiş. Hiç kimsenin başka partilerden ümidi yok. Sayın Genel Başkanımız bir dünya lideri. Ne diyor? 'Bizim coğrafi sınırlarımız Türkiye ile sınırlı değil. Gönül coğrafyamız var.' 60'a yakın ülke, Türkiye'nin, onun liderinin dudaklarının arasından çıkacak bir çift kelimeye bakıyor." 

Vedat Demiröz, pandemi sürecinde Türkiye'nin ne kadar güçlü olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını anımsatarak, salgın nedeniyle 136 ülkedeki Türk vatandaşlarının ülkeye getirildiğini, aynı süreçte 165 ülkeye de yardım ulaştırıldığını ifade etti.

Türkiye'nin, geçmişinden bugüne kadar geride bıraktığı topraklardaki kardeşlerine el uzatmak zorunda olduğunu dile getiren Demiröz, şunları kaydetti:

"Onlara abilik yapmak zorunda. Yoksa bir güneyinde İsrail, adamın hayalleri var. Kim durduracak İsrail'i? Lübnan mı, Ürdün mü, Irak mı, Filistin mi? Hepsi perişan. Onun için bizim görevimiz çok kutsal. Birleşmiş Milletler'de Kudüs'ün başkentliğine engel olmak için toplantı yaptık. Ve orada hepinizin bildiği gibi 135'e yakın ülke bu kararı kabul etmedi. Ama gelin görün ki BM'nin 5 üyesi var. Çin, Rusya, Amerika, İngiltere ve Fransa. Bunların birisi kararı beğenmedi mi veto ediyor. Yok böyle bir adalet. Böyle bir adaletsizlik dünyada mümkün değil. Niye Genel Başkanımız 'dünya 5'ten büyüktür' diyor? İşte bunun için diyor. Bütün dünyadaki kurumlara bakın, hep başkanlıklar dönüşümlü olur. Ama gel gör ki öyle bir sistem kurmuşlar, 5 tane kafadar gelmişler yan yana, birisi 'ret' verdi mi karar iptal ediliyor. İnşallah pandemi sonrası dünyadaki yeni düzende bunun da değişmesini en kısa zamanda göreceksiniz ve değişecek. İnşallah dönüşümlü olacak ve Türkiye de yerini burada alacak. Avrupa Birliği, Türkiye'ye muhtaç olacak. AB'nin, şu anda Türkiye'den nüfusu daha büyük bir üye ülkesi yok."

(vş)