AKP'li Kurtulmuş,"Türkiye her zaman darbelere karşıdır"

Memleket Partisi Seyhan’a genç Başkan

AKP, "Tunus'ta demokratik süreçlerin askıya alınmasını reddediyoruz"

CHP'Lİ ÇEVİKÖZ, "TUNUS’TA YAŞANAN GELİŞMELERİ TASVİP ETMİYORUZ"

CHP'li  Gürer: “Arpada ithalat tam gaz”

CHP'li Şevkin,“Acilen Afet Bakanlığı kurulmalı”

CHP’li Bulut, “Adana’da Salam Deresi’ndeki balık ölümlerinin nedeni kimyasal sızıntı”

DEVA PARTİ’SİNDE YENİ GÖREVLENDİRMELER

“TÜRKİYE AVRUPA’NIN GÖÇMEN GETTOSU DEĞİLDİR”

Bahçeli'den Kıbrıs açıklaması

CHP'li Orhan Sümer, “İktidar garibanları unuttu”

CHP'Lİ İLGEZDİ'DEN TRT AÇIKLAMASI

Gürer: “Pandemi, takviye edici gıda kullanımını tetikledi”

AĞBABA, ESNAF İFLASLARINI AÇIKLADI

ŞENTOP, TUNUS'TA YAŞANANLAR ENDİŞE VERİCİ"

CHP'Lİ AKIN: "İKTİDAR REKOR MALİYET ARTIŞINI KABUL ETTİ"

Gürer: “2021 yılının ilk 6 ayında, 1155 emekçi iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi”

CHP’Lİ BULUT,“409 BİN KİŞİ DAHA BANKALARIN KARA LİSTESİNDE”

CHP'li Barut,"Kayıp silahlar bulunsun, hesap sorulsun"

KILIÇDAROĞLU: “ÜLKEMİZİN GERÇEK BEKA SORUNU SIĞINMACI SELİDİR”

CHP’li  Şevkin, “Her yıl 20’den fazla insanımız boğuluyor!”

SAADET PARTİSİ’NDE KARAMOLLAOĞLU’NA KARŞI HAREKET BAŞLATILDI

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asltürk sosyal medyadan yayınladığı uzun bir açıklama ile parti yönetimine sert eleştiriler yönlendirerek ilk genel kurulda kendi gözetimi altında yeni bir liste hazırlanacağı

Yönetimin, Kurucu Genel Başkan Necmettin Erbakan'ın politika çizgisinden uzaklaştığını belirten Asiltürk sadece iktidarı eleştirmenin Milli Görüş geleneği olmadığını belirtti.

Görülen hataları düzeltmenin Erbakan gibi davranmakla mümkün olduğunu belirten Asiltürk "Etrafımızdaki insanlarda, bir hatâ ve kusur görürsek, o hatâ ve kusuru düzeltmeyi görev biliriz. Ancak, bu görevi yerine getirirken söze tenkitle başlar, suçlayıcı bir dil kullanırsak, konuşmamız dinleyenler üzerinde olumlu bir etki yapmadığı gibi, tam tersine bizden uzaklaşmalarına da sebep olur." ifadelerini kullandı.

Asiltürk'ün açıklamalarının ardından bir açıklama yayınlayan parti sözcüsü Birol Aydın "Saadet Partisi'nin yetkili kurulları ve karar organları bellidir. Yine aynı şekilde tüzüğümüzde kongre kararının nasıl alacağı yazılıdır," ifadelerini kullandı.

Aydın, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nın öncülüğünde genel idare kurulu üyeleri ve parti yönetiminin çalışmalarına devam edeceğini vurguladığı açıklamada "Ülkemizin ve insanımızı karşı karşıya kaldığı problemlere sebep olan yanlış politikalara, tutum ve davranışlara da hangi saiklerle itiraz ettiğimiz ise milletimizin malumudur," ifadelerine yer verdi.

Asiltürk, Erdoğan'la görüşmüştü

Asiltürk'ün bu açıklamaları Saadet Partisi içerisindeki Millet İttifakı veya Cumhur İttifakı içerisinde yer alma tartışmalarının hızlandığını gösteriyor.  Genel Başkan Karamollaoğlu iktidarın karşısında Millet İttifakı'na yakın bir çizgi izlerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son aylarda Saadet Partisi'ni de Cumhur İttifakına dahil etme isteğini gösterecek adımlar atmıştı.

Erdoğan,  Ocak ayında Erbakan dönemindeki önde gelen isimlerinden Asiltürk'ü ziyaret ederek "ittifak konuştuklarını" açıklamıştı.Asiltürk görüşme sonrası "Seçime bir hafta kala buna karar verilir, yapılır. Ondan önce bunu açıklarsam bir bölünme meydana gelir. Ben bunu açıklamam. Ne yapacağım kalbimde durur," açıklamasını yapmıştı.

Asiltürk'ün son paylaşımlarında "Mü'minlerin kardeş olduklarına inandığımız için, kardeşler arasında iyi ilişkiler olmasını arzu ediyoruz. Siyâsi çekişmelerin oluşturduğu olumsuz ortamdan etkilenmeden, kardeşliğin oluşmasına ve gelişmesine çalışırız," açıklamalarındaki kardeş vurgusunun da AK Parti ile bir işbirliğine kapı aralama isteği olarak yorumlanıyor. .

ASİLTÜRK'ÜN TWİT'LERİ İÇİN TIKLAYINIZ