DSP Adana İl Başkanlığına Erhan Saltuk atandı

MHP Adana, “Liderimiz Devlet Bahçeli’nin emrindeyiz"

Ayhan Barut'tan "8 Mart resmi tatil olsun" önerisi

NACİ AĞBAL: “DEZENFLASYON SÜRECİNE GENEL KAMUOYUNUN VERECEĞİ DESTEK ÖNEMLİ”

"Kadınlarımızın, erkek egemen çarkları içerisinde ezilmesine müsade etmeyeceğiz"

CHP'li SARIBAL,"ÇİFTÇİ KUZUSUNU 4 AYLIKKEN KESİMNE GÖNDERİYOR"

MHP'Lİ KAŞIKÇI,KENDİSİNİN DOKUNULMAZLIĞIN KALDIRILMASINI İSTEDİ

CHP'Lİ AĞBABA, ŞÜPHELİ ASKER ÖLÜMLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

AKP'li Çelik, "FETÖ yöneticileri tıpkı PKK gibi insanlık düşmanı ve Türkiye düşmanıdır"

"ANAYASA'YA UYULSA EYLEM PLANINA GEREK KALMAZ"

ERDOĞAN,"BU FELAKETİ KÜRESEL DAYANIŞMAYLA AŞARIZ"

Bedri Baykam, CHP için 3 D tüzük taslağı hazırladı

Şevkin, “Her muhalif hain, her karşı gelen terörist değil”

Erdoğan, muhalefeti 40 yamalı bohçaya benzetti

ÖZDAĞ, İSTİFA EDERKEN,"İYİ PARTİ'Yİ CHP'NİN UYDUSU YAPTILAR"

"İKTİDARLA EKONOMİ UZUN ZAMANDIR HASTA" 

"BİR DOZ AŞI DMO’YA NE KADARA FATURA EDİLDİ?"

"İLAÇTA KDV YÜZDE 1’E DÜŞÜRÜLSÜN"

MAHKEME KARARIYLA GERİ DÖNEN ÜMİT ÖZDAĞ,İYİP'TEN İSTİFA EDECEK

 “HİLAFET, MUSTAFA KEMAL’İN HEDEFLEDİĞİ DÖNÜŞÜM YOLUNDA ENGELDİ”

CHP'li Kaya, "Öğretmen açığı devam ediyor"

"EYT mağdurlarının sorunlarını CHP iktidarında çözeceğiz"

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma Derneği Adana Şube yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma Derneği Adana Şube yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. EYT’lilerin sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda Bulut, EYT’lilerin kazanılmış haklarının geri alınması yönündeki mücadeleyi birlikte yürüteceklerini kaydetti.

HAKLAR, YASA İLE GASP EDİLDİ

EYT mağdurlarının sorunlarını dinleyen Bulut, 1999 yılında yürürlüğe konan 4447 Sayılı Kanun ve 2002 yılında çıkarılan 4759 Sayılı Kanun’la emeklilikte kademeli geçişin yeniden düzenlendiğini, sigortalıların prim ödeme gün sayısını doldurmuş olsalar dahi emekli aylığından yararlanabilmek için öngörülen yaş koşulunu sağlayana kadar beklemek zorunda kaldığını kaydetti.  Kazanılmış hakların bir gecede yasa ile gasp edildiğini bildiren Bulut, yüz binlerce vatandaşın mağdur olduğunu,  prim gün sayısını dolduranların yaş beklemek zorunda kaldığını bildirdi.

SARAY, EYT’LİLERİ GÖRMÜYOR

CHP olarak EYT’nin sorunlarının çözümünü seçim beyannamelerine de koyduklarını, emeklilikte yaşa takılanların haklarının iadesi için mücadele ettiklerini belirten Bulut, iktidarın ve seçim beyannamesine koyduğu halde küçük ortağının, Genel Kurul’da teklifleri reddettiğini, verdikleri Kanun Tekliflerinin, Komisyon gündemine bile alınmadığını kaydetti. Saray’ın EYT’lileri görmediğini belirten Bulut, “Har vurup harman savuran, yazlık-kışlık saraylara, uçaklara, yandaş müteahhitlere gelince kesenin ağzını açan Saray, konu emeklilikte yaşa takılanlar olunca kaynak yok diyor” dedi.

EYT’LİLERE HAKSIZLIK YAPILIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, hakkını arayan emeklilikte yaşa takılanlar için “fırsatçı” ifadesini kullandığını hatırlatan Bulut, “Burada, bir fırsatçılık yok. Ciddi bir haksızlık var. Yıllardır EYT’liler bu haksızlığın giderilmesini dile getiriyor. Örgütlü bir şekilde kendi haklarını istiyorlar. İş yaşamına başladıkları hakların emekliliğe kadar devam etmesi gerekiyor. Çalışmayı cezalandıran, haklarını vermeyen bu EYT yasasının değişmesi gerekiyor. Genel başkanımız başta olmak üzere CHP olarak ilk günden bu yana, EYT’lilerin hakkını iktidara geldiğimizde vereceğimizi ifade ettik. EYT’lilerin yanındayız, haklı mücadelelerinde her zaman yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Yasanın geriye dönük işletilmesiyle bir gecede emeklilik hakları gasp edilen EYT mağdurlarının sorunlarını CHP iktidarında çözeceğiz” dedi. (CO)