KİTABA BAKMAK BEŞ OKUMASI ON KURUŞ!
Tarih: 15.12.2016 12:28:29 / 1463okunma / 36yorum
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN

Çocukluğumuzda ders kitapları dışında fazla kaynağımız yoktu. Okulda dağıtılan dergi, rahmetli Hüseyin Kalaba´nın Okul Postası Gazetesi ve İş Bankası tarafından yayınlanan temiz baskılı, renkli, yararlı Kumbara Dergisi… Anımsayabildiklerim bunlar.

Evimize yerel gazete gelirdi. Babam eskiden Cumhuriyet okurmuş, sonradan Akşam ve Hürriyet almaya başladı fakat bu gazeteler benim yüzümden eve girmezdi. Girmezdi, çünkü bunlar Gönül Bayhan gibi, Neriman Köksal gibi, Özcan Tekgül gibi fettan kadın rolüyle ünlü kadınların mayolu falan fotoğraflarına yer veriyorlardı. Gözüm açılması, ahlakım bozulması böylece önlenmiş oluyordu. Daha sonraları ise sadece spor sayfası ile Abdullah Ziya Kozanoğlu´nun senaryosu ve Suat Yalaz´ın resimleriyle canlandırılan KAAN´ı takip etme iznine sahip olabildim. KAAN, sonraları tipini değiştirmeden KARAOĞLAN oldu ama

Artık yazan-çizen sadece Suat Yalaz´dı. Merhum Yalaz, basında “Lokum Avratlar Üstadı” diye anılıyordu.

Ahlaklı yetişmem konusunu fazlaca abrtmış olan rahmetli babam, sövüp-saymamam için sokağı, edebimi koruyabilmem için de sinemayı yasaklamıştı. Okulda gösterilen eğiticiler ve Halkevi Sineması´ndaki okulla gittiğimiz İstiklal Savaşı dışında konulu filimleri ancak Ortaokul son sınıftayken izleme izni çıktı. O da, ayda bir kez…

Her nedense, okul idareleri ve aileler tarafından çocuklara yasaklanmış kitaplar vardı. İddia ediyorum, o dönemde biz çocuklar en çok ta bunları okurduk. Benim favorilerim Tom Miks ile Teksas´tı. Lise çağıma geldiğimde önce Ten Ten ve ardından, ileri yaşlarda bile zevkle izlediğim Red Kit öne geçti.  Tom Miks´teki Kulver Kalesi, Albay´ın Kızı Suzi, Binbir Surat gibi yardımcı karakterler şöyle dursun, gencecik Yüzbaşı Tom Miks, akıllı atı Napolyon, can yoldaşları, Akıllı Doktor Sallaso ile sevimli Konyakçı adeta akraba sayılırdı. Teksas´taki Çelik Bilek ve her soruna karşı çare bulan Profesör Oklitus ile küçük Rodi de yakınlarımız arasındaydı. Yine İngilizlere karşı milliyetçilerin lideri olan Avukat da, adı Konelli gibi bir şeydi galiba, saygı duyduğumuz önemli biriydi. Ben daha o yıllarda bizim Kıbrıslı Rauf Denktaş´a benzetirdim. Sima olarak da çok benziyordu zaten.

Bana resim yapma hevesimi arttıran, daha iyi Türkçe konuşmama yardımcı olan, hatta genel kültürümü arttıran kitaplardı bunlar. Zaten hepsinde de daima iyilik kazanır, kötülük kaybederdi. Buna rağmen yasaklanmıştı. Esas kahramanlar hem iyi döğüşür, hem de attığını vurabilirdi. Fakat daha önemlisi, olağanüstü dürüst, aşırı vatansever, ve inanılmaz denecek kadar vicdanlıydılar.

Yer yer bu kitapları sergileyip kiralayanlar olurdu. En büyüğü de, Erciyes Sinemasının karşı sokağındaydı. Eminim, hemen hepsinden yüzlercesini sergiler, onlarca çocuk da fırsatını buldukça gelir; evinde, okulunda yasak olan bu kitapları ücret karşılığında ağız  tadıyla okurdu. O dönemlerde okumak 10, resmine bakmak 5 kuruştu. Benim gibi hızlıı okuyabilenler “resmine bakmak ücreti” karşılığında okuyabiliyorduk. Daha önce de yazmıştım; çocukluk yıllarımızda ya bizler çok güçlüydük, ya da mikroplar pek zayıftı. Yerlere serilmiş, kimbilir kaç çocuğun sayfayı yaladığı parmakla çevirdiği o kitaplardan dolayı ne ben, ne de tanıdıklarım hastalanmadık. Bugün olsa, hastalık korkusuyla bırakın el vurmayı, yaklaşmaktan bile çekinirim.

Yeni sayısı merakla ve sabırsızlıkla beklenen bu kitapların gördüğü ilgi üzerine Kinova, Teks ve daha bir çok resimli roman kahramanları baş gösterdiyse de öncekile kadar tutulmadılar. Yanılıyor olabilirim; bahsettiğim resimli romanların gücünü yitirmesi, tıpkı sinema gibi, televizyonun evlere girmesinden sonra oldu.

 

 

Anahtar Kelimeler: KİTABA, BAKMAK, OKUMASI, KURUŞ
Okuyucu Yorumları (36 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ömer faruk hüsmüllü
15.12.2016 19:23:34
Teşekkürler üstadım. Tam 50 sene öncesine gittim sayenizde...
Necdet Yıldırım
15.12.2016 19:44:53
5 kuruş verip bakma bahanesi ile hepsini hızla okurdum çelik sineması sokağı adı Eski kitap mezarlığı.Yüzbaşı tommiksin onbasiligini okudum desem gulersiniz
Sabahattin Yuvka
15.12.2016 19:46:03
Adanada satın alabileceğimiz bir yer varsa yazarmısınız lütfen
Bezmi Kranick
15.12.2016 19:47:33
Kaleminize sağlık Nurettin bey ne güzel bir çocukluğumuz varmış. Erciyes´in karşı sokağındaki kiralık yeri hiç bilmiyordum. Bütün harçlığımı onlara yatırır iki odalı evde fazla saklıyacak yer olmadığından hepsine nenem tarafından el konulurdu. Keşke bir deste olsada tekrar bir kaç saatliğede olsa o günlere gitsek..
Durmuş Öğüt
15.12.2016 19:49:25
Cemalpaşa köprüsünün kuzeyinde vardı tam köşede evde iki yüz metre yukarda idi hatta biz o köşede çok okuduk erciyes sineması dahada ileri giderdik çelik sinemasına kadar orada eski kitaplarda satılırdı roman çok kitap aldım eğer orada okuyacağıma okuluma devam etseydim belki tahsil yapabilirdim malesef olmadı
Gülhayat Yalçıner
15.12.2016 19:50:53
Ben hala tommiks okuyorum.Kafamı dinlendirmek için. Yeğenime verdim okusun diye. Kadıköy deki sahaftan yenisini alacağım. Eskisini getirene diğer sayıyı indirimli veriyor. Dinlenmek için herkese tavsiye ederim.Bazen tommiks, bazen teksas, bazen zagor.
Sabahattin Yuvka
15.12.2016 19:53:30
Tommiks ve Teksas´a ilaveten Kaptan Swing okurdum (tabiki saklı gizli çünki yasaklamıştı babam) Swing´in yardımcısı Gamlıbaykuş, köpeği puik (pire torbası) avukat Koloni vardı. Şimdi olsa yine alır, okurum. Çocukluğuma götürdünüz Nurettin bey teşekkür ederim, sağolun.
Sabahattin Yuvka
15.12.2016 19:56:30
Tommiks ve Teksas´a ilaveten Kaptan Swing okurdum (tabiki saklı gizli çünki yasaklamıştı babam) Swing´in yardımcısı Gamlıbaykuş, köpeği puik (pire torbası) avukat Koloni vardı. Şimdi olsa yine alır, okurum. Çocukluğuma götürdünüz Nurettin bey teşekkür ederim, sağolun.
Nesrin TC Sedat
15.12.2016 19:59:44
Sayın Celmeoğlu, yanılmıyorsam aynı çağın çocuklarıyız ( ben 1948 doğumluyum ) , merhum Hüseyin Kalaba´ yı unutmak mümkünmü, yanlış hatırlamıyorsam birde okullara gönderilen çocuk haftası isimli dergi vardı, büyüklerimize belli etmeden okuduğumuz Milliyet Gazetesindeki abdulcanbaz da unutulmazlar arasında. Kiralik tom miks - teksas okutan büyük yerlerden biride lüks sinemasının karşısında idi. Bizi geçmişe götürdünuz, elinize sağlık, Teşekkürler. Daha sık yazmanız dileğiyle.
İsmail Kısa
15.12.2016 20:00:55
Karaoğlan ve Alanı sürekli okurdum erciyes sinema önünde kaldırımda bende çok okudum
Erol Koptagel
15.12.2016 20:02:30
Sayın Celmeoğlu ,yine bizleri eskiye götürdünüz.Biliyorsunuz bu tip kitaplar öğrencilere yasaktı. Ama Bir öğretmenimiz vardı kı "Çocuklar mutlaka kitap okuyun. hatta Teksas Tommiks dahi olablir " diye Ayrıca rahmetli babam o zamanki Akşam gazetesini ve Akbaba Dergisi alırdı. Suat Yalaz´ın Karaoğlan´ı nın o zaman tanımıştım. Ayrıca Akbaba´dan da Hemşehrimiz Muzaffer İzgü´nün hikayelerini okurdum. Selam saygılar.
Ayla Senirkentli
15.12.2016 20:03:46
Red Kit´i resimli roman olarak seviyordum. Bir süre de televizyonda çizgi film olarak takip ediyordum. Bence de hiç bir zararı yoktu, aksine yararlı idi.
Ali Şakir Tiltay
15.12.2016 20:06:52
Erciyes sinemasının sokağı. Okunmuş ikinci el piyasası idi.tutku şeklinde okurduk.
Mehmet Fuat Eşberk
15.12.2016 20:08:16
karşıyakada oturduğum için bir gazete ve teksas tommiks Karaoğlan almak için tam köprü başının başlangıcında iki kulübe vardı ve yarım saat yürüyüp öyle alırdık şimdiki gibi her yerde satılmıyordu okuldan kaçıp lüks ve çelik sinemasının orada para ile okurduk keşke bir zaman tüneli olsada geriye dönse idik o günleri mumla arıyorum herkese selamlar
Fahrettin Ceylan
15.12.2016 20:10:43
birde mahalle arasında gezen seyyar (binbir huzur taksi içerisinde) tablacıda okuturdu. birde geceleri patlamış darı satan vede yine geceleri meyva satan gece kuşu lakablı seyyar satıcıyı unutmayalım.
Feza Anadolu
15.12.2016 20:35:37
Hocam erkek genellikle erkek çocukları okur gibi görünse de ben de Tommiks, Teksas, Zagor, Kaptan Swing, Karaoğlan allah ne verdiyse hepsini okumuştum, iyi ki de okumuşum.
Zeynep Kural
15.12.2016 20:36:31
Ne çok okurdum, okurduk, mahalleden arkadaşlarla değiş-tokuş yapardık. Tek ciltli olanları vardı, bir de daha kalın olanları. Çelik Bilek ve Tom Miks´e, Zagor´a hayrandım. Suzi turta yapar, soğuması için pencereye bırakır, kokusu Kulver Kalesi´ne yayılırdı. Ayrıca Doğan Kardeş ve Milliyet Çocuk dergileri de okuduğumu hatırlıyorum. Gazipaşa Bulvarı´nda, "Sahaflar" adında bir dükkan var, eskiye ait ne ararsanız bulabiliyorsunuz, çizgi roman, plak, kitap vs. Ne iyi geldi anlattıklarınız, kaleminize sağlık.
Emine Kandemir
15.12.2016 20:41:58
Ahhh!!!! Ne severdimmm.... önce abilerim sonra ben okurdum. Annem görünce çok kızardı bende okul kitaplarının arasına koyup okurdum. Şimdi Olsa aynı keyifle okurmuyuz acaba???? Teşekkürleerr Nurettin bey. Anılara güzel bir yolculuk yaptırdınız. Sevgileerrr..
Öner Palankök
15.12.2016 20:47:53
Bizde ilkokul 3. Sınıfta öğretmenimiz hürriyet gazetesinde tefrika olan Tarkanı okutur ve üzerine de yorumlar yapardı.
Ayten Bakır
15.12.2016 21:01:43
Evet Feza Anadolu arkadasim/dostumun dedigi gibi erkek çocuklari okurdu genelde.Ama abim de ben de çok severdik.Abim askerden terhis olup gelirken(o zamanin valizleri daha yeni tahta olmaktan cikmis, musambali olmustu)tam bir valiz dolusu teksas,tommiks,zagor,redkit ve tüm dünya klasikleri masallari getirmisti.Onlari okuyacam diye yemek bile yemedigim olurdu rahmetli annem çok kizardi. Retkit´in kopegi rintintin den esinlenip herhalde(yerimde duramayan bir Çocuk olusumdan da)rahmetli abim beni ölene kadar"tintin "diye çagirdi. Harika anilara götürdünüz.Tesekkurler Hocam.
Yaşar Atici
15.12.2016 21:03:32
tarkan hastasıydım...her çarşamba kuruköprüde gasteci edip daha dükkanı açmadan beklerdim...vay nasıl bir nostaljii ama..
Fahri Karadağ
15.12.2016 21:05:42
Taa Cemalpaşadan,Küçük saate,,Tommiks-Teksas okumaya yaya olarak gelirdik..Sanırım bu dergiler o zamanlar 50.kuruştu alacak paramız olmadığından orada 5.kuruşa okurduk..Bazı sayılarını kaçırıncada yana yana arardık..Bizim zamanımızda öyle Çokomel- Lolipop-Biskrem-Kremalı pasta-Hamburger-Çizburgerler Kolalar ve Red Bullar yoktu..Şalgam-simide talim ederdik..Ama ne yalan söyleyeyim çooookk mutluyduk.O günleri çok arıyorum çokk.
Yaşar Atici
15.12.2016 21:10:29
arzu sinemasının kaldırımına (saydam cad...) döşenerek sergilenirdiler...5--10 kuruş verip hemen orada okuduğum olurdu bazan...
Mehmet Tahir Akdağ
15.12.2016 21:14:57
Man Drake, Kızıl Maske ve Pecos Bıll ´i de hatırlatayım
Necati Derya
15.12.2016 21:27:03
lüks ve çelik sinemalarının olduğu sokağa pazar günleri erkenden gidilir kitaplar alınır satılır ve veya takas yapılırdı.
Nalan Çopuroğlu Yasdı
15.12.2016 21:28:24
8 yaslarindayken Teksas´i okuyup, "yaşasın Amerika Milliyetçiliği"diye bağırarak evdeki somyanin üstünde zipladigimi ve bunu farkeden büyük abimden hayatimin ilk Türk milliyetçiliği dersini aldığımı hayirlatti yazınız bana.
Samim Sanrı
15.12.2016 23:16:40
Ben de okuturdum
Falanhrettin Cey
15.12.2016 23:18:19
teks viller ve kinova unutulmasın * İlk cizgi romanı 1950/1960 yıllarında çıkan pekos bil idi italyan baskısı renkli kızıldereli pekos bilin sevgili su idi hatırımda kaldığı kadar.
Metin İnci
16.12.2016 07:38:34
Gerçekten o günler bugünlerden çok çok güzeldi arkadaşlar arasında fesatlık yoktu fakirlik çoku ama mutlu insan daha fazla idi
Zeki Durak
16.12.2016 07:39:36
Herkese içtenlikle katılıyorum. O yıllar güzel yıllardı. Çelik ve Lüks sinemasının önünde bakmak 5 kuruş okumak on kuruştu. Çocukluğumuzun ve gençliğimizin çizgi romanlaır bizleri alır bir ontaria kalesine götürür, ordan alır baltalı ilah Zoğor´un maceraları peşinde sürüklerdi. Okumak için abilerimizi beklerken geceleri gözümüze uyku girmezdi. Nerede o yıllar şimdi.. Teksas´lar Tommiks ler de geride kaldı, Adana nın gül kokan bahçeleri de. Vahşi kapitalizm her şeyi yok ett.
Temel Çürük
16.12.2016 09:26:45
Bürücekte rahmetli teyzemin kocası eniştem, kızı okurlar dı bende daha okula gitmiyor okuma yazma bilmezdim resimlerine bakardım, hafta sonları çağşakta göğüsgerenin yolunu eniştemi beklerdik yeni kitaplar getirecek diye.
Hamit Menteş
16.12.2016 10:12:32
BENDE O KİTABI OKURDUM. BENİ O ESKİ GÜNLERE GÖTÜRDÜNÜZ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. HAYIRLI CUMALAR DİLİYORUM. SEVGİLER. DP.SEYHAN İLÇE BŞK.YRD.
ismail Yaman
17.12.2016 16:06:50
Zarar Ne demek !?!? Cok faydasini Gordum Ileriki Yillarda ... Amerika Tarihinin ,cografyasini Aztek, Maya Inkayi, floridanin Bataklgini, Ic savasi , Vahsi batiyi ,kurulusunu Bunlardan ogrendik..Bizim Tarih kitaplari O donemde Etiler, Hititler.Bsbiller ve Persleri Anlatiyordu ..... Donemin Meshur Sozu .. Tomikis "" Hepinizi, Annelerinizden Duymussunuzdur..Cok yasakti ama Biz ....!!??
Mehmet Tahir Akdağ
17.12.2016 16:11:21
Man Drake, Kızıl Maske ve Pecos Bıll ´i de hatırlatayım.
ismail Yaman
17.12.2016 16:12:16
Zagor ,Pekos Bill ,Ten Ten,Tex ,Red Kit ,
ismail Yaman
17.12.2016 16:12:17
Zagor ,Pekos Bill ,Ten Ten,Tex ,Red Kit ,
Yazarın Diğer Yazıları
‘MAHANA´ BU SAFİ MAHANA (23 Nisan 2018 - Pazartesi)
ACELE GİDEN ECELE GİDER (19 Nisan 2018 - Perşembe)
VAY NE YAMANCI (16 Nisan 2018 - Pazartesi)
ÖVGÜNÜN ARDINA TURUNÇ DİKİLMELİ (12 Nisan 2018 - Perşembe)
98 SENE ÖNCE BUGÜN GANİMETE KAVUŞTUK (09 Nisan 2018 - Pazartesi)
ADANA ‘1 NİSAN´LARI (02 Nisan 2018 - Pazartesi)
MELEKGİRMEZ´İ KONUŞURLARDI (29 Mart 2018 - Perşembe)
HAYRET!.. DOMATESİ SEÇTİRMİYORLARMIŞ (26 Mart 2018 - Pazartesi)
BİLEMEDİK Mİİİ BEREMEDİK Mİ? (22 Mart 2018 - Perşembe)
ASKER AİLELERİ BENİ ŞIMARTIRDI (15 Mart 2018 - Perşembe)
MART´TA BAĞIMIZA BİDERLER EKİLİRDİ (12 Mart 2018 - Pazartesi)
MART ZAMANI (12 Mart 2018 - Pazartesi)
DELLENDİREN İKİ YENİ MODA (08 Mart 2018 - Perşembe)
KAPTIKAÇTILAR ‘PİKAP´ DEĞİLDİ (05 Mart 2018 - Pazartesi)
MART ZAMANI (01 Mart 2018 - Perşembe)
TAŞKENT İNSANI NASIL YAKAR? - 2 (25 Şubat 2018 - Pazar)
TAŞKENT İNSANI YAKIYORMUŞ – 1 (22 Şubat 2018 - Perşembe)
ADANALININ ADANA´SI (20 Şubat 2018 - Salı)
DÖVMELİK KAÇAK ET MACUNLAŞIRDI (18 Şubat 2018 - Pazar)
SAĞLIKLI YAĞLARLA SAĞLIĞI REZİL ETTİK (15 Şubat 2018 - Perşembe)
VERGİLERE BAĞLI ÖLÜMLÜ KAZALAR (13 Şubat 2018 - Salı)
ELLİ´Lİ YILLARDA İSTANBUL GEZİSİ (08 Şubat 2018 - Perşembe)
PARKLARIMIZDAKİ “HABİS” VİRÜSLER (06 Şubat 2018 - Salı)
SİZ ADAKALE´Yİ BİLİR MİYDİNİZ? (04 Şubat 2018 - Pazar)
TOPLUCA MÜCADELE ETMEYE VAR MISINIZ? (01 Şubat 2018 - Perşembe)
ALOOO! ZİRAAT FAKÜLTESİ Mİ?.. (28 Ocak 2018 - Pazar)
ÇUVALDAN ŞEMSİYE VE ŞEMSİYEYE DAİR! (25 Ocak 2018 - Perşembe)
ZAMAN KÖPRÜSÜ BİZE DENK GELDİ! (23 Ocak 2018 - Salı)
HOKKA VE DİVİTİMİZ OLMAZSA, OLMAZDI (18 Ocak 2018 - Perşembe)
ACABA!.. MEVSİM Mİ DALGA GEÇMEKTE? (14 Ocak 2018 - Pazar)
ALLAH ve MİLLETİM BENİ BAĞIŞLAR MI? (11 Ocak 2018 - Perşembe)
NE NAL GÖRDÜM NE DE NALBANTI (09 Ocak 2018 - Salı)
TIRNAKACI (07 Ocak 2018 - Pazar)
5 OCAK, KUŞKUSUZ MUCİZE DEMETİDİR (04 Ocak 2018 - Perşembe)
2017 SENESİNİ FENA ESKİTTİK (31 Aralık 2017 - Pazar)
YILBAŞINA ÖZEL CEVİZ VE FINDIK (28 Aralık 2017 - Perşembe)
YÜZÜNCÜ YAŞIMIZIN YARIŞMASINDAYDIM (26 Aralık 2017 - Salı)
ÜÇ KARNEYE ÜÇ TATİLİMİZ VARDI (21 Aralık 2017 - Perşembe)
KURTULUŞ ÇIRASI BUGÜN YAKILMIŞ! (19 Aralık 2017 - Salı)
EDERNESEFTEMİ VE CEKET OLAYI (17 Aralık 2017 - Pazar)
KÖŞKER (14 Aralık 2017 - Perşembe)
ÇÖMLEKLERİMİZ AÇILDIĞI ZAMAN (12 Aralık 2017 - Salı)
MUSUL´DA MOLA VERDİĞİMİZ GÜN (10 Aralık 2017 - Pazar)
REŞAT NURİ´DEN ADANA ANILARI-1 (07 Aralık 2017 - Perşembe)
SAZCI YUSUF (05 Aralık 2017 - Salı)
ARALIK TERZİSİ (03 Aralık 2017 - Pazar)
ADANA MALI İRİ KEDİLER! (30 Kasım 2017 - Perşembe)
EŞEKÇİ BEZİRGAN (28 Kasım 2017 - Salı)
CUMHURİYET ÖĞRETMENİM (23 Kasım 2017 - Perşembe)
TRAFİKTEKİ KAN ÇIBANI (21 Kasım 2017 - Salı)
BOHEMYA KRİSTALİ (19 Kasım 2017 - Pazar)
SITMA AĞACI (16 Kasım 2017 - Perşembe)
DARICI DOLAĞI (14 Kasım 2017 - Salı)
BAŞ ÖĞRETMEN ADANA´DA DEDİ (09 Kasım 2017 - Perşembe)
LANGIRT (07 Kasım 2017 - Salı)
ESKİ CAMLAR MI? ESKİ ÇAMLAR MI? (05 Kasım 2017 - Pazar)
SELELER, SEPETLER ESKİYNEN SETİKLEN (02 Kasım 2017 - Perşembe)
ADANA HURMASI (31 Ekim 2017 - Salı)
NAA´ALIRSANN YİRİMBEŞE GEL (29 Ekim 2017 - Pazar)
BAKKALLARDA POSTA HİZMETİ (26 Ekim 2017 - Perşembe)
ELLEME KÖMÜR (24 Ekim 2017 - Salı)
HAVADAKİLER (19 Ekim 2017 - Perşembe)
KIRAATHANE İLE KAHVEHANELER (17 Ekim 2017 - Salı)
HAFTALIK FOTRAF (15 Ekim 2017 - Pazar)
ADANALILAR BALIK YER Mİİİ, YEMEZ Mİ? (11 Ekim 2017 - Çarşamba)
NEHRİMİZDEKİ DENİZ KIZLARI (08 Ekim 2017 - Pazar)
ADAK PARASI DA KOZADAN ÇIKAR (05 Ekim 2017 - Perşembe)
CANBAZLAR (03 Ekim 2017 - Salı)
BİR KRAL VARMIŞ (01 Ekim 2017 - Pazar)
ŞÜKÜRLER OLSUN; EN YOKSUL KENT BİZİMKİ (28 Eylül 2017 - Perşembe)
YILMAZ GÜNEY´İ KAÇIRAN KİMDİ? (26 Eylül 2017 - Salı)
ŞATAF (24 Eylül 2017 - Pazar)
GRAMOFON PİKAP- Sİ Dİ (21 Eylül 2017 - Perşembe)
FASULYE TORBASI VE KİBRİT KUTUSU (19 Eylül 2017 - Salı)
GEYŞA DÜĞMELERİ TEK TEK AÇIYORDU (17 Eylül 2017 - Pazar)
ÖLÜ ‘ALTIN KOZA´ ŞİMDİ 48 YAŞINDA (14 Eylül 2017 - Perşembe)
İKİ FİDAN YEK AĞACA DENK! (12 Eylül 2017 - Salı)
KARATAŞ (10 Eylül 2017 - Pazar)
BAYLAMBALEK (07 Eylül 2017 - Perşembe)
BAYRAM KEBABI (31 Ağustos 2017 - Perşembe)
SİNSİN (29 Ağustos 2017 - Salı)
SABUN KİRLENDİ (27 Ağustos 2017 - Pazar)
BOHÇACI (22 Ağustos 2017 - Salı)
İKİ DİRHEM VE BİR ÇEKİRDEK (20 Ağustos 2017 - Pazar)
KALAYLA ALAY EDİLEMEZDİ Kİ! (17 Ağustos 2017 - Perşembe)
ADANA´MIZIN SURİYESİ Mİ? (15 Ağustos 2017 - Salı)
EŞŞEEMİ YENİ YENİ TAZELEDİK OYUNU! (13 Ağustos 2017 - Pazar)
PARİS´İN OTELİ VE ŞOK BANYO (08 Ağustos 2017 - Salı)
TOKAÇ, SODA, ÇİVİT HELKEDE KÜLLÜ SU (06 Ağustos 2017 - Pazar)
YÜZ PARAYI HARCARDIK (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
DEVLET GİBİ ADAM ADAM GİBİ DEVLET (01 Ağustos 2017 - Salı)
TAPIK (30 Temmuz 2017 - Pazar)
ON BEŞ KURUŞLUK İSTİDA PULU DERDİ (27 Temmuz 2017 - Perşembe)
MUTFAK ATIKLARI YUMURTA OLURDU (23 Temmuz 2017 - Pazar)
TEL KAFES VE KUYU (20 Temmuz 2017 - Perşembe)
YAZARKEN DİKEN SÖYLEMDE TİKEN (18 Temmuz 2017 - Salı)
KENTİMİZ OLMUŞ “ÇAPUTLU DEDE” (17 Temmuz 2017 - Pazartesi)
TAK TAKATAK TAK HADEY, BOYANSIN (14 Temmuz 2017 - Cuma)
TOPOLİNO (11 Temmuz 2017 - Salı)
BEYNİ KAYNAYANIN KAZANI DA KAYNAR (09 Temmuz 2017 - Pazar)
TEVELLÜTLÜ ÇOCUĞUYUZ (15 Haziran 2017 - Perşembe)
YER KIMILIDAŞ´IN HAYKALİNE DAİR (13 Haziran 2017 - Salı)
KARGI (11 Haziran 2017 - Pazar)
NİYETÇİLER… (08 Haziran 2017 - Perşembe)
MAHSÜL ZAMANI BOLLUK ZAMANI (06 Haziran 2017 - Salı)
YÜREĞİMİ YIRTAN YAKAN NEDEN ŞU (01 Haziran 2017 - Perşembe)
5 OCAK STADINI TUTMAK GEREK (30 Mayıs 2017 - Salı)
KERPİÇ (28 Mayıs 2017 - Pazar)
İSMET PAŞA´DAN ADANA MUCİZESİ (25 Mayıs 2017 - Perşembe)
‘PAVYON KUŞU´ OLUŞUMA DAİR (23 Mayıs 2017 - Salı)
19 MAYIS SÜRECİ İLE ET FİYATLARI (18 Mayıs 2017 - Perşembe)
JE SUIS UN TURC (16 Mayıs 2017 - Salı)
SAYIN VALİMİZE ARZ-I HALİMDİR (14 Mayıs 2017 - Pazar)
SARI DEFTER (11 Mayıs 2017 - Perşembe)
RESMİ YAZI (2) (09 Mayıs 2017 - Salı)
RESMİ YAZI (1) (07 Mayıs 2017 - Pazar)
İNGİLİZCECİ: HERKES KENDİNE BEŞ VERSİN (04 Mayıs 2017 - Perşembe)
PEYZAJCILARIMIZ YEŞİLİ SEVMİYOR! (02 Mayıs 2017 - Salı)
DAMARLARIMIZDA KİZZUVATNA KANI (30 Nisan 2017 - Pazar)
KALAYLI BAKIR SAHANDA ÇAY (27 Nisan 2017 - Perşembe)
KERRÜSE (25 Nisan 2017 - Salı)
MÜHÜR (23 Nisan 2017 - Pazar)
ZORUNLU İZİN (02 Nisan 2017 - Pazar)
ESNAF ŞAKALARI (30 Mart 2017 - Perşembe)
TELEFON ISTIRABI (26 Mart 2017 - Pazar)
HAŞA MİN HUZUR (23 Mart 2017 - Perşembe)
PUŞT OĞLAN İLE KİRLİ HANIMLAR (21 Mart 2017 - Salı)
CERRE – KAVSARA (19 Mart 2017 - Pazar)
MERCEK – MERCİMEK YA DA KEBAPLA TİKE (16 Mart 2017 - Perşembe)
YENİDEN MERHABA (09 Mart 2017 - Perşembe)
TEPEBAĞ ORTAOKULU (23 Şubat 2017 - Perşembe)
İSTİKLAL ORTAOKULU (21 Şubat 2017 - Salı)
DÖŞEME MAHALLESİ (19 Şubat 2017 - Pazar)
BİR DE HEMŞERİMİZ HAZRETİ İSA VARDI! (16 Şubat 2017 - Perşembe)
KIRILMAZ BUNLAR! YELLİ, YELLİ, YELLİ (09 Şubat 2017 - Perşembe)
SOKAK ESANSÇILARI (05 Şubat 2017 - Pazar)
BEŞ OCAK´A GİDEN YOL (11) (31 Ocak 2017 - Salı)
5 OCAK´A GİDEN YOL (9. BÖLÜM) (26 Ocak 2017 - Perşembe)
5 OCAK´A GİDEN YOL (8) (24 Ocak 2017 - Salı)
ADANA, ADANALILARA ‘CEHENNEM´ OLMUŞTU (12 Ocak 2017 - Perşembe)
5 Ocak Destanı -2. BÖLÜM (08 Ocak 2017 - Pazar)
TEBRİK KARTLARI VE DE TAKVİMLER (29 Aralık 2016 - Perşembe)
SITMA AĞACI (27 Aralık 2016 - Salı)
DALYA´YA BİR KALDI (25 Aralık 2016 - Pazar)
MOSKOVA´YA İLK GEZİM (20 Aralık 2016 - Salı)
KURTULUŞUN YOLU ADANA´DAN GEÇER (11 Aralık 2016 - Pazar)
POSTACIMIZ DA YOK (08 Aralık 2016 - Perşembe)
“ÇATIRYA”MIZ VARDI (06 Aralık 2016 - Salı)
ONİKİ AY YAZISIYLA SENEYİ BİTİRİYORUZ (01 Aralık 2016 - Perşembe)
KIŞA HAZIRLIKTA IHLAMUR VE ŞİŞE (27 Kasım 2016 - Pazar)
İSTANBUL ŞİMDİ DE ÖKSÜRÜK DERTLİSİ (17 Kasım 2016 - Perşembe)
ATATÜRK İLK NE ZAMAN GELMİŞ? (08 Kasım 2016 - Salı)
YAŞAMIMIZDA PEK ÇOK ÇAKAL VARDI (06 Kasım 2016 - Pazar)
ADANA KASIM´LARI VE BAZI ÖNEMLİ OLAYLAR (03 Kasım 2016 - Perşembe)
KALAYÇILAR… (25 Ekim 2016 - Salı)
KOPYA ÇEKMEMİŞTİM KAĞIDIMA (K) KONDU (20 Ekim 2016 - Perşembe)
MERMİDEN KAÇIŞIM BÜYÜK HADİSEYMİŞ (13 Ekim 2016 - Perşembe)
EKİM-DİKİM VE DE FOTOĞRAF AYIDIR (04 Ekim 2016 - Salı)
DÜĞÜN ÇALGICILARI (27 Eylül 2016 - Salı)
İNCE HASTALIK (25 Eylül 2016 - Pazar)
KIŞ KAPILARA YAKLAŞTI KANSERLE SELAMLAŞTI (22 Eylül 2016 - Perşembe)
ALTINKOZA YOK BEN GİDİYORUM (15 Eylül 2016 - Perşembe)
SOKAKLARA ÖZGÜ BAYRAM COŞKUSU (11 Eylül 2016 - Pazar)
OHAL ACABA ANIZ İŞİNİ ÇÖZEMEZ Mİ? (06 Eylül 2016 - Salı)
ESKİ EYLÜL´LERDEN SEÇME HAVADİSLER (04 Eylül 2016 - Pazar)
YAZ, SANA GÜLE GÜLE SELAM OLSUN EYLÜLE (01 Eylül 2016 - Perşembe)
HALK 30 AĞUSTOS´U HER GÜN KUTLUYOR (30 Ağustos 2016 - Salı)
TOMRUK ÜSTÜNDE DENİZCİLİK SEFASI (28 Ağustos 2016 - Pazar)
ESKİ AĞUSTOS´LARDAN (16 Ağustos 2016 - Salı)
AĞUSTOS ADANA´DA NE MENE BİR AYDIR? (14 Ağustos 2016 - Pazar)
ÜLKEMİZDE OLANLARA DOKUNMUYORMUŞUM !.. (27 Temmuz 2016 - Çarşamba)
YİRMİ KAĞIDA İZMİR KAZAN, BEN KEPÇE (21 Temmuz 2016 - Perşembe)
1859 YILINA KADAR DOMATES YEMEDİK (19 Temmuz 2016 - Salı)
NE ZARFÇIYDI ONLAR!.. (18 Temmuz 2016 - Pazartesi)
ALEVLE ÇALIŞAN BAĞ DOLAPLARI! (14 Temmuz 2016 - Perşembe)
SOKAK BUZCULARI (09 Temmuz 2016 - Cumartesi)
‘TEMMUZ´UN SICAĞI CEHENNEMİN OCAĞI (30 Haziran 2016 - Perşembe)
DONDURMALARIMIZ ‘KANDIRMA´ OLMUŞ (28 Haziran 2016 - Salı)
NEYDİ O REÇELLER!.. (26 Haziran 2016 - Pazar)
TANDIR SEFASI (23 Haziran 2016 - Perşembe)
KURUKÖPRÜ, SİZCE NİÇİN KURUKÖPRÜ? (21 Haziran 2016 - Salı)
ŞOFÖRLÜK ZORDU, PEK ÇETREFİLLİYDİ (12 Haziran 2016 - Pazar)
KIZILDAĞ´IN MEŞHUR OK YILANLARI VARDI (09 Haziran 2016 - Perşembe)
HAZİRAN´DA TARİHE İZ BIRAKAN GÜNLER (07 Haziran 2016 - Salı)
MUCİZENİN SONU ROMANTİK OLDU (02 Haziran 2016 - Perşembe)
KARBOĞAZI´NDAKİ MUCİZE HAKKINDA (31 Mayıs 2016 - Salı)
KARBOĞAZI ZAFERİ MUCİZENİN HASIYDI (29 Mayıs 2016 - Pazar)
DİLENCİ TORBASI (26 Mayıs 2016 - Perşembe)
ADLİYENİN ÇEVRESİNDE SABAHÇI KAHVEHANESİ (19 Mayıs 2016 - Perşembe)
ZİBİLCİ SÜPÜRGESİ (17 Mayıs 2016 - Salı)
BELEŞ SİNEMADA FİLM ATLATILIRDI (15 Mayıs 2016 - Pazar)
SİPTİLLİNİN ÖNÜNDE KOCA SANAYİ VARDI (12 Mayıs 2016 - Perşembe)
AVLUSUZ BİR TEK EV BİLE BULAMAZDINIZ (10 Mayıs 2016 - Salı)
ATLARA, EŞEKLERE PEDİKÜR USTALARI (05 Mayıs 2016 - Perşembe)
TARİH SAYFALARINDA ADANA´NIN MAYISLARI (03 Mayıs 2016 - Salı)
ADANA´NIN MAYIS´I (01 Mayıs 2016 - Pazar)
KUŞ CENNETİMİZ VE MERKEZ PARK (26 Nisan 2016 - Salı)
ÇALDAĞ´I KİM ÇALDI? (24 Nisan 2016 - Pazar)
KUTLU DOĞUM´U DUYMAMIŞTIK Kİ (21 Nisan 2016 - Perşembe)
23 NİSAN´A HİÇ SALDIRI YOKTU (20 Nisan 2016 - Çarşamba)
FERFİ DEMEK HERİF DEMEK (17 Nisan 2016 - Pazar)
GAZETECİYE MAHSUS HAPİS-KÖTEK EĞİTİMİ (14 Nisan 2016 - Perşembe)
ANADOLU´NUN İLK CAMİİ MİSİS´TEYDİ (13 Nisan 2016 - Çarşamba)
HOSTESİ BİZZAT TACİZ ETTİRDİM (07 Nisan 2016 - Perşembe)
NE KADAR ÇOK YILANCI VARDI! (05 Nisan 2016 - Salı)
ATATÜRK ANITINA DAİR BİLGİLERDİR (27 Mart 2016 - Pazar)
İNTERNET HESABIMI BİZZAT BEN VERDİM (24 Mart 2016 - Perşembe)
‘BARO´MUZA ÇOK AÇIK MEKTUPTUR (17 Mart 2016 - Perşembe)
COSÇULUK!.. (13 Mart 2016 - Pazar)
ANAVARZA AZİZESİ (10 Mart 2016 - Perşembe)
EŞKİ-DATLI LEYMUN (08 Mart 2016 - Salı)
KİBARKULAK (*) (06 Mart 2016 - Pazar)
“İT DİRSEĞİ”NDE BÖBREK YASAĞI (03 Mart 2016 - Perşembe)
ERİŞMİŞKEN MART YENİLENMEK ŞART (01 Mart 2016 - Salı)
ADANA´NIN BALLI GİZEMLİ DÜNYASI (28 Şubat 2016 - Pazar)
ADAKLI ÇOCUKLAR (25 Şubat 2016 - Perşembe)
TOROSLARIN AĞZI ŞU GÜLEK BOĞAZI (23 Şubat 2016 - Salı)
ŞİMDİ BAĞLARDA HAZIRLIK ZAMANI (21 Şubat 2016 - Pazar)
BÜYÜK SAATİN ÇANI İLE ABİDİN PAŞA´MIZ (18 Şubat 2016 - Perşembe)
TEHLİKENİN ADINA MARAŞ OTU DEDİK (16 Şubat 2016 - Salı)
ADANA´DA HORTLAK VARDI BEN GÖRDÜM (14 Şubat 2016 - Pazar)
EMMİ SAAT KAÇ? (11 Şubat 2016 - Perşembe)
‘SİMİT´ NASIL İRMİKLEŞTİ? (09 Şubat 2016 - Salı)
AH, O ÇÖREKLER… (07 Şubat 2016 - Pazar)
‘TERSKAPI´ VE HAMBALLARI (04 Şubat 2016 - Perşembe)
ADANA ŞUBATLARI (02 Şubat 2016 - Salı)
ZAVALLI ŞUBAT´IN KEL BAŞINA NELER GELDİ? (01 Şubat 2016 - Pazartesi)
İNÖNÜ - CHURCHILL ADANA BULUŞMASI (28 Ocak 2016 - Perşembe)
KAMIŞ ATIŞILIRDI (26 Ocak 2016 - Salı)
PAPAĞAN OLMAYAN İKİ KUŞ NELER DEMİŞ (21 Ocak 2016 - Perşembe)
AZİZ NESİN İRAN´DA DERTTEN KURTARDI (14 Ocak 2016 - Perşembe)
TOMBALANIN ARDINA DAMA (12 Ocak 2016 - Salı)
VAPURUNOĞLU ESASLI ADAMDI (10 Ocak 2016 - Pazar)
EN SOĞUK OCAK, EN SICAK OCAK!.. (05 Ocak 2016 - Salı)
OCAK VE ADANA (03 Ocak 2016 - Pazar)
SAKIZGEDİĞİ´NDE “ TWİST” EĞİTİMİ (30 Aralık 2015 - Çarşamba)
BARDAKTAN ÜZÜM ASMALARI ÇIKACAK (27 Aralık 2015 - Pazar)
“YÜZ” DEMEYE NE KALDI? (26 Aralık 2015 - Cumartesi)
NERGİS VE EKO´NUN HÜZÜNLÜ ÖYKÜLERİ (22 Aralık 2015 - Salı)
NERGİS ADALARIMIZ (21 Aralık 2015 - Pazartesi)
ŞATODA YEMEK DAVETİ (18 Aralık 2015 - Cuma)
ÇOK DEVE OLURDU ÇOK… (08 Aralık 2015 - Salı)
BUDAPEŞTE´DE SEL (07 Aralık 2015 - Pazartesi)
YAMALI GİYSİLER (03 Aralık 2015 - Perşembe)
NARGİLECİLER… (01 Aralık 2015 - Salı)
ADANA´MIZIN YARINI NASIL DİNAMİTLENDİ (30 Kasım 2015 - Pazartesi)
BEDESTENLE KAPALI ÇARŞI VE ADANAMIZ! (26 Kasım 2015 - Perşembe)
HAZRETİ SÜLEYMAN ADANA ATI ALIRMIŞ! (24 Kasım 2015 - Salı)
KASNAKLI ÜRETİMİ (19 Kasım 2015 - Perşembe)
KASNAKLI ZAMANI (17 Kasım 2015 - Salı)
HELE ÖLSÜNLER DE ÇARESİNE BAKARIZ (15 Kasım 2015 - Pazar)
RAKI YASAKSA BİLE FIKRALARI SERBEST (12 Kasım 2015 - Perşembe)
ÜTÜLER PATLARDI YANGIN YANARDI (11 Kasım 2015 - Çarşamba)
SEYYAR KAZYA´CILAR SEYYAR ZEPZECİİ´LER (05 Kasım 2015 - Perşembe)
FIRINDA MUTLAKA BİR DE AT OLURDU (29 Ekim 2015 - Perşembe)
Cumhuriyet Mucizeleri (28 Ekim 2015 - Çarşamba)
CUMHURİYET´ten Tir-tir Titreyenler! (27 Ekim 2015 - Salı)
ÇARÇABUK FABRiKASI (23 Ekim 2015 - Cuma)
UÇAKTAN EKVATOR NASIL GÖRÜNÜYOR (20 Ekim 2015 - Salı)
ZAVALLI NAZLI KIZI MAYMUN ETTİLER! (18 Ekim 2015 - Pazar)
SALCILAR VARDI… (15 Ekim 2015 - Perşembe)
ASLANLAR VE ÇAKALLAR (14 Ekim 2015 - Çarşamba)
HAVAALANI NE ZAMAN UÇAR? (08 Ekim 2015 - Perşembe)
ATATÜRK PARKI VE HEYKELLERİ (06 Ekim 2015 - Salı)
BUGÜNKÜ KONU ATATÜRK PARKI (05 Ekim 2015 - Pazartesi)
MİLLİ KORUNMA KANUNUNA DAİR (01 Ekim 2015 - Perşembe)
PAKIRSINDIĞI (29 Eylül 2015 - Salı)
PAKIRSINDI´YA ÜÇ MECİDİYE (27 Eylül 2015 - Pazar)
BAYRAM GÜNÜ KAPI TOKMAĞI (22 Eylül 2015 - Salı)
TAŞ KÖPRÜ´DEKİ AYIP BİRAZ FAZLA GELİYOR (21 Eylül 2015 - Pazartesi)
ERMENİLERDEN ÜÇ BAŞKANIMIZ (17 Eylül 2015 - Perşembe)
İNCİRE SAF ZEYTİNYAĞI (15 Eylül 2015 - Salı)
İSTANBUL KAYIP ADANA´YA AYIP (14 Eylül 2015 - Pazartesi)
ANIZ ŞENLİKLERi BELEDİYE İŞİ Mİ? (10 Eylül 2015 - Perşembe)
DUYGULARIM YOĞUNLAŞTI (08 Eylül 2015 - Salı)
AVLUSUZ BİR EV EV SAYILMAZDI (01 Eylül 2015 - Salı)
KÖPEK ZEHİRLEMİŞLER (31 Ağustos 2015 - Pazartesi)
BULAŞIK SİYASET (27 Ağustos 2015 - Perşembe)
BARBAR VE CAHİL BELEDİYEYE DAİR (25 Ağustos 2015 - Salı)
DEMİRCİ KÖRÜKLERİ (24 Ağustos 2015 - Pazartesi)
ADANA´YI “BEYRUT YAPACAKLARDI AMA... (20 Ağustos 2015 - Perşembe)
VİSKİDEN KAÇTIM ADANA YAKALADI (18 Ağustos 2015 - Salı)
İT DİRSEĞİNDE BÖBREK YASAĞI (17 Ağustos 2015 - Pazartesi)
PAMUKATTIRANCI (13 Ağustos 2015 - Perşembe)
ADANA´NIN SABİSİ VAR MIII, YOK MU? (11 Ağustos 2015 - Salı)
TEFO MEHMET ABİ (09 Ağustos 2015 - Pazar)
Hergele (07 Ağustos 2015 - Cuma)
400 BİNE KARŞI 28 BİN LİRACIK! (04 Ağustos 2015 - Salı)
YATINCAYA DEK KONUŞTUĞUMUZ (02 Ağustos 2015 - Pazar)
ADANA´DA TESBİH GİBİ DEPREMLER! (30 Temmuz 2015 - Perşembe)
JAPON NEZDİNDE ADANA KARPUZU (28 Temmuz 2015 - Salı)
İCARCI TEKERCİLER (27 Temmuz 2015 - Pazartesi)
TARLALARDA AKŞAM DUASI (19 Temmuz 2015 - Pazar)
BAYRAMDA KEL İNCİR REÇELLERİ (16 Temmuz 2015 - Perşembe)
ODUN ÇAĞINDA YAŞAMIŞTIK BİZ (14 Temmuz 2015 - Salı)
EN KOLAY EYLEM FENALIK YAPMAK (13 Temmuz 2015 - Pazartesi)
AZİZ NESİN´LE BAŞ BAŞA (09 Temmuz 2015 - Perşembe)
KEL BAŞIMIZ İÇİN 4 ODADANÇEREZ (07 Temmuz 2015 - Salı)
MÜZENİN ZAVALLI HALİ ÜZERİNEDİR (06 Temmuz 2015 - Pazartesi)
DAMDA KUŞ NÖBETİ (02 Temmuz 2015 - Perşembe)
YAYLA NEDİR BİLMEZ İDİM (30 Haziran 2015 - Salı)
“ARABACI, VUR KIRBACIII!..” (29 Haziran 2015 - Pazartesi)
“SİPTİLLİ” HAKKINDA (25 Haziran 2015 - Perşembe)
SAYIN VALİMİZE: İDAMLIK ADAMIZ (23 Haziran 2015 - Salı)
DEMİREL´DEN KARAKUŞİ KADI (22 Haziran 2015 - Pazartesi)
ŞAPKA KALDI YADİGAR (18 Haziran 2015 - Perşembe)
KEŞMEKEŞ´TEN KEŞLEŞMEK Mİ? (16 Haziran 2015 - Salı)
GELENEKSELLEŞMİŞ KÖTÜ-FENA ŞEYLER (14 Haziran 2015 - Pazar)
DESTUUUR EYYY SAÇMA REZALET (11 Haziran 2015 - Perşembe)
YAZIN KISA GÜNLERİ (10 Haziran 2015 - Çarşamba)
ADANA ‘YA GÖLGE Mİ? (07 Haziran 2015 - Pazar)
ANIZ YİNE YANACAK (04 Haziran 2015 - Perşembe)
Adanamız ve Tıbbiyat (02 Haziran 2015 - Salı)
CERRECİLER (31 Mayıs 2015 - Pazar)
BAYRAMLIK TAHTA BOYASI YAPILIRDI... (27 Mayıs 2015 - Çarşamba)
ZİYAPAŞA’NIN PALMİYELERİ (24 Mayıs 2015 - Pazar)
RAHMET YOKSA, HADİYİN BAĞA!.. (21 Mayıs 2015 - Perşembe)
19 MAYIS ÜZERİNE (19 Mayıs 2015 - Salı)
KALDIRIMLAR DAR ARABA SIĞAMIYOR (14 Mayıs 2015 - Perşembe)
BEYGİR DOLABI (12 Mayıs 2015 - Salı)
Sayfa:
EKONOMİYE BAKIŞ
BAŞYAZI VE GÜNÜN YORUMU Çetin Remzi YÜREGİR
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
‘MAHANA´ BU SAFİ MAHANA
Vahit ŞAHİN
Vahit ŞAHİN
AMERİKA BİLİR
Cumali KARATAŞ
Cumali KARATAŞ
İLTER BİR SÖZ YAZARI YEŞİLAY…
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
EMPERYALİZMİN KISKACINDA TÜRK TARIMI - 2
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
ATATÜRK ÇOCUKLARI
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
GAZİ MECLİSİN DOĞUŞ VE VAROLUŞ NEDENLERİ
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
ANSAL ÇATIŞMA VE ÖĞRETİM ÜYELERİ
Ahmet ERDOĞDU
Ahmet ERDOĞDU
YENİ ADANA GAZETESİNİN KUVAYI MİLLİYE RUHUYLA 100. YILI
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
YENİ ADANA GAZETESİ VE BASIN BAYRAMI..
Ahmet DUMAN
Ahmet DUMAN
Kumpas mı? Yoksa Örgüt işi mi?
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
SAVCI DOĞAN ÖZ´Ü SAYGIYLA ANARKEN...
M. Ziya YERGÖK
M. Ziya YERGÖK
SAHADAN GÖZLEMLER: HAYIR YÖNÜNDE
Cezmi DOĞANER
Cezmi DOĞANER
SOSYAL DEMOKRATLAR VE AYDINLIK YARINLAR(1)
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
YAŞASIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
ULUSAL MECLİSİN KURTARICI VE ÖZGÜRLEŞTİRİCİ YÖNETİMİ YERİNE, HUKUKSUZ VE KANUNSUZ SULTANLIK YÖNETİMİNİ ÖVEN MECLİS BAŞKANI!!
Zekai BULUÇ
Zekai BULUÇ
STALİN´İN DANGALAKLIĞI SELİM SARPER´İN AMERİKANCILIĞI
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Çocukluğumda Yaşadığımız 23 Nisan Etkinlikleri Bugünün Gözü İle Yeniden Bakmak İbrahim ORTAŞ
OKUR KÖŞESİ
OKUR KÖŞESİ
BAYRAM MI GELMİŞ?
Ata Ali Alp
Ata Ali Alp
GÜFTEDE SEÇKİN BİR İSİM: İLTER YEŞİLAY
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
BÖLGESELDEN KÜRESELE YÖNELEN STRES
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
KENDİ KÜLTÜRÜNDEN KORKMAK
Celal Topkan
Celal Topkan
ERDOĞAN´A DEMOKRASİ DERSİ
Av.Cemil DENLİ
Av.Cemil DENLİ
UĞUR MUMCU
Saniye Akay Demirel
Saniye Akay Demirel
´Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın Denizler ortasında bak yelkensiz bıraktın.´
İlhan ALPER
İlhan ALPER
HÜLYA ŞENKUL VE EDEBİYAT
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Yerelden Evrensele Demokratik Mutabakat
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
ADANASPOR RAHAT, DEMİRSPOR SIKINTILI
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
HASAN DEDE KÖPRÜSÜ
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
DR.ERCAN ATALAY VE ASKF
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
ÜZÜNTÜYE CEZA
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
DİK DURUŞ
Hüseyin ÖZBEK
Hüseyin ÖZBEK
PREVEZE Mİ İNEBAHTI MI
Ahmet YAHŞİ
Ahmet YAHŞİ
HER MAÇ BÖYLE OLMALI
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Okur Hareketi
Birgül Ayman GÜLER
Birgül Ayman GÜLER
AKP´NİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KOMİSYONDA ELE ALINIRKEN, “REJİM DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR” ELEŞTİRİLERİ SÜRÜYOR
TANSEL ÇÖLAŞAN
TANSEL ÇÖLAŞAN
Sevgili dostlar merhaba,
GÖKTEN GELEN-BASRİ GÖK
GÖKTEN GELEN-BASRİ GÖK
İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU?
AZ ve  ÖZ A.AKDAMAR
AZ ve ÖZ A.AKDAMAR
BİRİ ANLATSA!...
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
ZELİHA VE ÇOCUKLARI
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bugün
18 °C
Cuma
17 °C
Cumartesi
16 °C
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI

/resimler/2016-2/23/1416139429844.jpg

ADANA`DA NÖBETÇİ ECZANELER

/resimler/2015-5/28/1255038362873.jpg

ADANA İLİ ÖNEMLİ TELEFONLAR

/resimler/2016-3/22/1515302901917.jpg

HAFTANIN PANAROMASI

/resimler/2018-4/24/1516181260371.jpg