İlhan ALPER


HABERİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ


*?Nüfus:2.6 milyon ? Fare:6 milyon?

(Posta-s.1-06.03.2016)

            Afganistan´ın bir kenti değil, İtalya´nın başkenti Roma burası. Belediye çöpleri toplamada yetersiz kalırsa, kediler de kısırlaştırılırsa olacağı budur işte. Allah başımıza vermesin. Bizim gibi fareli, cardınlı evlerde oturanlar bilir bunun ne demek olduğunu. Hem o zaman koca kentte olsa olsa birkaç on bindi. 

            *?Başkan olursa UFO´ları açıklayacak?

(Posta-s.16-06.03.2016)

            Bakın işte bu ilginç ve traji-komik çağrışımlar yağdıran bir Yeni Dünya haberi. ( Kasım seçimlerinde Demokrat Parti´den aday adayı olan Hillary Clinton´un vaadinde, başkan seçilmesi halinde tanımlanamayan uçan nesne olan UFO´ları açıklayacakmış. Demek ki ABD yetkililerinin şimdiye kadar UFO´lar hakkındaki bilgileri sakladığı doğrulanmış oluyor böylece.

Yalnız bu olsa neyse? Hillary Hanım´ın vaatleri arasında ülkede ?uzaylı hapishanesi? olarak bilinen 51. Bölge´ye keşif ekibi göndermek de varmış. Tabuları yıkıyor demek Hillary Clinton´un. Ayrıca artık ona buna kızmayın (!) ailece parlamenter oluyorlar, olacaklar diye. Bakın işte Clintonlar´dan örnek alın biraz.

Seçim vaatlerine gelince, acaba diyoruz sevgili Hillary ablamız bu UFO mufo ya da 51. Bölge falan yerine kapitalizm kurbanlarının yoğun olarak bulunduğu                                                  

yoksul mahallelerde kömür ya da pirinç dağıtsa(!)  daha etkili olmaz mı?

Artık kendi bilebileceği bir şey, bizden söylemesi?

            *?Zencani idam cezası aldı.??

                                               (Posta-s.?1-07.03.2016)

            ?Vah Bebek Zencani vahh? Ebru Gündeş´i korku sarmış mıdır acaba?.. Ne de olsa Reza Sarrab´ın adı onunla anılmış. Sardıysa da dert değil? Olan bir kere Zencani´ye oldu!.. Milyar dolarları zimmete geçirmek ve ?yeryüzünde fesat çıkarmak? suçundan ipe gidecek gibi görünüyor zavallı Zencani. Ya devamı gelsin derse Tahran mahkemesi, işte o zaman n´olur acaba. Asıl bebek yüzler şekilden şekile girmez mi? Ne diyelim? Sobe yapsın artık adalet derken bomba Amerika´da patladı!.. Ayağına kadar gelen Reza Sarrab´a gel bakim demiş Savcı Preet Bharara. ?Yorumsuz olarak´, bekleyip göreceğiz sonunu bakalım. Elin hukuku demeyin, evrenseldir hukuk; şimdilik bir şey dememize pek doğru değil?YAZARLAR

 • Perşembe 27 °C / 19 °C Güneşli
 • Cuma 27 °C / 20 °C Güneşli
 • Cumartesi 27 °C / 20 °C Gök gürültülü sağanak yağış
 • BIST 100

  101.930%0,00
 • DOLAR

  5,6842% 0,12
 • EURO

  6,2835% 0,32
 • GRAM ALTIN

  272,42% -1,04
 • ÇEYREK ALTIN

  449,493% -1,04