BİR PEYGAMBER OCAĞI : KULELİ ASKERİ LİSESİ
Tarih: 1.5.2017 12:22:22 / 1900okunma / 9yorum
Zekai BULUÇ

Bizim ulusumuz askeriyeye duyduğu sevgi ve saygıdan ötürü “ Peygamber ocağı “ yakıştırması yapar . Ordusunu, ordusuna subay yetiştiren okulları kızını , oğlunu sevdiği gibi karşılıksız sever !

Kuleli askeri lisesinden “ Analar ne çocuklar doğuruyor !” söylemine uygun subaylar , komutanlar ve kuvvet komutanları yetişmiştir .

Kuleli Askeri Lisesi Balkan savaşlarında alınan büyük yenilgiyi Çanakkale savaşlarında unutturan ekibin parçasıdır . Çanakkale savaşları diyorum  çünkü savaş tek bir bölgede değil  onlarca bölgede yaşanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk ‘ün komutasındaki peygamber ocağı mensupları ÇANAKKALE GEÇİLMEZ -1-söylemini tüm dünyaya ezberletmişlerdir !

Çanakkale boğazını geçilmez kılan Mehmetçiklerin içerisinde  ne kadar Kuleli Askeri Lisesi öğrencisi vardır  ve ne kadar şehit vermişlerdir . Bizler bunu tam olarak bilemeyiz fakat kimi kaynaklara göre   toplam şehit sayımız 226.000 kimi kaynaklara göre ise  252.000  kişidir !

Anti – emperyalist kurtuluş savaşımızda M.Kemal ATATÜRK ‘ün komutası altında  ne kadar Kuleli´livardır ? Ne kadarı  şehit ne kadarı gazi olmuştur ?Sakarya´da , Dumlupınar ‘da  , Afyon Kocatepe´de  boyunlarında Şeyhülislam Dürrizade Abdullah Efendinin  “ Katli vaciptir “ fetvasına karşılık ; karşılık beklemeden can verenlerin içerisinde ne kadar Kuleli Askeri Lisesi öğrencisi ve subayı vardır ? Bunları bizler bilemeyiz ! Bilse bilse eğer kayıtları varsa Genelkurmay başkanlığı bilir .

         İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI  DÖNEMİ

İkinci Dünya Savaşı sırasında Kuleli Askeri Lisesi Konya´ya taşınıp orada eğitim vermiştir .İstanbul Boğazı´ndaki okul ise  hastane görevi görmüştür .İkinci  Dünya Savaşı bitiminden sonra Kuleli Askeri Lisesi eğitimine İstanbul´da devam etmiştir.

*****

Ben hukukçu  olmadığım için kanun hükmünde kararname  ve  OHAL  ilan edilmesinin hukuki yönü beni ilgilendirmez .Beni  31 Temmuz 2016 tarihinde askeri liselerin kapatılması ilgilendirir.

Ülkemizde kurulmuş olan en eski askeri okulların başında  gelen Kuleli  Askeri Lisesi ile diğer liselerin öncelikle yeniden açılması gerekmektedir ! Osmanlıdan günümüze kadar emperyalizm ve onların uşakları karşısında can verip şehit düşen , gazi olup sakat kalanların kemiklerini sızlatmamak için Kuleli ve diğer askeri liseler hemen yeniden açılmalıdır . O liseler  Türk ordusunu  besleyen ve ileride de besleyecek olan kurumlardır  .

Mahkeme-i Kübra ‘da şehitlerimize nasıl cevap vereceğiz ?

Nasıl bir bebek anne sütüyle besleniyorsa , ordumuzun  komuta kademesi askeri liseler tarafından beslenmektedir . Askeri  liselerimizin ana sütünden farkı yoktur !

Askeri ayaklanmanın suçluları tek tek  hakim karşısına çıkarılıp hesap sorulurken  o liselerde ve de  ileride okuyacak olan  çocuklara yazık değil mi ?

Askeri liselerin kapatılması en çok  emperyalist ülkeleri ve onların taşeronu  terör örgütlerini sevindirecektir . Liselerin açılması Türk Ordusunun moralini en üst seviyeye çıkaracaktır .

Sağlıcakla kalın .

-1- Kimi kaynaklara göre Çanakkale´yi geçemeyeceklerini anlayan İngiliz Amiral  gemisinden Londra´ya , savaş bakanlığına iki sözcüklü bir telgraf  çekilir : ÇANAKKALE GEÇİLMEZ !

Anahtar Kelimeler: PEYGAMBER, OCAĞI, KULELİ, ASKERİ, LİSESİ
Okuyucu Yorumları (9 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İsmail Hakkı Volkan
16.5.2017 11:15:36
Sadece Kulelinin değil tüm askeri liselerin açılması Türk ordusunun geleceğe dönük teminatıdır.Kapatılmasını; ancak orduyu güçsüz görmek isteyenlerin aldığı bir karar olarak değerlendiriyorum. Sebze ve meyveyi hormonla kısa sürede yetiştirebilirsiniz ama subayların yetişmesi için alacağı askeri eğitim, kültür ve bedeni yeterliliğinin kazandırıldığı yerdir askeri liseler. Bu da zaman ister hamurun yoğurulması, mayanın düzgün olması işte bu yüzden önemlidir askeri liselerin açılması. Güzel yazınız için teşekkür ederim, tarihi şan ve şerefle dolu Kuleli Askeri Lisesi ve diğer askeri liselerin açılmasını canı gönülden destekliyorum ve arzuluyorum. Eğer Türk milletinin özü askerse bu askeri yetiştirmek için de subay yetiştirecek okullarımızın açılmasından daha ne önemli olabilir ki. Saygılarımla...
Taner Kanan
3.5.2017 18:52:50
Okumadan,öğrenmeden,son aylarda alınan kararların nelere yol açacagını görmeden yol alıyoruz.Toplumsal,ekonomik,askeri,politik hangi konuda hedefe gittik?
Y.Tayfun Özer
1.5.2017 17:29:12
Askeri okulların, TSK için ne kadar gerekli olduğu bir gerçektir.Ancak bu okullara seçilen personel kaynağı ve hassasiyet çok daha önemlidir. Personel seçimlerinin şu an hakim olan zihniyet tarafından yapılması 15 Temmuz benzeri olayların daha büyüklerinin yaşanmasına sebebiyet verebilir. Kisaca, askeri okullar çok önemlidir ancak buralara personel seçimi daha da önemlidir..
Mehmet TANYERİ
1.5.2017 14:51:50
Kaleminize sağlık. Güzel vatanımızda hizmet veren pekçok kişi bilmeyebilir bu gerçekleri. Gençler hiç duymamış olabilir. Ama bilmemek ayıp değil, okumamak öğrenmemek ayıp. Saygılarımla efendim.
Esat Öğütveren
1.5.2017 17:09:29
Öncelikle sahsinizda Adana ve Adana´nin herkesin bildigi yürekli cevval insanlarini Dunya´nin diger tarafindan selamlıyorum. Çılgın Turk deyiminin vücut bulmus halidir "Adanalı ". Burada Turk medyasinda bu yazinin yayinlanmasi içeriği guzelligi ve cevvalliği de Adanalı ya yakışır olmuş. Mantık dışı bu tarihi yanlışdan Türkiye´yi yönetenlerin bir an once vazgectigini görmek en buyuk arzumuzdur.Aslinda boyle bir karar tam olarak Turkiye´nin yararina olacağı kadar politik olarak onlara da yarayacaktir. Akılcı düşünülürse bu açıkça görülür.Simdi asil mesele nedir? Üzüm yemek mi? Bağcı dovmek mi?
İlteriş Ziya CAMURDAN
1.5.2017 14:39:19
Saygıdeğer büyüğüm,kalemi ve yüreği güzel insan; Ülkenin teminatı,sigortası olan ordunun subay kaynağını sağlayan, her biri her konuda donanımlı, çağın gelişim ve değişimini takip edecek şekilde yetiştirilen subayın(us bay;akıl adamı)yetiştirildiği ana kaynağının açılması ile ilgili yazınız için çok teşekkür ederim.Kaleminize ve yüreğinize sağlık.Kuleli Askeri Lisesi bizim ana kucağımız, evimiz,yuvamız,gençliğimiz ve geleceğimizdir. Küçük yaşlardan itibaren en çağdaş, modern ve Atatürk aşkı ile ülke gerçeklerini, bayrağı, en kutsal değerleri bilinçli olarak orada ögrendik. Tüm bunları 20 yaşında bize teslim edilen vatan evlatlarına öğrettik. Askeri Liseler ülkenin DNA sıdır. DNA nın bozulması tüm vücudun bozulmasına sebep olur.Yazınızı okur iken sekiz(8) yıllık askeri okul öğrenimim 30 yıllık subaylık hayatım gözlerimin önünden gözlerim dolarak geçti, göz yaşlarım sızlayarak aktı. Askeri Okul benim çocuklarımın, torunlarımın ve ülkemin güzel evlatlarının sigortasıdır. Tekrar böyle güzel bir yazı için size teşekkür eder saygılarımı sunarım.
HCemil
1.5.2017 13:02:37
Askeri Liselerin kapatılması TSK´in ruhunu kaybetmesi demektir
Erhan Soysal Atik
1.5.2017 13:10:41
Özel ve Akar paşa dışındaki tüm Genelkurmay Başkanlarının Kuleli Askeri Lisesi mezunu olduğunu belirtirsek harika yazınızı pekiştirmiş olurum
Adnan İNCE
1.5.2017 14:24:48
Sn.Zekai BULUÇ,Şanlı yuva Kuleli Askeri lisesi mezunu olarak yazınızı büyük bir memnuniyetle okudum.Türk ordusunun temel harcını Askeri liseler ve Harp okulları oluşturur.Bunlar birbirine zincir halkaları gibi bağlıdır.Biri olmazsa diğeri olmaz.Türk ordusunun çekirdeği bu okullardır.Bu okulları kapatarak Orduya verilen zararı bu okullardan mezun olanlar çok iyi bilirler.Kapatmak çare olmadığı gibi yetişecek subayların aldığı eğitimleri de bir kenara atmış olursunuz.Bu okulların kapatılmasıyle bizlerin kalbinde derin yaralar açılmıstır.Alınacak tedbirlerle tekrar açılması ümidiyle saygılar sunarım.Kaleminize sağlık.
Yazarın Diğer Yazıları
HASTA VELİNİMETİMİZDİR ! (18 Temmuz 2018 - Çarşamba)
Bor Madeni ve Türkiye´deki Bor Rezervleri (16 Temmuz 2018 - Pazartesi)
VUR ABASIZA! GAZETESİ (02 Temmuz 2018 - Pazartesi)
“ÇANAKKALE GEÇİLMEZ”E SAYGI DUYMAK ! (18 Haziran 2018 - Pazartesi)
TAKKELİ NEOLİBERALİSTLER (28 Mayıs 2018 - Pazartesi)
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK LONDRA´DA (14 Mayıs 2018 - Pazartesi)
SAVAŞ ÖNCE KİMLERİ VURUYOR? (07 Mayıs 2018 - Pazartesi)
KARAMANOĞLU MEHMET BEY´İ ARIYORUM (30 Nisan 2018 - Pazartesi)
57. ALAYIN KAYIP SANCAĞI NEREDE? (19 Mart 2018 - Pazartesi)
NEYZEN TEVFİK´İN ASABİLİĞİ! (19 Şubat 2018 - Pazartesi)
ABD´NİN YEDİĞİ NANELER! -3- (29 Ocak 2018 - Pazartesi)
I HAVE A DREAM (*) (15 Ocak 2018 - Pazartesi)
İKİNCİ YÜZYILA GİRİŞ ! (21 Aralık 2017 - Perşembe)
trump trump ! (07 Aralık 2017 - Perşembe)
LİBERAL EVRİM ! (04 Aralık 2017 - Pazartesi)
AH BİR ATAŞ VER CİGARAMI YAKAYIM (06 Kasım 2017 - Pazartesi)
“ASMAYIP DA BESLEYELİM Mİ ?” EKOLÜ (16 Ekim 2017 - Pazartesi)
YASSAH HEMŞERİM! YASSAH ! (09 Ekim 2017 - Pazartesi)
AFYON ŞUHUT´TAN KOCATEPE´YE GİDİŞ (28 Ağustos 2017 - Pazartesi)
NEOLİBERALİZMİN EKONOMİ - POLİTİĞİ (21 Ağustos 2017 - Pazartesi)
KOAH HASTALIĞININ NEDENLERİ (07 Ağustos 2017 - Pazartesi)
MANİSALI ALİ BEY (03 Temmuz 2017 - Pazartesi)
MİLLİ BURJUVAZİYE SEVABINA ÖNERİLER - 3 – (19 Haziran 2017 - Pazartesi)
YENİ ve BULUNMAZ (!) KOMŞULARIMIZ (22 Mayıs 2017 - Pazartesi)
MİLLİ BURJUVAZİYE SEVABINA ÖNERİLER -2- (08 Mayıs 2017 - Pazartesi)
MAFYA İSİMLİ KEDİYE MEKTUPLAR ! (10 Nisan 2017 - Pazartesi)
SAVAŞ ÖNCE KİMLERİ VURUYOR ? (03 Nisan 2017 - Pazartesi)
İSMET İNÖNÜ: BIRAKIN ÇOCUKLAR OYNASIN! (27 Mart 2017 - Pazartesi)
GALİLEO GALİLE (20 Mart 2017 - Pazartesi)
DR. CENGİZ YURTOĞLU ‘NA AYIP EDİYORUZ ! (27 Şubat 2017 - Pazartesi)
PROF.DR . ALPASLAN IŞIKLI´YA BORCUMVAR ! (20 Şubat 2017 - Pazartesi)
TERÖRÜ NASIL YENERİZ ? (13 Şubat 2017 - Pazartesi)
KADINA ŞİDDET ! (31 Ocak 2017 - Salı)
BU DÜNYADAN DR.ENGİN TONGUÇ GEÇTİ (02 Ocak 2017 - Pazartesi)
DÖRT NOKTA ÜÇ (4.3) NEDİR ? (26 Aralık 2016 - Pazartesi)
SELAHATTİN PINAR VE SAFİYE AYLA (12 Aralık 2016 - Pazartesi)
FÜZE SELAMİ (31 Ekim 2016 - Pazartesi)
JOHN MAYNARD KEYNES´İN YANILGISI (24 Ekim 2016 - Pazartesi)
Ali KEMAL – Zeki KUNERALP- Boris JOHNSON (10 Ekim 2016 - Pazartesi)
KİMLERLE POLLYANNACILIK OYNANMAZ ? - 2- (26 Eylül 2016 - Pazartesi)
KİMLERLE POLLYANNACILIK OYNANMAZ?- 1 – (05 Eylül 2016 - Pazartesi)
26 AĞUSTOS 1922´YE DOĞRU (22 Ağustos 2016 - Pazartesi)
ADANALI BEŞİZLER DÜNYAYA HOŞGELDİNİZ ! (25 Temmuz 2016 - Pazartesi)
“ THE BACASIZ FABRİKA “ STORY - 2 - (18 Temmuz 2016 - Pazartesi)
THE “ BACASIZ FABRİKA “ STORY (11 Temmuz 2016 - Pazartesi)
UYANIN HEY UYANIN ! -2- (13 Haziran 2016 - Pazartesi)
MERAK EDİP ETMEDİKLERİMİZ ? (30 Mayıs 2016 - Pazartesi)
MİLGEM PROJESİNE NE OLDU ? (02 Mayıs 2016 - Pazartesi)
ENFLASYON DÜŞMÜŞ ! (07 Mart 2016 - Pazartesi)
UYANIN HEY UYANIN ! (22 Şubat 2016 - Pazartesi)
PETROL MUAMMER ve KALPAKSIZ KUVVACI (25 Ocak 2016 - Pazartesi)
ÜŞÜYORUM ! (11 Ocak 2016 - Pazartesi)
4 ARALIK DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ (07 Aralık 2015 - Pazartesi)
İSMET İNÖNÜ : ANLAMADIM ! (30 Kasım 2015 - Pazartesi)
ALİ KOÇ PROLETER Mİ ? (23 Kasım 2015 - Pazartesi)
AYDIN (!) ÜZERİNE TEZLER ! (17 Kasım 2015 - Salı)
İSPANYA´YI DİNLİYORUM GÖZLERİM KAPALI (09 Kasım 2015 - Pazartesi)
ÇAKMA CLARK GABLE‘LAR ! (02 Kasım 2015 - Pazartesi)
YANGINDA İLK KURTARILACAK OLAN! (21 Eylül 2015 - Pazartesi)
BÜYÜK İNSANLIK (!) (07 Eylül 2015 - Pazartesi)
EMPATİ YAPMAK HER ZAMAN MÜMKÜN DEĞİLDİR ! (17 Ağustos 2015 - Pazartesi)
TORUNUM BARIŞ´A NE ALMALIYIM? (03 Ağustos 2015 - Pazartesi)
YUNANİSTAN NEDEN BÖYLE OLDU ? (13 Temmuz 2015 - Pazartesi)
EMPERYALİZMDEN KORKMA , GEÇ KALMAKTAN KORK ! (06 Temmuz 2015 - Pazartesi)
BİR KAHKAHA BİR PİRZOLAYA BEDELMİŞ (!) (29 Haziran 2015 - Pazartesi)
BİRAZ MAVRA, BİRAZ ESPRİ BİRAZ DA ŞAKA! (22 Haziran 2015 - Pazartesi)
ÖNYARGILARI NİÇİN KIRAMIYORUZ ? (15 Haziran 2015 - Pazartesi)
SARI CİVCİV ve PROF. DR. TÜRKEL MİNİBAŞ (08 Haziran 2015 - Pazartesi)
MUTLU OLACAK KIZI MUTSUZ ETMEK! (25 Mayıs 2015 - Pazartesi)
Sayfa:
EKONOMİYE BAKIŞ
BAŞYAZI VE GÜNÜN YORUMU Çetin Remzi YÜREGİR
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Volgada 11 gün-23
Vahit ŞAHİN
Vahit ŞAHİN
ADANA DEMİRSPOR´A BAŞARILAR DİLERİZ
Cumali KARATAŞ
Cumali KARATAŞ
EMİRGAN´DAN ADANA RADYOSU´NA GÜL AVALAN´LA KONUŞTUK
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
İSTATİSTİKLER BİLE UTANDI!
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
ADANA´NIN GÖZÜNÜ SEVEYİM
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
ATATÜRK´ÜN EDEBİYETE İNTİKALİNİN 80.YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
ÇAĞDAŞ BİR TOPLUM YARATMAK ÜZERİNE
Ahmet ERDOĞDU
Ahmet ERDOĞDU
YENİ ADANA GAZETESİNİN KUVAYI MİLLİYE RUHUYLA 100. YILI
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
Dost acı söyler sayın Kılıçdaroğlu
Ahmet DUMAN
Ahmet DUMAN
Türkçe Ezan, Acemi Politikacı ve Günah Keçisi…
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
SAVCI DOĞAN ÖZ´Ü SAYGIYLA ANARKEN...
M. Ziya YERGÖK
M. Ziya YERGÖK
SAHADAN GÖZLEMLER: HAYIR YÖNÜNDE
Cezmi DOĞANER
Cezmi DOĞANER
AVRUPA´DA SOSYAL DEMOKRASİNİN BUNALIMI
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
EKONOMİ YÖNETİMİNİN SORUMLULUĞU ARTIYOR!
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
ATATÜRK´Ü DÜŞÜNCELERİYLE ÖĞRENİYOR, ANLIYOR VE ANLATIYOR MUYUZ?
Zekai BULUÇ
Zekai BULUÇ
HASTA VELİNİMETİMİZDİR !
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
ABD´yi Yerli Malı ile Protesto Etmek Yerine Beyin Göçünü Engellemek ve Bilimin Öngörüsü ile Geleceği Kurmak Gerekir
OKUR KÖŞESİ
OKUR KÖŞESİ
BAYRAM MI GELMİŞ?
Ata Alp And
Ata Alp And
ALTIN ÇAĞIN SANATÇILARI
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
İDLİP
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
ABD´NİN SON HAMLESİ
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
KENDİ KÜLTÜRÜNDEN KORKMAK
Celal Topkan
Celal Topkan
31 MART YEREL SEÇİMLERİ PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİN GÜVEN OYLAMASI OLACAKTIR
ALİ TAŞ ADN.
ALİ TAŞ ADN.
kitaplık-elş.deneme YASEMİN BÜLBÜL-“SON SALTANAT ERTUĞRUL”(*)
Av.Cemil DENLİ
Av.Cemil DENLİ
ATATÜRK 30 AĞUSTOS´U ANLATIYOR
Saniye Akay Demirel
Saniye Akay Demirel
´Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın Denizler ortasında bak yelkensiz bıraktın.´
İlhan ALPER
İlhan ALPER
HÜLYA ŞENKUL VE EDEBİYAT
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Cumhuriyetin Önderleri Neden Askerlerdi?
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
DERBİ ÖNCESİ TEMSİLCİLERİMİZ TATSIZ TUZSUZ
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
LOKMAN HEKİM EFSANESİ
Adil OKAY
Adil OKAY
ADİL OKAY YAZDI: “ZAMANA ADANMIŞ YÜZLERİMİZ”*
Özcan İNCEOĞLU
Özcan İNCEOĞLU
DÜNDEN BUGÜNE ADANASPOR
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
ADANASPOR İYİ YOLDA
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
ÜZÜNTÜYE CEZA
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
ATATÜRK VE VASİYETİ
Hüseyin ÖZBEK
Hüseyin ÖZBEK
PREVEZE Mİ İNEBAHTI MI
Ahmet YAHŞİ
Ahmet YAHŞİ
SEÇİM RENKLİ GEÇİYOR
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Okur Hareketi
Birgül Ayman GÜLER
Birgül Ayman GÜLER
AKP´NİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KOMİSYONDA ELE ALINIRKEN, “REJİM DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR” ELEŞTİRİLERİ SÜRÜYOR
TANSEL ÇÖLAŞAN
TANSEL ÇÖLAŞAN
Sevgili dostlar merhaba,
AZ ve  ÖZ A.AKDAMAR
AZ ve ÖZ A.AKDAMAR
BİRİ ANLATSA!...
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
ZELİHA VE ÇOCUKLARI
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bugün
8 °C
Perşembe
9 °C
Cuma
7 °C
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI

/resimler/2016-2/23/1416139429844.jpg

ADANA`DA NÖBETÇİ ECZANELER

/resimler/2015-5/28/1255038362873.jpg

ADANA İLİ ÖNEMLİ TELEFONLAR

/resimler/2016-3/22/1515302901917.jpg

HAFTANIN PANAROMASI

/resimler/2018-11/6/1543177992495.jpg