Özcan İNCEOĞLU


ADANA’DA DERBİ HEYECANI

15 Eylül Pazar günü Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nda Adana Demirspor ve Adanaspor karşı karşıya gelecek. İki takımdan da dostluk tadında bir müsabaka bekliyorum.


Lig’de son iki maçı beraberlikle sonuçlanan iki takımın bu maçta da artı ve eksi yönleri mevcuttur.

Adana Spor tarafı, özellikle geçtiğimiz son iki sezonda gördüğümüz yönetimsel tavır, yapılan yapılmayan transferler sonrasında Adanaspor’un geleceğine dair umutları epey zorlaştırdı.

Yapılan transferler genel olarak her sene sıradan gelmeye başladı ve bu Lig’in standartlarının altında kalarak taraftarı bile memnun etmeye yetmedi.

Tabii tüm transferler için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Eze ve Arabidze gibi kaliteli isimlerin takviyesi takımı bir nebze de olsa canlandırdı. Fakat yedinden özlenen Adanaspor’a kavuşmak için pek bu transferlerin pek yeterli gelmeyeceğini düşünüyorum.

Adana Demirspor tarafı, geçen sezon ki gibi yine lig’e transferlerle başlayan Adana Demirspor en son oynadığı 3 maçta kalesini gole kapattı. Takımında geçen sezon’a nispeten ihtiyacı olanda buydu. Fakat bu sefer’de Pote’yi satması gol yollarında biraz sorunlara neden oldu. Genel olarak savunmacı bir izlenim bırakan Demirspor, Ümit Hocanın gitmesiyle yeniden doğmuş gibi Süper Lig hayaliyle uyandı. Futbol’u seyir açısından bol gollü hücum oyununa dayalı olarak izlenmesi daha keyifli bir spor olarak nitelendiriyorum. Uğur Tütüneker seçeneği ne kadar doğru bilemeyiz. Fakat savunma oyunu kadar da hücum oyunu oynadığını söyleyebilirim. Oyunculara bu yönde çok yönlü bir yol kazandıracağına inanıyorum. Eğer Demirspor’da ki Gol atma aksaklığı giderilirse bu sene hayallerin gerçeğe dönüşebileceği senedir.

Derbi’nin sonucu ne olursa olsun kazanan her zaman dostluk olsun, iki takımada başarılar diliyorum.YAZARLAR

 • Pazar 28 ° / 15 ° Güneşli
 • Pazartesi 28 ° / 15 ° Parçalı bulutlu
 • Salı 30 ° / 15 ° Güneşli
 • BIST 100

  105.520%0,15
 • DOLAR

  6,8138% 0,03
 • EURO

  7,5785% 0,41
 • GRAM ALTIN

  379,64% 0,85
 • ÇEYREK ALTIN

  626,406% 0,85