YAZARLAR

 • BIST 100

  1.077%1,52
 • DOLAR

  7,3113% 0,28
 • EURO

  8,6059% 0,86
 • GRAM ALTIN

  480,03% 0,60
 • Ç. ALTIN

  792,0495% 0,60

Adana

10.08.2020

 • İMSAK 04:14
 • GÜNEŞ 05:44
 • ÖĞLE 12:49
 • İKİNDİ 16:35
 • AKŞAM 19:44
 • YATSI 21:08
 • Pazartesi 32 ° / 24 ° Fırtına
 • Salı 34 ° / 24 ° Güneşli
 • Çarşamba 36 ° / 24 ° Güneşli

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Zeydan Karalar’ın makamı haczedildi

Haciz kararını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar meclis toplantısında kendi açıkladı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlık makamındaki mallar haczedildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı’nın üçüncü oturumunu görüşmek üzere toplandı. 

Toplantı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, katipler Cemal Demirdağ ve Sevil Can başkanlığında açıldı.

Gündem dışı konuşmalara geçmeden önce konuşan Başkan Zeydan Karalar, 2016 yılında kilit parke döşeme ihalesinin alan bir şirketin 3 yıl bekledikten sonra dördüncü yılda haciz göndermesini eleştirdi. Karalar, “Bugün bir haciz daha geldi, bunu kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. 2016’dan bugüne kadar parasını alamadığı nedeniyle bizim makam odamızı hacze gelmiş” dedi.

AK Parti Grup Sözcüsü Vedat Gündoğan ise “Sizi de götürürler” deyince Karalar,” Beni biraz zor götürürler” diye cevapladı.

“Oradaki amaç şu, Adana Büyükşehir Belediyesinin makam odasını haczettik diyecekler. 2016 olmuş bir iş için 4 sene geçmiş aradan, 3 yıl beklemişler, 3 sene paralarını almamışlar. Bir insan iş yapıp 4 senedir parasının peşinde koşmuyorsa, o işin nasıl bir fiyatla aldığını takip etmek zordur. Enflasyon olduğu bir ülkede 4 sene insan bekliyorsa herhalde 100 liralık işi 400 liraya yapmıştır. Hatta çok ciddi bir istihbarat var, kendi ürettiği taşları kendi işinde kullandığı söyleniyor. Bunu ispat etmek lazım. İspat etmeden bir şey yapmak mümkün değil. Keşke bu konuları hiç gündeme getirmek durumunda kalmasak ama ne yazık ki her gün bazen bir bazen birden fazla haciz yaşadığımız ve bunları üzüntüyle karşıladığımız için söylemek durumunda kalıyoruz. Neyse sağlık olsun” diye konuştu.

Daha sonra gündeme geçildi. 6 madde komisyondan geldiği şekliyle oy birliği halinde kabul edildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi ve ASKİ Genel Kurulu gündemindeki maddeleri görüşmek üzere 13 Temmuz 2020 saat 14.00’te çalışmalarına devam edecek.

"2 buçuk milyon Adanalının makamına haciz"

Öte yandan Adana Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise, "2016’dan bu yana devam eden alacakla ilgili Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın makam odası haczedildi" denildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne, 2016 yılında yapılan parke taşı işi ile ilgili dosya nedeniyle haciz geldi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın makam odasındaki eşyalar haciz kapsamında götürüldü. Eski Başkan Hüseyin Sözlü’yle birlikte Ceyhan’da, “edimin ifasına fesat karıştırmak” suçundan yargılanan ve 5 yıl hapis cezası alan iş adamı, Başkan Zeydan Karalar’ın odasındaki makam koltuğu, makam ve toplantı masası ile diğer koltukları haczedip götürdü.

BAŞKAN ZEYDAN KARALAR, “4 YILDIR NEREDEYDİNİZ?”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, protokol yapıp her ay ödeme gerçekleştirilmesine rağmen, makam odasının haczedildiğini belirtti. Başkan Zeydan Karalar, “Hacze neden olan borç 2016’da yapılan bir işle ilgili. Geçmiş dönemde ve bizim dönemimizde yapılan protokoller çerçevesinde, 2020’de sadece 6 ayda 6 milyon 480 bin lira ödenmiş ve ödemeler devam etmesine rağmen haciz işlemi yapılmıştır. Belediyeyi çok büyük borç yüküyle devraldık. Bu borç batağını biz oluşturmadık. Ancak bu borç batağından Adana Büyükşehir Belediyesini biz kurtarıyoruz. Bizim Adana halkına hizmetimizi hiçbir olumsuzluk engelleyemez. Benim makam odam Adana’mın her sokağı, her mekanıdır” dedi.

(VŞ)

 


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ